View Single Post
stare 06-08-08, 08:12   #6
OKEY
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Rzeszów
Postów: 5
Domyślnie

Po mailach i postach widzę że problem wycinania pasów dotknął nie tylko mnie..... dlatego przesyłam krótką instrukcję wymiany taśmy w pasie.

Trochę z tym zabawy jest....ale warto się "pomęczyć"
1. Kupujemy boczny pas do focusa lub mondeo.....szerokość można sobie sprawdzić dla pewności, koszt ok.50zł
2. Wyciągamy mechanizm z siedzenia - instrukcje z forum są bardzo przydatne
3. Zapewne po ucięciu pasa przez "autoryzowany serwis" zostanie na rolce jego końcówka z bolcem zabezpieczającym. Trzeba ja usunąć i bolec dla pewności schować... może się przydać.
4. Cholernie trudno ustawić mechanizm po wyjęciu w takiej pozycji, aby rozwijał i zwijał się bezproblemowo...próbowałem bawić się w ustawienie imadle, ale dałem spokój..rozebrałem plastikową część mechanizmu i zablokowałem zapadkę.
5. Z kupionego bocznego pasa wyciągamy taśmę....zaraz będzie potrzebna....
6. Teraz naciągamy sprężynę w mechanizmie, na który nawijać będziemy pas...nawijamy kręcąc aluminiową rolką...
7. UWAGA! Należy uważać aby nie przesadzić z tym nawijaniem bo sprężyna może strzelić....
8. Jak już wydaje się nam że sprężyna jest naciągnięta, wkładamy nowy pas, zabezpieczamy bolcem, puszczamy i sprężyna rozwijając się sama go naciąga... jeśli się okaże że naciągnęła za mało...zabawę rozpoczynamy od nowa aż do skutku. aaaaa. i kolejna WAŻNA rzecz......pas zanim zapniemy do rolki przekładamy przez otwór w siedzeniu.... później możemy mieć utrudnione zadanie.
9. Jeżeli pas się już dobrze chowa....montujemy siedzenie a później pas do podłogi.
10. Powodzenia
OKEY jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem