View Single Post
stare 20-01-15, 19:43   #28
Maczol
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Ford Focus C-Max
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
2005
Postów: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał mayak Zobacz post
podobne objawy dają zimne luty w zegarach, tu o tym było: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=181294
Cytat:
Napisał micmac Zobacz post
Koledzy mam dokładnie ten sam problem co Wy.

Z tą różnicą, że wiem dokładnie w którym momencie się to stało.
Mianowicie zachciało mi się wymienić radio seryjne na nieoryginalne.
Przed wymianą było ok, po już nie.
Myślałem na początku że to moja wina i coś spartoliłem przy montażu ale chyba nie.

Na tą chwilę przychodzą mi do głowy dwie rzeczy: jakiś bezpiecznik, lub wiązka na konsoli głównej ma jakieś przebicie, masę lub jeszcze coś innego.

Znaleźliście koledzy rozwiązanie Naszego problemu?

Witam,
Chciałem odświeżyć nieco temat.
U mnie bardzo podobny problem i wystąpił jak u kolegi powyżej, przy próbie wymiany radia fabrycznego na inne.

Po przekręceniu kluczyka zapłonu zapalają się kontrolki: czerwona strzałaka przekroczenia obrotów silnika, świece i kontrolka silnika (dwie ostatnie na żółto). Silnik odpala normalnie, ale po zapaleniu, ciemne zegary, brak klimatronika itp. Po 15 sekundach wszystko się zapala i wraca do normy.

Problem pojawił się również po próbie wymiany radia. Miałem przejściówkę z kostki ISO uniwersalną (przewody do pinów w adapterze sam musiałem ułożyć we właściwej kolejności - mogłem coś pomylić). Po podpięciu radio się nie włączyło. Zrezygnowany zawiozłem do "Norauto" na umówiony montaż radia. Niestety nie dali rady po podobno nie ma stałego + na kostce iso.

W domu mierzę multimetrem i pomiędzy masą na antenie a jednym z pinów (który powinien być właśnie +) mam napięcie (dziwne bo 11,3 V, a na akumulatorze normalnie 12.3). Spróbuję jeszcze szeregowo ten Pin sprawdzić czy jakiś prąd płynie, ale po prostu zgłupiałem. Czy ktoś ma może jakieś pomysły? Ręce mi normalnie opadają.
Maczol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem