View Single Post
stare 06-10-05, 22:52   #6
Dzieciak
Turysta
 
Avatar Dzieciak
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 84
Domyślnie

Witam

Instalowałem całkiem niedawno Hertze ESK 165 (16,5 cm) i stałem przed tym samym problemem.

W pierwszym założeniu miałem zainstalowac głosniki na takich przelotkach plastikowych o jakich wspomniał jodler i jakie mozna kupic w MM lub Norauto, jednak wszyscy znajomi ktorych sie radzilem twierdzili abym wykonał takie własnoręcznie z mdfu. Nie wiem czy jest bardzo duza róznica w odsłuchu gdyz nie mam porównania ale ja poswieciłem troche czasu i zrobilem tak jak mi radzili. Jezeli chodzi o efekt to jestem zadowolony.

Swoje szablony wykonałem w bardzo prosty sposob, aczkolwiek ja wykonywałem to z mdfu o grubosci 10 mm (z załoenia miały to być przejściówki a nie typowe wysokie dystanse)

oto krotki opisik tego co i jak wykonałem

na plycie mdfowej 30*30 odrysowałem dwa wymiary orginalnych gloośnikow a nastepnie w nich odrysowałem głosniki 16,5 (troche wystawały po bokach). Jak ju połaczyłem oba kształty wyciolem to co powstalo wycinarka. Nastepnie odbierzylem szerokosc rantu glosnika (rant ten otworami na sruby) i odrysowałem w tym co wycilem kolo o takiej srednicy aby glosnik wszedl caly ioparf sie na mdfie rantem mozliwoscia wwiercenia srub.

po wycieciu i lekkim oszlifowaniu aby wszystko pasowało pomalowalem ngórę na carno i prykręciłem do dzri w miejsca poprzednich glosnikow (po dobrym wymiarowanu i wycieciu pasuje jak ulał). Pmietaj aby zrobic wieksze nawierty w mdfie pod sruby tak aby łebki srub sie schowały w mdfie i nie przeszkadzały w poprawnym obsadzeniu glosnika na mdfie.

Głosniki przytwierdzilem 2 srubami do mdfu oraz dwoma do mdfu i drwi (nawiercilem otwory w drzwiach i przewiercilem sie prze mdf) takie mocowanie wydawało mie sie duzo solidniejsze i trwalsze (mniejsze moliwosci poluzowania głosnika).
Po skreceniu wszystkiego pozostało podłączyć i przetestowac.

jezeli chodzi o instalacje to ja wykorzystałem fabryczna ale jest mozliwosc przy odrobinie cierpliwosci przeciagnac kabel z drwi do srodka . Trzeba tylko zrobic to w elastycznym peszlu i dobrze uszczelnic (no i miec duzo cierpliwosci).



troche sie rozpisalem ale mam nadzieje ze ci to pomoze i cos zrozumiałes )

pozdrawiam
Dzieciak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem