View Single Post
stare 01-06-09, 09:11   #9
Mr_Hide
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Poznań
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 69
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Foka1223
(...) Pierwsze co przychodzi mi do głowy - rozrusznik. A przy mechaniku odpalałeś i słyszał to ktoś ???? Dzwięk wadliwego rozrusznika można poznać bo jest bardzo charakterystyczny.
Przy odbiorze po rozrządzie, gdy zwróciłem uwagę mechanikowi na ten dźwięk (dziwne, że sam tego nie zauważył! ) - stwierdził, że to rozrusznik.
Jestem laikiem, więc "kupiłem" jego wersję w w ciemno i szykowałem się już do elektryka...

Ale po Waszych postach zaczynam kojarzyć to inaczej - komplet obserwacji jest taki:

1. Dźwięk słychać w fazie tuż po "zaskoczeniu" silnika - nie jest metaliczny, ale taki jasny, matowy, jakby coś było luźne albo o coś tarło. Trwa mniej, niz sekundę.

2. Przez chwilę po zapaleniu silnik pracuje ewidentnie nierówno i ma jakiś dziwny przydźwięk - wydaje mi się, że z okolic rozrządu.
Później też nie pracuje jak aksamitnie, jak kiedyś.

3. Tuż po zapaleniu bywa (nie zawsze) strasznie słaby, zwłaszcza na niskich obrotach. Zresztą, słabszy jest w całym zakresie, trudniej go rozbujać. Także, gdy jest ciepły.
Jakby komp nie potrafił mu podać odpowiedniej ilości paliwa.

4. Na jałowym silnik pracuje nie tak bezszelestnie, jak przez wymianą, wyraźnie lekko wibruje (tak dość rytmicznie, jakby mu obroty falowały), jest głośniejszy
Na komputerze pokładowym widać (na jałowym), że chwilowe spalanie nie jest stałe, ale wciąż się zmienia - od 0,5 do 0,9 l/h, czasem skacze nawet na 2,5 l/h. Przedtem trzymało stabilnie 0,9 l/h i ani drgnęło.

5. Spalanie (wg komputera) mi wrosło - na trasie o ok 1,5 l/100km (było 6,1, jest 7,5-7,6), średnie mieszane o niecały litr.
Generalnie:
- chwilowe na trasie nie spada do wartości sprzed rozrządu,
- przy hamowaniu silnikiem komp nie wskazuje juz NIGDY 0,00 l/100 km
- przy przyśpieszaniu pije chwilowo o kilka litrów więcej, niż wcześniej wtakich samych okolicznościach, a i tak jest słabszy, niz był; a do tego chwilowe wskazania kompa się mocno wahają, jakby komp nie wiedział, ile podać.

6. Ogólnie mam wrażenie, że komp nie potrafi obecnie równomiernie dawkować paliwa - wskazania chwilowe "wariują" i są o wiele wyższe, niż wcześniej.
Średnia, oczywiscie, też.

Dlatego mam wrażenie, że to jednak rozrząd.
Poprawcie mnie, jeśli się mylę.

Pozdrawiam.

P.S.
Dzisiaj oddaję auto do poprawki. Mam nadzieję, że będzie chodziło wzorowo, jak przedtem.
W końcu - wybrałem ten serwis dlatego, że był polecany na tym forum.
A tu : i
Jeśli się nie poprawią, to podam w końcu jego nazwę do publicznej wiadomości.
Mr_Hide jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem