View Single Post
stare 21-01-09, 23:41   #17
arti32
Turysta
 
Avatar arti32
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
EL Łódź
Postów: 263
Domyślnie

Cytat:
Napisał MaXyM
Ja sie dopisze...
Padl altek gdy na liczniku auto mialo rowno 50kkm. Pierwszy raz od 15 lat auto mnie "wysadzilo". A wlasciwie nie pozwolilo odjechac.
Kupilem auto, zrobilem 4kkm, ostatnie 700 (Praga -Wawa). w Wawie jeszcze podjezdzalem wieczorekiem do sklepu. Rano... lampki sie zaswiecily ale jakos tak dziwnie szarpnelo wskazowkami. przekrecilem kluczyk - wszystko zgaslo. AKU mial 10V - calkowicie wyrypany.

Dzieki znajomosciom kolegow udalo mi sie zrobic szybko regeneracje calego altka za 490zl. Nowy u Forda kosztuje 570zl, tylko... ze ich nie ma, w calej PL i nawet w calej Europie. Wszyscy czekaja. Jesli tak wszystkim padaja (a gdzies czytalem o padach przy podobnym przebiegu) to nie dziwie sie producent nienadaza.

Dowiedzialem sie ze w moim padla jedna dioda i bylo zwarcie w uzwojeniu - pewnie mialem pecha i sie ustawil altek tak ze wyssal aku przez noc.

Pozdro.
Moj altek sie rozleciał ale miał przejechane180k km. Mechank powiedział że od diesla powinien spoko 300K Km wytrzymać.
A traz te nowe co robia to ponoć chińszczyzna i rozpadają się tak że nie ma co regenerować. Lepiej stary regenerować.

Mój jak się rozleciał to nie świecił kontrolki ładowania dopuki napięcie na aku nie spadło poniżej 12,4V. Ale jak zaswiecił kontrolkę to z aku juz małem problem żeby zapalił.
Opisywałem juz to gdzieś na forum.

Ostatnoio zauważyłem wzrost dynamiki auta.
Mam dwa aku stary i nowy. Jeździłem na starym bo tak wyszło że akurat stary był wpodłączony jak mechanik naprawił altka nowy naładowany woziłem tak na wszelki wypadek w bagażniku.
Dwa dni temu wymieniłem akumulator na nowy, i zaobserwowałem wzrost dynamiki auta. Poprostu jak bym odczepił przyczepe i auto dostało kopa.
Woziłem stary aku bo myślałem że jeszcze odpala auto z niego to jest dobry, a tu niespodziewanka.
arti32 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem