Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Jak upewnić się czy kluczyk jest sprawny ? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=9549)

hose 26-03-06 07:16

Jak upewnić się czy kluczyk jest sprawny ?
 
Witam
Mam kilka kluczyków do focusa, tych z przyciskami do otwierania/zamykania drzwi i bagaznika. W najblizszej przyszlosci byc moze bede mial ich wieksza ilosc ale pytanie jest takie czy jest jakas mozliwosc upewnienia sie czy one sa sprawne? Teoretycznie powinny być no ale nie chcialbym ich sprzedawać jako niesprawdzonych. Macie jakis pomysl?

Pozdrawiam

NeroN 26-03-06 12:24

Zaprogramowac je pod swoja foke i sprawdzic... inaczej chyba nie da rady...

jaroslavos 26-03-06 12:29

tak sobie pryzpomnialem wlasnie, kiedys mialem w pierwszej foce z 99 kluczyk ze swiatelkiem :> , tez masz takie ;-) ?

hose 26-03-06 12:58

Witam
Koszt zaprogramowania byłby spory, dlatego chyba zrezygnuję i sprzedam jako niesprawdzone.
Jaroslavos, kluczyki które posiadam ja wyglądaja tak:

http://photos.allegro.pl/photos/oryg...14712/91471287

NeroN 26-03-06 13:22

Cytat:

Napisał hose
Witam
Koszt zaprogramowania byłby spory, dlatego chyba zrezygnuję i sprzedam jako niesprawdzone.
Jaroslavos, kluczyki które posiadam ja wyglądaja tak:

Obrazek


[chytry]
http://forum.focusklubpolska.com/vie...%2Aogramowa%2A

grzehoo 26-03-06 19:44

zresztą chyba procedura programowania nowego kluczyka jest opisana w instrukcji obsługi foczki...

gRuHa 26-03-06 20:36

ale kolega hose, chyba ma czyste kluczyki (bez ząbkow) wiec NIE włoży ich do swojej stacyjki!!

Quenti69 26-03-06 20:58

Ale zawsze może tą część z pilotem przepiąć do swojego kluczyka :P i sprawdzić. Tylko pozostaje kwestja imobilajzera tego raczej nie sprawdzi bez nacinania kluczyka.

NeroN 26-03-06 21:04

Cytat:

Napisał gRuHa
ale kolega hose, chyba ma czyste kluczyki (bez ząbkow) wiec NIE włoży ich do swojej stacyjki!!

Cytat:

Napisał mariuszmax

6)nacisnij na pilocie klawisz "otworz" , odczekaj 1 sekunde i powtorz to z kazdym nastepnym pilotem, odczekujac 1 sekunde pomiedzy dodawaniem pilotow, masz na to 10 sekund.

Ja to rozumiem,że wsadzasz swój kluczyk, a tamten który programujesz trzymasz w łapie i wciskasz przyciski. [los] [los]

Quenti69 26-03-06 21:12

NeroN ja też tak właśnie myślę ale jeśli nie to zawsze pilota może sprawdzić tak jak pisałem troszku wyżej :P

gRuHa 26-03-06 21:29

niewiem nie znam sie...

Quenti69 26-03-06 21:34

Cytat:

Napisał gRuHa
ale kolega hose, chyba ma czyste kluczyki (bez ząbkow) wiec NIE włoży ich do swojej stacyjki!!

wcale nie powiedziane jest , że nie masz racji, ponieważ nadal gnebi mnie kwestja imobilajzera. Przeciez i on do kompa musi sie zapisać. Bo co z tego, że drzwi się otworzą jak foczka nie zagada :(

gRuHa 27-03-06 19:49

Cytat:

Napisał Quenti69
Bo co z tego, że drzwi się otworzą jak foczka nie zagada

niewiem czy ona ma tutaj cokolwiek do gadania, bo to jest przecież immobilajzer na zapłon i ECU...
jedyne wyjscie = SPRAWDZIĆ!!!!

hose 27-03-06 22:11

Sprawdzę jutro - chodzi tylko o poglądowe sprawdzenie sprawności pilota - w przypadku sprzedazy kluczykow groty i tak pójdą do wymiany. Nie wiem czy dobrze rozumuje ale immobiliser jest zapisany w grocie kluczyka, tak ?

Pozdrawiam

NeroN 28-03-06 00:00

NIe, kluczyk sie sklada z grota, plastyku w ktory jest zalany grot i w tym samym oplastyku jest jeszcze zalany transponder(immobilaser), potem w ten plastyk jest wsadzony pilot do centralnego,lampka lub nic nie ma-zalezy od wersji.
Kluczyki( a konkretnie piloty do alarmu, centralnego) mozesz sprawdzic sposobem podanym u gory. Poza tym komus jak padnie pilot, bedzie latiwej przelozyc elektronike niz dorabiac kluczycz, wiec problem grota i transpondera pozostaje rozwiazany-zaprogramuje tylko pilot.
Rozumiem,ze kluczyki te beda uzywane, transpondera raczej sie nie da zepsuc na 99,9%
Natomiast slyszalem, podkreslam slyszalem,ze transponder raz zakodowany, nie da sie zakodowac ponownie, nie wiem na ile to prawda,ale to troszke zmniejsza ew. funkcjonalnosc kluczykow :roll:

Trzeba sie dokladnie dowiedziec

hose 28-03-06 10:55

Ok sprawdzilem
Mam 3 piloty, programujac je po kolei dalo sie zaprogramowac tylko jeden jednoczesnie - zapewne ze wzgledu na rozne immobilisery. Oczywiscie po przelozeniu wlasnego grotu kluczyka do innego pilota tez foka nie dawala sie odpalic
Konkluzje
- sprzedaz pilotów jako sprawnych, ktos kupuje sobie grocik, szlifuje a nastepnie przy uzyciu 2 kluczykow programuje trzeci, a pilot programuje wg sposobu ktory opisano powyzej.

Czy moja teza jest sluszna? :):):) Mam nadzieje ze nie zagmatwałem

BTW Moze przy okazji znajda sie chetni na kluczyki ;]

kerownik 28-03-06 13:04

kluczyki
 
Ja skusiłbym sie na jeden chociaż nie rozumiem o co chodzi Mam tylko! jeden kluczyk a ten kupiony dopasowałbym.

gRuHa 28-03-06 16:11

Cytat:

Napisał hose
Czy moja teza jest sluszna?

mi wygląda na właściwą...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi