View Single Post
stare 07-04-12, 20:21   #2
mjq
Zarząd FKP
Grupa: Śląsk
 
Avatar mjq
 
Marcin
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2004
GWE powiat wejherowski (Wejherowo)
Postów: 14 034
Garaż
Domyślnie Na zewnątrz

Na zewnątrz:
  1. Piany aktywne i pre - wash:
    • ValetPRO Neutral Snow Foam - jedna z dwóch polecanych pian. Używana na razie w ręcznym opryskiwaczu ciśnieniowym, stężenie 35 ml na litr wody. Dobrze domywa, fajnie siedzi na aucie. Neutralne Ph, więc nie zjada wosku. Zapach chemiczny. Trafił mi się baniak z farfoclami w środku, ale wystarczy przelać przez sitko. CENA: 5l 83zł. TAK (czaptan)
  2. Usuwanie smoły, kleju, owadów i lotnej rdzy:
    • ValetPRO Citrus Tar and Glue Remover - zapach cytrusowy umilający pracę, preparat bardzo dobrze radzi sobie ze smołą. Wystarczy nanieść niewielką ilość na czyszczoną powierzchnię i po paru minutach zetrzeć. Dosyć dobrze radzi sobie z klejem po odważnikach na felgach. CENA: 0,5l 34zł. TAK (mjq)
    • Autoglym Intensive Tar Remover - zapach chemiczny, produkt według mnie bardzo przeciętny. Stosowałem go na przemian z benzyną ekstrakcyjna i nie zauważyłem żadnej różnicy. CENA: 325ml 30zł. NIE (mjq)
    • CarPro Cquartz IronX - produkt do usuwania rdzy. Po spryskaniu felgi wyglądającej na czystą, zaczyna ona spływać fioletowymi strumieniami związanej rdzy. Jedyny minus poza ceną to, że podczas działania wydziela bardzo nieprzyjemny zapach. Wersja 2.0 pachnie wiśniowo, niestety nadal przy używaniu nie jest to zbyt miły zapach. CENA: 500ml 65zł. TAK (mjq)
    • Nafta oświetleniowa - niby coś tam działa, ale trzeba się namęczyć. Tylko jako tani zamiennik. Niebawem przetestuję Nielsen T&G Remover, który na kleju w domu sprawdził się dobrze. Nie oceniam go jeszcze, bo nie używałem na aucie. CENA: 0,5l 9zł. NIE (czaptan)
  3. APC i degreasery:
    • Meguiars All Purpose Cleaner APC - bardzo uniwersalny środek do czyszczenia wszelkich powierzchni, można nim czyść poczynając od tapicerki, a kończąc na silniku. Preparat ładnie się pieni przy pędzelkowaniu, dobrze radzi sobie z brudem, nie pozostawia zacieków. CENA: 3780ml 99zł. TAK (mjq)
    • Nielsen Cyclone APC - APC o lekko cytrusowym zapachu. Domywa dobrze, używam stężenia 1:10. Przydatne w domu (mycie ram okien, klawiatury, kuchenki itp.) CENA: 0,5l 16zł. TAK (czaptan)
  4. Szampony:
    • Rise&Shine Big Apple - szampon o miłym, zgodnym z nazwą, jabłkowym zapachu. Ładnie domywa, nie pozostawia zacieków. Mało się pieni, co przez niektórych postrzegane jest jako wada. CENA: 1l 35zł. TAK (mjq)
    • Monster Shine Citrus Pimp Bling - szampon o cytrusowym aromacie. Domywa bez większych problemów, nie pozastawia zacieków. Dzięki zawartości wosku auto po umyciu ładnie się świeci. CENA: 1l 40zł. TAK (mjq)
    • Monster Shine Very Cherry - przyjemny, wiśniowy, mocno skoncentrowany szampon. Wystarczy 30 ml na 10l wody. Zapach czuć w trakcie mycia, nie trzeba wsadzać nosa do wiadra. Przyzwoita ilość piany, dobry poślizg i domywanie. Nie zostawia zacieków, nawet jak przyschnie na lakierze. Niebawem porównam z BAS od Rise and Shine CENA: 0,1l 6zł / 1l 40 zł TAK (czaptan)
  5. Glinki i quick detailery:
    • BILT-HAMBER Auto Clay Soft - glinka ciut za miękka jak na lakier Focusowy. Do auta, które nigdy nie widziało glinki wybrałbym wersję Regular. CENA: 200g 60zł. TAK (mjq)
    • BILT-HAMBER Auto Clay Regular
      - twardsza wersja wyżej opisanej glinki, dobrze spełnia swoje zadnie. Używana przeze mnie zarówno do lakieru jak i do felg. CENA: 200g 60zł. TAK (mjq)
      - używałem jej jedynie przy ok 10 stopniach i wrażenia słabe. Za twarda, za ostra (przed korektą ok, ale po już jest słabo), trudno ją rozgnieść. Być może to kwestia temperatury, ale np. namaczanie w ciepłej wodzie nie pomogło. CENA: 200g 60zł. NIE (czaptan)
    • POORBOYS WORLD Quick Detailer Plus QD+
      - przyjemny zapach, łatwa aplikacja i spolerowanie. Po aplikacji auto ładnie się błyszczy. Na zdjęciach auto na drugi dzień po nałożeniu samego QD, jak widać całkiem przyzwoicie kropelkuje.CENA: 473ml 50zł. TAK (mjq)
      - przyjemny zapach, dość łatwa aplikacja. Używałem raczej w niskich temperaturach i się wtedy mazał i nie zawsze dawał sie dotrzeć, ale latem powinno być ok. Po aplikacji auto ładnie się błyszczy. CENA: 473ml 50zł. TAK (czaptan)
    • JEFFS Werkstatt Carnauba Glos QD Spray - zapach neutralny. QD przeznaczony typowo do wosków naturalnych. Łatwy do spolerowania. CENA: 500ml 34zł. NIE (mjq)
    • POORBOYS WORLD SPRAY & GLOSS, QUICK DETAILER - delikatny słodkawy zapach, świetnie się spisuje po myciu gdy pojawiają się zacieki. Przy delikatnym zabrudzeniu również się dobrze spisuje. Niestety nie wiem czy z przyczyn nieszczelności opakowania czy mojej nie uwagi cała butelka wystarczyła na 3 przetarcia sedana. Ogólnie produkt mogę polecić. Cena 473ml 42 zł. TAK (cimell).
    • MEGUIARS QUIK DETAILER - Produkt budżetowy nie powalający efektem. Dobrze się sprawdza do usuwania zacieków po myjce. Mało wydajny ok 5 przetarć całego samochodu. Cena 37,99 zł 473 ml. TAK (cimell).
  6. Cleanery, odżywki, AIO:
    • POORBOYS WORLD Black Hole Show Glaze - przyjemy jagodowy zapach, bardzo prosta aplikacja i bardzo ładny efekt. Trzeba jedynie uważać aby nie zabrudzić plastików nielakierowanych bo zostają białe ślady. BH pozwala na częściowe zasmakowanie rys. CENA: 473ml 65zł. TAK (mjq)
    • POORBOYS WORLD White Diamond - bardzo przyjemny zapach (podobny do Dodo Jucie White Diamond) łatwy w spolerowaniu lecz pylący. Na srebrnym lakierze przy którym trudno o widoczny efekt spisał się wg bardzo dobrze. Maskowania rys nie zanotowałem ponieważ auto było po korekcie. Cena 473ml 65 zł. TAK (cimell).
  7. Woski i Sealanty:
    • Collinite 476s Super Doublecoat Paste
      - wosk łatwy w aplikacji i późniejszym spolerowaniu. Długo utrzymuje się na lakierze. Bardzo dobry stosunek ceny do wielkości opakowania. Z czystym sumieniem mogę polecić jako pierwszy wosk. Jedyny minus to zapach tego wosku, niestety pachnie jak pasta do butów. Ale za tą cenę nie znajdziemy nic lepszego. CENA: 266ml 69zł. TAK (mjq)
      - genialna trwałość, daje radę na IPA (jeśli ktoś nie ma cleanera), łatwa aplikacja. Zapach pasy do butów, niezła wydajność, na lakierze szału z wyglądem nie robi. Doskonały na zimę. Mocno przyciąga kurz, niestety. CENA: 266ml 69zł. TAK (czaptan)
    • Dodo Juice Hard Candy
      - wosk typowo letni, bardzo ładny zapach umilający pracę. Łatwa aplikacja, bezproblemowe spolerowanie. Trwałość około 6 tygodni przy myciu samochodu co tydzień. CENA: 30ml 32zł. TAK (mjq)
      - rewelacyjny zapach cukierków, twardy, więc łatwo nałożyć cienką warstwę (u mnie 3 g na jedną warstwę kombifoki wyszło). Fajny efekt, trwałości jeszcze nie oceniam bo po 3 tygodniach nadal siedzi. Też ciągnie kurz, ale nie tak strasznie jak Colli.
    • Dodo Jucie Diamond White - Bardzo ładnie pachnący środek, przyjemny w aplikacji oraz łatwy w polerowaniu. Jest to wosk typowo letni i trwałość przy parkowaniu pod chmurką wytrzyma ok. 3-4 tyg. W połączeniu z PB White Diamond daje bardzo fajny efekt. Cena 30 ml 32 zł. TAK (cimell).
    • MEGUIARS 16 MIRROR GLAZE PASTE WAX - Wosk o specyficznym zapachu lecz nie męczący podczas pracy. Stosunek ceny do opakowania rewelacyjny, a przy tym efekt bardzo dobry. Jest to wosk letni i utrzymywał się na aucie ok 4-5 tyg. Do niedawna trudno dostępny ale znowu pojawił się w ofertach esklepów np Show Car Shine. Cena to ok 15GBP=76zł za 312g TAK (cimell).

__________________
Pozdrawiam mjq


Nie pytaj czy twój Focus zardzewieje, tylko kiedy.
Moje czarne wozidło

Ostatnio edytowane przez mjq ; 06-01-13 o 11:03
mjq jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem