View Single Post
stare 18-01-13, 08:35   #1
kunte
Turysta
 
Avatar kunte
 
Marcin
Zarejestrowany: Nov 2011
Skąd: Katowice
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
marzec
2010
SK Katowice
Postów: 362
Garaż
Domyślnie 1.6B Przygasanie świateł - tylko podczas jazdy

Witam

Od wczoraj zauważyłem dziwne zachowanie Focusa, a mianowice jak jadę (dla ścisłości na biegu, a nie na luzie) sobie to nagle przygasają mi światła, podświetlenie deski rozdzielczej (dokładnie tak jak się jedzie gdy zamoczy się pasek wielorowkowy). Trwa to kilka sekund. Podczas tego zjawiska nie odczuwam, żadnego spadku mocy, ani żadnego pisku czy coś podobnego. Również dodanie gazu nie powoduje, że to znika. Na postoju wszystko jest okej, nawet podczas włączenie dużej ilości odbiorników. Żadna kontrolka się nie zapala. Regulator napięcia wymieniony prawie dwa lata temu na oryginalny. Akumulator rok temu, na Bosch S4 (bezobsługowy). Tak się zastanawiam co to może być i mam kilka pomysłów, a mianowice: szczotki mogą się kończyć, pasek wielorowkowy (wymienony jakieś 50kkm temu), może coś z napinaczem, albo z samym alternatorem. Czy miał ktoś może coś podobnego? Będę wdzięczny za wszystkie sugestie.
P.S. Nie mam problemów z falowaniem obrotów jak narazie.
P.S2. W środę odebrałem auto po wymianie łącznika elestycznego wydechu, pytałem się przy odbiorze auta, czy mieli jakies problemy, ale powiedział mi tylko, że żeby odkręcić śruby kolektora wydechowego musieli je podgrzać. Czy jest szansa coś tam uszkodzić?
kunte jest nieaktywny