Temat: [MK1] Nie działa licznik
View Single Post
stare 15-01-11, 18:14   #4
wxxp
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Ford Focus I FL
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
FZ Zielona Góra
Postów: 19
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał vielki Zobacz post

ale jak wszystkie nie dzialaja - to jest dziwne
majstrowałes cos przy licznikach ? podswietlenie ? wymiana kolorow licznikow ?

oficjalnie tak jezdzic nie mozesz - bo nie masz pomiaru predkosci = auto niesprawne
Nic nie majstrowałem przy liczniku (nie wiem jak pierwszy właściciel) ale żadnych udziwnień typu inne podświetlanie nie ma, jakiś czas temu (ok. 3 miesiące) wyłączyło mi się podświetlanie licznika kilometrów ale jak się naczytałem ile jest roboty z wymianą żarówki to sobie odpuściłem i nic nie grzebałem.
Z tym jeżdżeniem to bardziej chodziło mi o to czy taka usterka nie spowoduje innych uszkodzeń (wybieram się we wtorek na narty (tym samochodem) i tak się zastanawiać czy może nie odłożyć wyjazdu na inny termin)

Cytat:
Napisał radeksim Zobacz post
Na początek zrób test licznika(wciśnij przycisk od przebiegu okresowego i przekręć kluczyk) 1 test to właśnie test wskazówek, potem wyświetlacza a następnie kontrolek. Gdy wszystko będzie ok to sprawdź tzw. VSS czyli czujnik prędkości. Jest na skrzyni biegów. gdy i to jest ok to teraz sprawdź podłączenie wiązek do Zegarów.Jak nic nie pomoże to napisz
Zrobiłem test licznika tak jak napisałeś (wciśnięty przycisk i przekręcam kluczyk) = zero reakcji.

Aha dodam jeszcze że jeżeli chodzi o temperaturę to nie miałem za bardzo możliwości rozgrzać dzisiaj auta na tyle żeby temp. się podniosła a wskazówka ilości ON po włączeniu zapłonu jest na połowie (samochód jest zatankowany do pełna, przejechałem od tankowania ok 100km) i jak ruszę to po chwili schodzi do 0.

Ostatnio edytowane przez wxxp ; 15-01-11 o 18:17
wxxp jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem