View Single Post
stare 20-10-10, 00:00   #11
rafal__lodz
Sympatyk
Grupa: Łódź
 
Avatar rafal__lodz
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Łódź
Ford Focus I FL
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 203
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał grzehoo Zobacz post
może faktycznie nieporozumienie nastąpiło.
zgadza się - w trybie automatycznym u mnie działa właśnie tak, jak opisałfocus2gold, bez żadnych problemów. Czyli jak ustawię 18, to grzeje (albo chłodzi) do 18 stopni i już.
Natomiast ja mówiłem o trybie manualnym, kiedy ustawiam sobie np. temp nawiewu 20 stopni, siłe nawiewu na 3 kreski. Grzeje. Zmniejszam do 18, 17 - dalej grzeje, tak jakby bylo ciagle 20 ustawione. Dopiero na LOW zaczyna wiać strasznie zimnym powietrzem. Wtedy musze znowu wejsc na 17-18 stopni...
To miałem na myśli...
Sorki że odgrzbę kotleta ale od razu mówię że używałem szukajki i przeglądałem różne tematy ale ten najbardziej odzwierciedla mój problem.
Z tego co wyczytałem inni mieli taką przypadłość od początku a ja dopiero od 2 tyg. Wcześniej jak odpalałem auto i manualnie ustawiałem np na 17/18* - nawiew niezależnie czy na szybę czy na kabinę temp. leciała właśnie w okolicach 17-18* ale od pewnego czasu po wymianie filtra kabinowego po uruchomieniu silnika mam podobny przypadek co grzehoo, że muszę najpierw przejść w pozycję LO i z powrotem na np.18* i dopiero jest ok w innym przypadku bez zmiany na LO na 18* grzeje:/
Nie wiem czy podczas wymiany nie naruszyłem elektrozaworu nagrzewnicy (jeśli to ten mniej więcej na środku pod podszybiem a nad tą "dyktą" oddzielającą komorę silnika od tego co pod podszybiem. Jeśli dobrze kojarzę idzie tam też przewód/taśma do podgrzewanie p.szyby. Jakieś pomysły?
__________________
Black TDCI
136KM 319Nm powered by GCSheko
rafal__lodz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem