View Single Post
stare 13-12-11, 05:19   #1
mark_TDDI
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: far far away
Inny
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2012
Postów: 400
Domyślnie Foka II fl - pękająca masa uszczelniająca nadwozie

Koledzy. Wczoraj wyparzyłem ciekawą usterkę. Pod plastikowym podszybiem, znajduje się masa uszczelniająca łączenie zgrzewów, nakładana na nie fabrycznie. Obszar ten jest widoczny po podniesieniu maski i przyświeceniu latarką w rogi nadwozia, patrząc przez kratkę podszybia (za kolumnami Mc Pherson - wgłąb pod podszybie), zaś druga strefa jest widoczna wewnątrz samochdu po zdjęciu plastikowych osłon słupków przednich i ciągnie się od dolnego narożnika szyby czołowej w dół. W moim samochodzie po 3 latach uzytkowania, cała ta masa jest popękana i nie mówię tu o ryskach, ale szczelinach o szerokości do 4 milimertow. Niezbyt dobrze świadczy to o sztywności nadwozia i rzeczywiście montowana rozpórka kolumn zawieszenia przedniego ( a w miom przypadku połówka) nie spełnia swej roli. Już jestem umówiony w ASO - do tej pory, problem jest zidentyfikowany w Kugach, ale mój klimatronik naprawiali kiedyś wg biuletynu z Mondeo, bo to te same układy, zatem nie zdziwię się ty, ze to kolejna usterka "typowa" dla tego modelu. Zerknijccie proszę, jak sprawa wygląda u Was. Mój samochód zjechał z taśmy w listopadzie 2008. Montownia: Niemcy - Saarlouis.
mark_TDDI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem