Temat: [MK3] Hamulce z RS do ST
View Single Post
stare 11-03-17, 08:16   #3
jarekfxsilver
Turysta
Grupa: Dolny Śląsk
 
Avatar jarekfxsilver
 
Jarek
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: Głogów
Ford Focus III ST
HB 5D
2.0 EcoboostST 250 KM
wrzesień
2013
Postów: 167
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adiko. Zobacz post
Ja bym też dołożył tył, u mnie już teraz tył żyje własnym życiem podczas ostrego hamowania.
A jak założysz 350 z 4 tlokiem to przód stanie dęba a tył będzie leciał w powietrzu.
Czyli zachowuje się tak jak motocykl
A co do tyłu to faktycznie nie da rady chyba nic tutaj poprawić (może jakieś nacinane tarcze?). Na forum focust.org chłopaki piszą że tylne tarcze i zaciski z rs-a są takie same jak w st-ku i płaci się tylko za niebieski kolor zacisku (ktoś tam chciał kupować cały zestaw hamulcowy), myślę że jedynie klocki mogli dać z inną mieszanką. Nie mogę nigdzie dojść czy mają rację czy nie bo nigdzie nie mogę namierzyć wymiarów tylnych tarcz z st-ka i rs-a. Choc z drugiej strony ADIKO to jest filmik o tym co pisałeś https://www.youtube.com/watch?v=HnCxaBLNL0o Ps. Ja zmieniam przednie hamulce bo dwa razy już mi siadły (zrobiły się guma po kilkukrotnym hamowaniu z duuuużej prędkości). Czytałem sobie pewien artykuł odnośnie hamulców, rozmiarów, materiałów itp. ale świetnie zobrazował mi jeden tekst zachowanie się układu podczas pracy, zakręć talerzem na stole i zobacz gdzie szybciej go zatrzymasz używając tyle samo siły, czy bliżej środka czy im dalej od środka tym lepiej. Wiem że mogę być ganiony za ten opis ale daje rewelacyjny obraz (im zacisk będzie dalej od osi tym skuteczność większa).
__________________
jest, Focus mk2 FL, 5drzwi, hatchback, duratec 1.6, 101 koni
jest, Focus mk3 ST, 5drzwi, hatchback, ecoboost 2.0, 250 koni + Stratified Automotive, Cobb, downpipe Milltek, Airtec, Mountune, Powerflex, Air Box z RS,

Ostatnio edytowane przez jarekfxsilver ; 11-03-17 o 08:38
jarekfxsilver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem