View Single Post
stare 26-10-10, 13:11   #12
kamildsan
Turysta
 
Avatar kamildsan
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus I
HB 3D
1.6 Zetec 100KM manual
1998
Postów: 8
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał MAcius Zobacz post
wyczyściłem delikatnie spirytusem na patyczku
Z tego co wiem to spirytusem absolutnie nie wolno czyścić soczewki po zmatowieje. Pamiętam, że kiedyś walczyłem z laserem w wieży (Hi-Fi) i czyściłem spirytusem. Pomagało na krótko, ale że pomagało to czyściłem ponownie i znowu, i znowu... W końcu soczewka się poddała:P Jak Ci pomogło to fajnie, ale ja się tego zabiegu nie podejmę. Rozbierałem radio, przetarłem delikatnie soczewkę suchym wacikiem i zaaplikowałem sprężone powietrze ale to nic nie dało :/

Do FoFusz: To radio Blaupunkta z nawigacją jest rzeczywiście bajeranckie, super wygląda i jest przede wszystkim oryginalne fordowskie ale... Za takie pieniądze mogę mieć już nowe, np. takie JVC z adapterem do sterowania w kierownicy. I raczej taką opcję bym wolał... A tu, kupię używkę i wiadomo kiedy się coś zepsuje? Czy te radia też słyną z padających głowic? No i ta nawigacja... Kurczę, nie widziałem nigdy w akcji takiej nawigacji z takim małym, monochromatycznym wyświetlaczem więc nie będę bojkotował ale czy ona nie jest "kiszkowata"? W porównaniu nawet do najprostszych modeli na rynku GPSów...

Do paolos: Pewnie że wolę coś markowego za 300zł niż kupować znowu fordowskie radio i się martwić czy się znowu nie spierniczy.

---------- Post dodany o 12:49 ---------- Poprzedni post był z 12:32 ----------

Cytat:
Napisał guernsey Zobacz post
a nie lepiej poszukać używki i podmienić głowice??
Kupić używane radio za jakieś 200zł, płacić komuś za wymianę (nie mam pojęcia o takich rzeczach, sam tego nie zrobię) i mieć nadzieję że ta używana głowica się nie zepsuje? Nie bardzo... Tutaj raczej znowu plus w stronę nowego, nieorginalnego...

Cytat:
Napisał guernsey Zobacz post
Rozumiem, że koszt naprawy to 300 zł 180 za radio ( w sensie tuner ) plus 120 CD, nowy ten JVC to 320+50 ( kurcze kosta z forda na iso za tyle?? nie do wiary, chyba, że jakś inna kostaka?? ) + zaślepka ( koszt w MM koło 40 zł, na alle..pewno taniej ) i sterowanie.
50 zł chciał za kostki razem z zaślepką. Ale na allegro można kupić zestaw (kostki+zaślepka) za 18,99zł: http://allegro.pl/zamontuj-radio-do-...292367847.html Ktoś kupował od tej osoby?

Cytat:
Napisał guernsey Zobacz post
PS ktoś z forum oferował kiedyś radio ford oryginał za całkiem przyzwoite pieniążki, ale który model nie pamiętam, na pewno z CD.
Teraz look-ałem na alle.. i aukcja nr 1264529140 całe 199 zł i koleś pisze sprawnę
Tanio! Aż podejrzane, zazwyczaj w dobrym stanie te radia nie kosztują na allegro mniej niż 250zł... Kuszące... Oferta fajna, tylko obawiam się że pogra parę miesięcy i też się zacznie sypać... Myślę, że trzeba by tu szukać młodszych roczników. Czy może nie ma różnicy czy starsze czy nowsze?

Aktualnie sprawa wygląda tak, że w sobotę podrzucam radio znajomemu, który zajmuje się elektroniką w serwisie w moim rodzinnym mieście. Po tym co osądzi coś postanowię. Jeżeli radio okaże się do wyrzucenia to opcje widzę tu dwie. Po najmniejszej linii oporu opcja 1: używane 6000CD i żyję z nadzieją że głowica nie padnie lub opcja 2: nowe nieoryginalne z adapterem.

---------- Post dodany o 13:05 ---------- Poprzedni post był z 12:49 ----------

Zmotywowaliście mnie do siedzenia na Allegro...;P i znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/radio-ford-cd-6000...279650843.html O co chodzi z tą rzadkością? Dlaczego ten model jest taki wyjątkowy?

---------- Post dodany o 13:11 ---------- Poprzedni post był z 13:05 ----------

I jeszcze to: http://allegro.pl/radio-ford-mondeo-...279270854.html Zmieściłoby się do Foczki? I czy obsługa pilota zostanie zachowana?

Ostatnio edytowane przez kamildsan ; 26-10-10 o 13:01
kamildsan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem