View Single Post
stare 05-11-11, 17:52   #2
jadja
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Ford Focus III
HB 5D
1.6 Duratec 105KM manual
2011
Postów: 9
Domyślnie

cd.
Z samym zalogowaniem radia warsztat dał sobie radę, ale generalnie niewiele jeszcze wiedzą o tym modelu. Wraz z zakupem z Allegro dostałem także antenę z dwiema wtyczkami. Po wielu próbach "na chybił trafił" zaczęło grać radio i działać nawigacja. Jednak zmiana anteny (moja dotychczasowa ma tylko jedną wtyczkę), oznaczałaby zdejmowanie podsufitki, na co się nie zdecydowałem.
Okazuje się, ze dachowa antena służy tylko GPS i chyba GSM, natomiast antena FM ma formę naklejki na szybę, trójkątną w tyle. Podłączyłem swoją dotychczasową antenę nadal jako radiową, musiałem zastosować przejściówkę aby nie niszczyć oryginalnej wtyczki. Kupiłem także antenę GPS chyba od VW. No i niestety tym razem nie uzyskałem odbioru GPS. Co gorsza także na tej antenie, na które wczoraj GPS miałem - dzisiaj brak. Nie wiem dlaczego. Na razie działa mi radio i CD. Telefon wymaga też chyba anteny bluetooth, na razie BT jest nieaktywny. In minus jest także to, że radio z navigą nie ma wejścia pod USB, tak jak to stare - a więc nie mogę korzystać z pendriva jako źródła MP3. Reasumując - będę jeszcze walczył. Na razie sukces(?) to tylko znacznie lepszy wygląd wyświetlacza. Choć dodać muszę, że ford nie wysilił się z paletą barw w radiu i navidze. Gdyby nie nieliczne wyjątki, można by sądzić, że to nie kolorowy ekran ale niebiesko-szary.
jadja jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem