View Single Post
stare 09-05-11, 13:01   #28
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

" Wyświetla współczynnik korekcji impulsu przepływu paliwa w procentach. (może mieć zawory ±25 ). "
Czysta Matematyka
To znaczy ze jest to korektor wskazan samego siebie czyli ze komputer koryguje
to co wyswietla. Należy zrozumieć ze korektor koryguje wartość wskazywaną przez komputer.
Jak to rozumiec:
Np. samochod spalil X paliwa a komputer dla tego X pokazal powiedzmy 6l/100km
jesli korekcja byla powiedzmy na ustawieniu Y i teraz zmienimy to ustawienie o wartosc powiedzmy -10 to od wartosci wskazanej przez komputer czyli 6 nalezy odjac 10% czyli 0,6L
czyli jesli samochod spalil rzeczywiscie 5,4L a komputer pokazal 6L to jesli zrobimy korekcje o 10% na minus to bedzie ok.

Mam nadzieję ze wyjaśniłem a nie namieszałem bardziej

Ja robiłem taki test z potwierdzeniem na odcinku około 1200km i moge tylko potwierdzić ze jesli dobrze ustawimy to komputer potrafi pokazac z dokładnością do 0,1L i wiecej czyli nie mniej dokładnie. Natomiast zawsze wartości 0,05L są zaokrąglane wiec jesli mamy spalanie 5,55L a jesli nam pokaze 5,6L to jest ok bo przecierz dokladniej nie pokaze.

Lepiej jest ustawic tak aby nawet przy 5,53 pokazywal 5,6L bo powinno sie zawsze ustawic spalanie tak aby nie pokazywało mniej jak rzeczywiscie spali.

moons miales racje..to jasie pomyliłem dzielimy rzeczywiste spalanie przez to wskazane na kompie

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 09-05-11 o 13:19
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem