View Single Post
stare 19-09-13, 20:30   #8
Nestor
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Piotr
Zarejestrowany: Jan 2012
Skąd: Pruszków
Ford Focus III FL
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM manual
2015
WPR powiat pruszkowski (Pruszków)
Postów: 240
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kamil_K Zobacz post
A ja dodam kilka słów od Siebie ...
W chwili obecnej mam rozebranego w garazu focusa bez kolumny kierowniczej...

przyznam szczerze (już teraz znam dokładnie jej budowę) i dziwię się że trzpień nie wpadł Wam do środka przy wymianie ... jest napięty na sprężynie i po odkręceniu kierownicy ma prawo a wg logiki wręcz powinien wpaść do środka (składanie się w trakcie zderzenia etc)

Oczywiście przy składaniu porobię zdjęcia dokładne z opisem niemniej jednak wymiana kierownicy nie jest niestety taka prosta jesli sprężyna jest sprawna i schowa trzpień do środka ...

W żadnym wypadku nie chcę polemizować z powyższymi poradami ... dodaję tylko drobną przestrogę bo mimo wszystko parę rzeczy potrafię w aucie zrobić i wymiana kierownicy nigdy nie była dla mnie problemem do czasu gdy zabrałem sie za Foczkę


Cytat:
Napisał mar-pow Zobacz post
Raczej nikogo nie znajdziesz bez zdejmowania kierownicy... a nawet jeśli to będzie to kiepsko zrobione (naciąg i wyprofilowanie).

Źle napisałem, chodzi o to żebym ja nie robił tego demontażu, jak zrobi to ktoś kto się na tym zna to spoko, wystraszyłem się tego że jakiś trzpień może wpaść czy coś takiego, czytałem tutaj na forum.
__________________
Nestor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem