View Single Post
stare 21-03-06, 23:48   #1
Scubi206
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2005
Skąd: s
Postów: 28
Domyślnie Problem z temperaturą silnika FF 1,6

typowe objawy: "zaczęlo się nagle jak to bywa że w trakcie jazdy wskaźnik temperatury zaczął wchodzić na czerwone pole. Po zatrzymaniu zobaczyłem pełny zbiornik plynu tak jakby było brak obiegu przez chlodnice. Dokulalem się do mechanika i stwierdził że trzeba wymienić termostat bo się nie otwiera i nie ma tzw dużego obiegu.
Wymienilem z trudem go odpowietrzyliśmy i niby bylo ok. Jednak po kilku jazdach ponownie zaistniały te problemy dodatkowo wentylator mi chodzi na okrągło pomimo że duży obieg się nie załącza. Proszę o radę co to może być
"

otóż błąd tkwi w oprogramowaniu komputera sterującego praca silnika. można wymieniać termostaty, pompy, itp. nic to nie da. diagnostyka komputerowa a ASO też nic nie da, błędów zero. zapytacie pewnie dlaczego. dopowiedz jest prosta - komputer robi wszystkie testy oprócz testu siebie.
jedyne lekarstwo na to - wgranie oprogramowania od nowa. walczyłem z tym pół roku chyba, jeden porządny elektronik rozwiązał problem w 2 dni. jeśli ktoś potrzebuje namiary na tego gościa to chętnie podam bo wiem ile ta usterka zjada nerwów.
tak jak napisałem wcześniej cała operacja wgrania nowego oprogramowania nie jest tania i kosztuje około 1500 zł ale w serwisach zostwiacie majątek i d...a bo to są po prostu amatorzy, sam się już o tym przekonałem i ASO Forda omijam z daleka (nawet te największe i najbardziej znane)


pozdrawiam
Kuba
Scubi206 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem