View Single Post
stare 11-06-11, 13:44   #2
Kacper85
Turysta
 
Avatar Kacper85
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 781
Garaż
Domyślnie

a co ma opłakany stan wspólnego ? wymiana zewnętrznej blachy progu kosztuje tyle samo nawet gdy próg jest zdrowy a np uszkodzony, bo spadł z lewarka.

Jedyny plus w miarę zdrowych progów, to wewnętrzna blacha progu - też powinna być zdrowa i nie trzeba nic kombinować. Normalna wymiana polega na wymianie zewnętrznej blachy progu, tej wewnętrznej mało kto wymienia, nawet jak jest rdza, dlatego nawet po wymianie dośc szybko wychodzi ponownie. Jeżeli wewnętrznaj est totalnie zgnita, to blacharz musi sobie radzić i samodzielnie blachę profilować, bo jeszcze nie widziałem w sprzedaży tej części progu.

Uważam, że cena jest wysoka, ale.... teoretycznie lakierowanie elementu obecnie to 350-400zł, czyli już masz 750-800zł, więc za wymianę płacisz 600-700zł.
Ja bym szukał taniej, bo wg mnie drogo. Dopytaj go jednak co wchodzi w skład takiej usługi....
Dam Ci przykład: kolega chciał wymienić reperaturki nadkoli, z 2 lata temu. Jeden zakład powiedział mu 600zł za wymianę z lakierowaniem! Ja miałem znajomego wtedy, co robił przy lakiernictwie, i powiedział że zrobi kumplowi w dobrej cenie - niech przyjedzie, to się dogadają. Okazała się ta sama cena 600zł...ale właśnie: w tej cenie powiedział, że zrobi blachę pod reperaturką, a skoro to 20 letni Opel to napewno jest zgnita. Jak chce taniej, to mu może zrobić reperaturkę i tej blachy nie ruszać, choć obawia się, że tam nie będzie nawet do czego tej blachy spawać. Jak wrócił do tamtego zakładu, to okazało się, że "tamta" cena 600zł nie dotyczy tej blachy i jeżeli okazało by się, po "otwarciu" samochodu, że jest do zrobienia, to cena do góry.... tak jakby nie wiedzieli jak wygląda 20 letni opel, ze zgnitymi nadkolami

Ps. wrzuć zdęcia tych progów na forum, jeszcze nie widziałem totalnie zgnitych progów w focusie
Kacper85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem