View Single Post
stare 11-04-12, 22:12   #11
Domel
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Avatar Domel
 
Wojtek
Zarejestrowany: Dec 2010
Skąd: SO / SBE / SD / SK
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
lipiec
2004
SO Sosnowiec
Postów: 2 711
Garaż
Domyślnie

Akcesoria
  1. Aplikatory:
    • Monster Shine Aplikator gąbkowy do wosków
      - podstawowy aplikator do wosków, tańsza alternatywa dla Meguiars Soft Foam Applicator Pad. CENA: 5zł. TAK (mjq)
      - jest bardzo ok, choć kupiłem dla sprawdzenia Bilt Hamber Foam Applicator - jest grubszy. Dopiero po woskowaniu będę wiedział, czy warto dopłacić te 5 zł do niego. TAK (czaptan)
    • Monster Shine Aplikator z mikrofibry
      - aplikator do celanerów, odżywek, aio i innych środków w postaci płynnej. Aplikator posiada kieszonkę na palce dzięki czemu można nim łatwo manipulować bez obawy o upuszczenie. CENA: 9zł. TAK (mjq)
      - jak dla mnie nieporęczny, ale używałem go tylko do Nielsena Finesse. Może przy cleanerach sprawdza się lepiej. Będę szukał czegoś lepszego. NIE (czaptan)
    • Gąbka kuchenna dwustronna
      - nie to nie pomyłka, te najzwyklejsze gąbki kuchenna są idealne do nakładania dresingu na opony. Opakowanie 10 sztuk kosztuje około 2zł, więc można je uznać za idealne aplikatory jednorazowe. Oczywiście do nakładania wosku na lakier się nie nadają. Dostępne są w każdym markecie. CENA: 10szt 2zł. TAK (mjq)
      - nic dodać, nic ująć. Idealne jednorazówki do np. S-A-Sa. TAK (czaptan)
  2. Ręczniki do osuszania:
    • ValetPRO Large Blue Fluffer 90x60
      - bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Ręcznik dobrze chłonie wodę, a dzięki sporym rozmiarom pozwala na wytarcie bez większych problemów całego auta. CENA: 30zł. TAK (mjq)
      - mam dwa, idealne do osuszania. Chłoną wodę jak szalone. TAK (czaptan)
    • FLEXIPADS Super Plush 61x90 - droższa konkurencja dla VP Large Blue Fluffer. Ręcznik dobrze chłonie wodę, nie postawia smug. Podobnie jak VP dzięki sporym rozmiarow pozwala na wytarcie całego auta. CENA: 43zł. TAK (mjq)
    • FLEXIPADS Ręcznik do osuszania wafel 75x60 - jak dla mnie najlepszy ręcznik do osuszania samochodu jaki posiadam, bardzo chłonny. Dzięki temu, że nie ma długiego włosia trudniej łapie zabrudzenia. CENA: 43zł. TAK (mjq)
    • Jan Niezbędny Ścierka z mikrofibry do podłogi - przyzwoita jakość za niską cenę, ręcznik dobrze pochłaniający wodę. Osobiście używam tych ręczników do wycieranie wnęk i felg. CENA: 13zł. TAK (mjq)
    • Eurow Waffle 40x70 - podobny do Flexipadsa, dobry do szyb, kół, dotarcia tego co nie zebrał Fluffer i do brudniejszych miejsc. CENA: 19zł. TAK (czaptan)
  3. Mikrofibry:
    • COBRA Gold Plush 40x40 - fibra do polerowania o krótszym włosiu, miękka, starannie wykończona. Ładnie poleruje zarówno woski jak i QD. CENA: 15zł. TAK (mjq)
    • Eurow shag 40x30
      - bardzo miła w dotyku, super puszysta fibra do polerowania. Dzięki swojej objętości nie trzeba jej dociskać do powierzchni aby dotarła do załamań na karoserii. Dla mnie numer jeden jeśli chodzi o fibry do polerowania. CENA: 14zł. TAK (mjq)
      - mjq wyczerpał jej temat. TAK (czaptan)
    • Jan Niezbędny Ściereczka do mycia okien - z dobrym płynem do szyb pozwala szybko i dokładnie umyć szyby. Nie postawia smug. CENA: 9zł. TAK (mjq)
    • Monster Shine mikrofibra do szyb - dobre, póki co trwałe szmatki do szyb po 5 zł. TAK (czaptan)
    • Mikrofibry Favorita 30x30 - w tej cenie idealne do wszystkich brudniejszych robót. Ostatnio na promocji po 1 zł, tak to po 2 zł. Do kupienia w Carrefour. TAK (czaptan)
  4. Gąbki i rękawice do mycia:
    • Nigrin Rękawica
      - rękawica mocno budżetowa, przy intensywnym używaniu zaczyna się rozpadać po 12-15 myciach. Bardzo łatwa dostępność, można ją kupić prawie w każdym markecie. - CENA: 12zł. TAK (mjq)
      - mjq wyczerpał jej temat. TAK (czaptan)
    • Monster Shine Curly Merino Mitt - jedna z tańszych rękawic z wełny do mycia. Mocno chłonie wodę, po kilku myciach nic się nie rozpada. Długo schnie. CENA: 40zł TAK (czaptan)
  5. Szczotki:
    • Monster Shine szczotka do felg żółta - kształtem przypomina szczotkę do mycia butelek. Dzięki swojemu kształtowi bez problemu mieści się miedzy tarczą hamulcowa a felgą. Łatwo wchodzi miedzy ramiona felg. Uchwyt wykonany z miękkiej gumy zabezpiecza felgę przez przypadkowym uszkodzeniem. W przypadku felgi takich jak moje niezbędna jest jeszcze jedna szczotka prosta do wymycia czoła felgi. CENA: 19zł. NIE (mjq)
    • Race Glaze Wire Wheel Spoke Brush - Med - wymiarami troszkę mniejsza od Monster Shine i mniej się od niej wygina. Reszta cech taka sama. CENA: 29zł. TAK (mjq)
  6. Pędzelki:
    • Monster Shine Jubo pędzelek wielozadaniowy - niezastąpiony pędzelek do utrzymania wnętrza samochodu z nienagannej czystości. Bardzo dobrze łapie kurz co pozwala nam na szybkie i skuteczne wyczyszczenie wszelkich zakamarków (np. kratki nawiewów). Jedyny minus to metalowa obsada pędzelka, ale to w prosty sposób można wyeliminować obklejając ją taśma. CENA: 9zł. TAK (mjq)
    • ValetPRO Inch Round Detail Brush - bardzo dobrze wykonany pędzelek do wszelkich prac z chemią. Fajnie spienia chemię przy pędzelkowaniu, włosie na tyle twarde ze pozwala na skuteczne zmiękczenie zaschłego brudu. Dzięki temu, że obsada pędzelka wykonana jest z miękkiego tworzywa minimalizujemy możliwość uszkodzenia lakieru. CENA: 14zł. TAK (mjq)
    • ValetPRO Mini Round Detail Brush - mniejsza wersja opisywanego wyżej pędzelka, idealnie się sprawdza przy czyszczeniu wszelkich zakamarków. CENA: 9zł. TAK (mjq)
  7. Atomizery i butelki:
    • butelka PET 500ml i trigger - poręczne butelki z dobrze rozpylającymi atomizerami. Do "lżejszej" chemii idealne. CENA: 5+3zł TAK (czaptan)
  8. Wiadra i girt guardy:
    • Wiadro plastikowe L&M 15 l DRAGON - Wraz z pokrywką idealne wiadro dla początkujących detailerów. Wystarczająca pojemność 15l pozwala na bezstresowe umycie auta. Dzięki swoim wymiarom można później do niego dokupić grit. CENA 10zł. TAK (mjq)
    • Wiadro Curver - 10l, kolorowe, na razie trwałe. CENA: 6zł TAK (czaptan)
  9. Opryskiwacze:
    • przerobiony Marolex Master 2000 2l - opryskiwacz ciśnieniowy przerobiony na pianownicę. Dysza Kwazar SF-03 (niebieska), filce pod meble. CENA: 42+3zł TAK (czaptan)
  10. Inne:
    • Magiczna gąbka Jan Niezbędny
      - niezastąpiona przy czyszczeniu plastikowych listw z pozostałość AIO czy niektórych cleanerów. CENA 2szt 7zł. TAK (mjq)
      - Doskonała do usuwania zaschniętego wosku z plastików. TAK
__________________
Moja Foczka MK1 Moja Foczka MK3
---------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
---------------
Nowe Oferty ----> Praca w IT - Katowice - Info na PRIV <----

Ostatnio edytowane przez mjq ; 26-08-12 o 08:40
Domel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem