View Single Post
stare 15-09-09, 19:55   #15
dobi
Turysta
 
Avatar dobi
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Warszawa
Postów: 9
Domyślnie

Witam!U mnie objawy były taki same,jak u autora wątku.Byłem dzis u mechanika i diagnoza była krótka-krzywe tarcze.Zdziwiłem się,bo na tarczach i klockach(oryginalne Motorcraft)przejechałem raptem 2500 km.Po wymianie były stopniowo układane,nie było żadnych ostrych hamowań ani wjeżdżania w kałużę na rozgrzanych tarczach.Wszystko grało dobrze aż do tej pory.Dowiedziałem się,że nie ja piewszy zgłosiłem się do niego z podobnym problemem i że krzywią się tarcze prawie wszystkich producentów a dzieje się to na tyle często,że i jego zaczęło juz to zastanawiać.I rzeczywiście musi być to częste zjawisko sądząc po ilości wątków i postów na forum.Wspomniał,że szczególną uwagę zwraca na doczyszczenie piasty przed założeniem nowych tarcz,ale to nie jest raczej przyczyna,skoro i po tym się krzywią.Wysunął teorię,że winą jest zbyt szybkie użycie materiału,z którego są zrobione tarcze do ich produkcji.Podobno ten stop(chyba żeliwo)powinien odleżeć coś około roku przed poddaniem go obróbce i późniejszym naprężeniom termicznym,kiedy jest użytkowany jako tarcza hamulcowa w aucie.To tyle teorii.Czeka mnie przetoczenie tarcz(koszt około 150 PLN)i mechanik zapewiał,że po przetoczeniu tarcze już się nie krzywią,a przynajmniej żaden z jego klientow nie wrócił z reklamacja a drgania już się nie pojawiają.To tyle.Jak będę po zabiegu-dam znać,czy pomogło.Pozdrawiam.
__________________
misiek82
dobi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem