View Single Post
stare 06-06-13, 23:51   #9
Zygi_OP
Sympatyk
Grupa: Opolskie
 
Avatar Zygi_OP
 
Darek
Zarejestrowany: Apr 2013
Skąd: Opole
Ford Focus II
HB 3D
1.6 Duratec 100KM manual
październik
2004
OP Opole
Postów: 1 800
Garaż
Domyślnie

to część mojego odwołania od podobnej sytuacji, są tam podstawy prawne, gdyż troszkę poszperałem w przepisach.
Cytat:
...Nadmienię fakt, iż rzeczoznawca uwzględnił amortyzację części w wysokości 50,94 zł, co nie znajduje uzasadnienia w przepisach prawa (Ustawa z dnia 23.04.1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. nr 16, poz. 93 ze zm.), gdzie zgodnie z przepisami w/w ustawy oraz zgodnie z uchwałą z dnia 12 kwietnia 2012 r. (sygn. akt III CZP 80/11) Sąd Najwyższy uznał, że „...zakład ubezpieczeń zobowiązany jest na żądanie poszkodowanego do wypłaty, w ramach odpowiedzialności z tytułu ubezpieczenia, odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu mechanicznego, odszkodowania obejmującego celowe i ekonomicznie uzasadnione koszty nowych części i materiałów służących do naprawy uszkodzonego pojazdu...”.
Zatem aby spełniona została kompensacyjna funkcja odszkodowania (naprawa szkody przez świadczenie pieniężne – przywrócenie pojazdu do poprzedniego stanu) zgodnie art. 361 § 2 K.c. kwota odszkodowania winna wynieść wg wyliczeń Autoryzowanego Serwisu Opla w Opolu 2969,25 zł. W przeciwnym wypadku naprawa oraz przywrócenie pojazdu do stanu przed kolizją nie będzie możliwa.
W związku z powyższym proszę o uzupełnienie brakującej kwoty wynikającej z różnicy, pomiędzy Państwa wyceną a rzeczywistymi kosztami naprawy.
mam nadzieję, że się przyda.
Zygi_OP jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem