View Single Post
stare 07-01-12, 16:39   #4
stelmach
Turysta
 
Avatar stelmach
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Gorlice
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
styczeń
2002
KGR powiat gorlicki (Gorlice)
Postów: 234
Domyślnie

Cytat:
Napisał wilczek03 Zobacz post
U mnie to turbina, bo po odkręceniu osłony silnika widać turbinę i wiszące na niej 2-3 krople oleju, które potem ściekają po skrzyni na dół
niekoniecznie musi byc to turbina

napisz czy to olej czysty czy czarny

jak czysty to czesto lekko rozszczelnia się waż od wspomagania kierownicy ktory jest w tych okolicach - poza tym stojąc przed silnikiem w jego prawym gornym rogu troche ponizej pokrywy klawiatury są króćce z węzy ktorymi krąży olej - w większośc samochodów na opaskach się pocą

najlepiej bedzie jak otrożnie zdejmiesz całą pojemnik z filtrem powietrza (2 sruby od przeplywomierza - od spodu na wcisk w gumkach) - jak filtra nie bedzie to bez problemu zdejmiesz przewód dolotowy z turbiny - opaska musi byc pociagnieta centymetr w góre (jeszcze jest jeden wezyk na opasce ale to proscizna) - mając teraz miejsce badasz miesce wycieku - widzisz turbine od srodka - wkładasz palucha do srodka (zgaszony silnik) sprawdzasz luz na wirniku. Mała ilosc oleju jest wg zjawiskiem normalnym w samochodzie z przebiegiem powyzej 100.000km

Jak mnie odpowiednio zmotywujesz to zamieszcze faq z regulacji ciegien biegów - a robota jest dokładnie ta sama - pstrykalem komórką.
__________________
Moja Foczka: FFI FL 1.8 TDCI 115km, 2002r.

stelmach jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem