View Single Post
stare 21-08-08, 10:07   #1
haen
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Białystok
Ford Focus I
HB 3D
1.4 Zetec 75KM manual
1998
Postów: 30
Domyślnie Lampka poduszki/pasów i Foka nie chce się odpalić

Dziś rano próbując odpalić Fokę przeżyłem niemiłą niespodziankę, ale po kolei...

- najpierw po przekręceniu kluczyka zauważyłem, że świeci się lampka ostrzegawcza poduszki/napinaczy pasów - pomyślałem, no pięknie...
- próba uruchomienia silnika spełzła na niczym - zero reakcji, co najwyżej słychać uporczywe pykanie
- cyfry na wyświetlaczu przebiegu wariują i wyglądają jak w kalkulatorze z padającą baterią
- próba uruchomienia silnika powoduje, że wskazówki zegarów biegają jak szalone po tarczy
- na samym początku otworzyłem szyby boczne, kiedy próbowałem je domknąć zamykały się bardzo powoli, aż w końcu przestały się przesuwać w ogóle, tzn. prawa szyba nie jest domknięta i nie chce teraz ruszyć

Wczoraj zrobiłem 200 km bez żadnych problemów. Parę dni temu podczas tych ulew wjechałem na gałąź, ale
a) gałąź nie była duża
b) jechałem ~20 km/h
c) potem zrobiłem w sumie 300 km i nic podejrzanego nie zauważyłem

Jakieś sugestie? Czy to może jakieś problemy z elektryką? Akumulator wymieniłem chyba z rok temu, więc powinien być ok.
__________________
but I'm still alive, still alive, still trying to sell my soul for a ticket to the moon and the stars...
haen jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem