View Single Post
stare 29-07-12, 10:58   #28
megasinski
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 5
Domyślnie

Cześć.
Chciałbym wznowić temat. Być może przyczyna jest taka sama, jednak chcę się poradzić.

Focus 1,6 XComfort, benzyna - LPG(proszę się nie śmiać), 2002r., klima manualna.

Swoją foczkę kupiłem w lutym tego roku. Klima w ogóle nie działała, dopiero teraz na początku lipca oddałem auto do mechanika, żeby mi zrobił klimę. Wymienił chłodnicę (wcześniej byłem u innego mechanika i też powiedział, że chłodnica do wymiany), napełnił, powiedział, że zrobił to co trzeba było i działa.

W drodze do domu (temp. na zewnątrz ok 30C) klima dobrze działała, ale tylko przez ok 15 min po czym wyłączyła się i zaczęło lecieć ciepłe powietrze. No ale nic, dojechałem do domu.

Na drugi dzień klima się normalnie włączyła i działała. Temp. na zewnątrz była ok 25C. Trasa do pracy ok 15-20 min w jedną stronę, więc na tym kawałku działała.

Problem zaczął się znowu kiedy temp. zewnętrzna wzrosła do ok 30C i więcej. Po odpaleniu auta, klima normalnie się włącza, ale po kilku minutach wyłącza się. Żeby ją ponownie odpalić, auto musi postać kilka godzin i najlepiej w cieniu.

Ostatnio zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Jadę, klima działa i w pewnym momencie w silniku pojawiają się wysokie obroty, również na luzie i wtedy klima się wyłącza. Dopiero po jakimś czasie obroty spadają, ale klima nie chce się już włączyć.

Inna rzecz, którą zauważyłem to to, że kiedy klima działa, to kiedy ją sam ją wyłączam i korzystam z samej dmuchawy, to też leci chłodne powietrze (nie tak jak z klimy, ale jest fajne chłodne), a kiedy klima wyłączy się sama i zaczyna wiać ciepłym ,to po wyłączeniu klimy przyciskiem dalej leci ciepłe powietrze.

Wczoraj po południu, ok 18tej, jadąc przez miasto, temp. na zewnątrz nie mogła być większa niż 27C. Na ekranie w Focusie pokazywało mi najpierw 39C, potem co ok pół minuty spadała o jeden, aż do 34C. Potem dopiero po ok 5min spadła do 32C i tak już zostało. Być może coś z czujnikiem temp jest nie tak, ale czy może to mieć coś wspólnego z klimą?

Nie sprawdzałem, czy klima działa cały czas kiedy nie jest gorąco. Chodzi chyba o to, żeby klima działała wtedy, kiedy właśnie jest gorąco.

Czy macie może jakieś podejrzenia, które jeszcze nie były tutaj uwzględnione?
Czy czujnik temp. może mieć z tym coś wspólnego?
megasinski jest nieaktywny