Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Wycieraczki (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=8886)

AnonymousCoward 14-02-06 15:42

Wycieraczki
 
Witam!
Przednie wycieraczki co jakiś czas wpadają w jakiś dziwny stan: nie działa tryb przerywany a uruchomienie spryskiwacza nie powoduje samoczynnego uruchomienia wycieraczek.
Powrót do normalnego zachowania możliwy jest tylko sposobem informatyka tj. przez wyjście/wejście (najlepiej z kabiny, zabierając ze sobą kluczyki). Potem przez jakiś czas jest ok ale nagle, bez dania racji, znowu jest źle. UWAGA: Problem występuje zazwyczaj podczas deszczu :-)))
W ASO mówią "dziwne, sprawdzimy". Sprawdzają i oczywiście wszystko jest ok.
Też macie takie objawy?
Jakieś pomysły?
Pozdr.
A.C.

grzehoo 14-02-06 18:29

1. który masz rocznik auta?
2. a jak dasz wajhę w dół to jak działają?

AnonymousCoward 14-02-06 18:34

Cytat:

Napisał grzehoo
1. który masz rocznik auta?
2. a jak dasz wajhę w dół to jak działają?

Rocznik 2002.
Tak. Wszystko działa oprócz a) pracy przerywanej i b) automatycznego machnięcia wycieraczkami po użyciu spryskiwacza
A.C.

grzehoo 14-02-06 18:36

pytam, bo u mnie w 2003 kiedyś przestało działać prawidłowo machnięcie wajhą w dół.
Diagnoza - uszkodzony przekaźnik wycieraczek (jest pod maską). Wymienili na gwarancji. Od tamtej pory spokój.

dtox 14-02-06 22:20

dobra podpinam sie...

rocznik 2003, comfort x

po spryskaniu szyby wycieraczki sobie polataja i nic sie nie dzieje wiecej...
kolezanka ma takie samo auto w tej samej firmie, nr rej o dwa wiecej niz ja...
u niej po spryskaniu polataja sobie i po tem po parunastu sek jeszcze raz zgarna same od siebie...

da sie to jakos zaprogramowac?

driver 14-02-06 22:47

Może coś z przekaźnikiem jest nie tak??

grzehoo 14-02-06 22:54

Cytat:

Napisał dtox
po spryskaniu szyby wycieraczki sobie polataja i nic sie nie dzieje wiecej...

a działo się wcześniej? bo powinno. coś zrypane z przekaźnikiem, pewnie jak u mnie, tylko u ciebie inaczej się objawia...

dtox 15-02-06 01:01

nie wiem jak bylo wczesniej...u mnie nie ma tego "zbierania" po paru sekundach a u kolezanki jest...

tak samo u niej kierunki migaja 3 razy po jednym "puknieciu" w dzwignie kierunkow a u mnie nie...

NeroN 15-02-06 01:08

Cytat:

Napisał dtox
nie wiem jak bylo wczesniej...u mnie nie ma tego "zbierania" po paru sekundach a u kolezanki jest...

tak samo u niej kierunki migaja 3 razy po jednym "puknieciu" w dzwignie kierunkow a u mnie nie...

Sofcik....

Albo Twój GEM tego nie obsługuje...

Pewnie inny rocznik ma koleżanka albo co...

grzehoo 15-02-06 07:48

Cytat:

Napisał dtox
tak samo u niej kierunki migaja 3 razy po jednym "puknieciu" w dzwignie kierunkow a u mnie nie...

a widzisz, to wyjaśnie wiele... masz inny moduł GEM tak jak mówi NeroN. U mnie np. w wersji X100 jest machnięcie wycieraczkami, ale 3 razy kierunków nie ma. Nie mam tego modułu GEM, który to obsługuje. W focusach z 2004 r. już był.

Takze zapewne twój focus nie ma też softu/ modułu, który obsługuje dodatkowe machnięcie wycieraczkami. Zapytaj w ASO przy okazji, to ci podłączą do kompa i powiedzą, czy możesz to mieć...

wojtekn 15-02-06 08:37

a ja mam rocznik 2002 foke I nie mam mrygnięcia 3 krotnego migaczami a mam z wycieraczkami za przy spryskaniu szyb tak samo
Cytat:

Napisał dtox
u niej po spryskaniu polataja sobie i po tem po parunastu sek jeszcze raz zgarna same od siebie...


grzehoo 15-02-06 09:02

Cytat:

Napisał wojtekn
a ja mam rocznik 2002 foke I nie mam mrygnięcia 3 krotnego migaczami a mam z wycieraczkami za przy spryskaniu szyb tak samo

no to tak jak ja

dtox 15-02-06 20:07

kolezanki foka jest z tego samego rzutu ze tak powiem moj numer rej sie konczy na 827 a jej jest 829...

jak bede w ASO to zapytam.

dzieki za info

NeroN 15-02-06 20:11

To,ze rejestracja jest z tego samego rzutu wcale nie ozacza,że foczki takie są....

Twoja może być z Hiszpani, a jej z Saarlouis i trafiły do salonu z takim samymy(podobnym) wyposażeniem... itd..

Najłatwiej weź sobie z stąd dekodera spisz, i porównaj obydwa VIN-y (Twój i koleżanki) i wtedy sie może dużo wyjaśnić [chytry]

dtox 16-02-06 00:30

w dowodzie mam Ford Focus Germany...nie wiem czy to cos Wam powie...

AnonymousCoward 17-02-06 10:25

Panowie! Mój problem nie polega na tym, że po naciśnięciu czegoś coś nie działa. Mój problem polega na tym, że wszystko jest ok ale do czasu. Innymi słowy, zachowanie systemu zmienia się podczas jazdy. Czy uszkodzenie przekaźnika mogłoby się tak objawiać???

POPESCU12 26-02-06 13:10

Cytat:

Napisał dtox
dobra podpinam sie...

rocznik 2003, comfort x

po spryskaniu szyby wycieraczki sobie polataja i nic sie nie dzieje wiecej...
kolezanka ma takie samo auto w tej samej firmie, nr rej o dwa wiecej niz ja...
u niej po spryskaniu polataja sobie i po tem po parunastu sek jeszcze raz zgarna same od siebie...

da sie to jakos zaprogramowac?

Na końcu sobie machną bo mają sterowanie takie jak w Mondeo.Tam też tak jest.Zbieraja wtedy resztę płynu który cieknie od góry po szybie

ramir74 24-02-09 14:05

I co - jak się rozwiązała sprawa - bo mam t samo i nie wiem co z tym mam zrobić?

AnonymousCoward 24-02-09 14:41

Cytat:

Napisał ramir74
I co - jak się rozwiązała sprawa - bo mam t samo i nie wiem co z tym mam zrobić?

Nijak. Przyzwyczaiłem się.
AC

Grafi_x 06-05-09 21:15

ha!mam podobny kłopot z wycieraczkami-ja wcisnę jednorazowe wzbudzenie, wycieraczki zacinają się w połowie ruchu.z "rozmowy"wynika że kłopot może być z przekaźnikiem?jak się można wobec tego uporać z tą usterką?

RuTo2 07-05-09 00:42

Grafi_x poszukaj w moich postach - tam wszystko opisałem.30 min.roboty...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi