View Single Post
stare 14-09-16, 08:37   #18
guzikmen
Turysta
 
Avatar guzikmen
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Skąd: Poznań
Ford Focus II FL
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2009
Postów: 107
Domyślnie Wskaźnik stanu Paliwa nie działa

Cześć, mam problem, wczoraj kupiłem Fokę mk2, 2.0 Duratec z Fabryczną instalacją gazową ( auto z włoch ). Jedyny mankament jest taki, że focus nie pokazuje Stanu Benzyny - Tzn, że wskaźnik jest cały czas na 0, świeci się kontrolka rezerwy cały czas, i na wyświetlaczu oraz po podpięciu do kompa, jest jakiś błąd ( nie Pamiętam jaki - najwyżej wieczorem zrobię zdjęcie komunikatu na zegarach ).

Diagnosta który sprawdzał auto, powiedział, że trzeba wymienić całą Pompę Paliwa wraz z wiązką i ona kosztuje 300 PLN, teraz jak sprawdziłem to kosztuje prawie 1000PLN. Czy jest szansa na jakieś inne rozwiązanie tej usterki?

Reszta zegarów działa poprawnie, Oleje i Filtry wymieniono 3 tygodnie temu, akumulator był rozłączany 2 tygodnie temu, bo też był wymieniony.

Dokładnie Mechanik który wcześniej zajmował się autem napisał na Fakturze od wymiany filtrów i olejów, że
Przyczyną niedziałania wskaźnika poziomu paliwa jest wypalony pin na kostce wiązki na styku pompie paliwa - miedzy pompa a wiązka

Ale nie wiem czy tam zaglądał czy tylko jego myśl. I nigdzie nie mogę znaleść wiązki do kupienia, a najgorsze jak wydam 1500PLN a to nie będzie to.

Ostatnio edytowane przez guzikmen ; 14-09-16 o 10:55
guzikmen jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem