View Single Post
stare 24-10-06, 18:49   #16
andreas32
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Skąd: Wrocław
Postów: 18
Domyślnie

[quote="Pendrzec"]ej no sorry winetu, ale mam dokladnie to samo co kolega i zamierzam sie pyszczyc, zeby to naprawili. Drzwi to przeciez nie material eksploatacyjny, a akurat to jest spowodowanie niedbalstwem w fabryce. To chyba wina Forda, ze cos zostalo zle spasowane w fabrye a nie moja. Poza tym IMO powinno mnie to walic, ze to wyszlo po 4 latach a nie po roku...

W tym rzecz ze gwarancji w/g ustawy jest 2 lata i w tym czasie mozesz dochodzic swoich praw. przed sadem w federacji konsumentow itp. W tym czsie FP bedzie sie bardzo pilnowal, zeby sprawa nie wyladowala w sadzie. Po tym okresie to mozesz im skoczyc, i maja to w dupie ze ci to wyszlo w 4-roku. Natomast 12 lat gwarancji na perforacje jest to specjalny rodzaj gwarancji na rdze, ktora wychodzi od wewnatrz. Ten rodzaj gwarancji daje Ford dodatkowo na specjalnych warunkach, ktore sa opisane w ksiazce serwisowej. Jesli np. zedrzesz lakier tak jak w tym przypadku przez zle spasowane drzwi i pozniej to zardzewieje to Ford tez sie wypnie. I w sumie nie masz podstaw prawnych, zeby gdziekolwiek sie odwolac, poza FP
andreas32 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem