View Single Post
stare 01-11-12, 12:41   #20
DoktorB
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Szczecin
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
listopad
2005
PZL powiat złotowski (Złotów)
Postów: 225
Domyślnie

Ja mam takie pytanie:
Fabrycznie mam szybę bez podgrzewania. Po zdjęciu podszybia odkryłem przewody elektryczne do podgrzewanej szyby i do podgrzewanych spryskiwaczy (to chyba zestaw standardowy). W skrzynce bezpieczników w komorze silnika mam wolne miejsce na dwa bezpieczniki i przekaźnik. Sprawdziłem, że jak udam że przekaźnik działa (zwarłem styki) to prąd pojawia się na dwóch bezpiecznikach (lewa i prawa strona) i dalej prąd pojawia się na wtyczkach na podszybiu. Przekaźnik jest już wciśnięty, nie ma tylko bezpieczników 40A. Pod maską wszystko gra. Sprawdziłem w środku czy jest kabel z wtyczką pod włącznik ogrzewanej przedniej szyby. Niestety nie ma. Jest tylko tylna szyba i czerwona wtyczka z dwoma kabelkami, po zwarciu których zapala się kontrolka poduszki pow. (wyłącznik poduszki pasażera?).
Teraz mam największy dylemat: czy uda mi się dorobić wtyczkę do podgrzewania przedniej szyby tak, by uruchamiał przekaźnik?
Musze wiedzieć, gdzie idą kabelki od wtyczki włącznika. Tylko do skrzynki bezpieczników? Jest tam wolne 9 pinów w wąskiej wtyczce z lewej strony.
Ktoś jest w stanie powiedzieć mi, czy tak dam radę to zrobić? Przydałby się schemat albo wiązka do podglądu. Mam skrzynkę bezpieczników 14A073 AF.
Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Ostatnio edytowane przez DoktorB ; 02-11-12 o 13:58
DoktorB jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem