View Single Post
stare 07-04-16, 10:41   #53
Lutek
Turysta
Grupa: Dolny Śląsk
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2004
Postów: 34
Domyślnie

Powiem szczerze że kompletnie pogubiłem klocki czytając od początku do końca ten temat. Muszę się zabrać za swój licznik, rok jeździłem z jedną spaloną a teraz poległa druga.
Ile w końcu jest tych żarówek i jakie? W5W ? W3W ? W1 2W?? trzy czy pięć?T 10, T 5? Jakiś szał
Może po prostu wyciągnę licznik i z nim pod pachą pojadę rowerem do sklepu, coś czuję że tak to się skończy.

EDIT
Zrobione, rozkręciłem , dość szybko poszło - dzięki temu poradnikowi.
Okazuje się ze w poliftowym, jak u mnie, jest 5 żarówek W 1,2. Tak jak kolega powyżej pisał. Nie widziałem żarówek od kontrolek i wyświetlacza. Pewnie jest tak jak ktoś zauważył, że od tego jest wlutowany w płytę LED.
W starych jak tu pisano są trzy, ale coś mi się nie wydaje że powinny być W5W : to naprawdę duże grzejące się żarówki, może raczej W3W?
Przycisku otwierania klapy nie trzeba wyciągać, zresztą i tak nie mogłem tego zrobić - tak mocno siedzi.
Szczególnie cenna okazała się porada jak odpiąć kostkę licznika, tam jest ta czarna dźwigienka, pewnie długo bym się głowił co z tym zrobić a może nawet urwał...
Można pewnie zrobić bez demontażu górnej osłony kolumny kierownicy i tej gumowej maskownicy, tylko po co? Montaż i demontaż jest banalny.

Ostatnio edytowane przez Lutek ; 09-04-16 o 15:21
Lutek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem