View Single Post
stare 01-02-16, 21:34   #7
jacekcrv
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Jacek
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Bydgoszcz
Ford Focus III
HB 5D
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
kwiecień
2011
CNA powiat nakielski (Nakło nad Notecią)
Postów: 463
Domyślnie

Na ford club polska jest również temat ,że wskazówka paliwa po zalaniu do pełna nie pokazuje dobrze.
Cytat:
"Może najpierw opisze jak u mnie wyglądało wskazanie poziomu paliwa.
Po zatankowaniu do pełna wskazówka podnosiła się do trochę ponad ž a na maxa szła po przejechaniu kilku kilometrów po ok 2 miesiącach po tankowaniu już nawet po przejechaniu kilku kilometrów wskazówka nie podnosiła się na maxa zawsze stawała pomiędzy ž a max ( nie pomagało tankowanie na pierwsze odbicie czy lanie pod korek zawsze tak samo wskazywała)
Dziś jestem po wymontowaniu zbiornika i naprawie „czyszczeniu” i jak ze miły widok po zatankowaniu, gdy wskazówka natychmiast wychyliła się na maxa.

Wyjecie zbiornika jest banalnie proste, jeżeli dysponujemy kanałem. Potrzebne narzędzia: klucz 10, klucz gedor 13 na przedłużce, śrubokręt płaski, pilniczek do paznokci, młotek i kawałek drewna.
Do kupienia mamy 2 nowe opaski na wąż wlewu paliwa i odpowietrzenia niestety rozmiarów nie powiem, bo byłem w sklepie ze starymi i wybierałem podług nich.

1) Odkręcamy 2 nakrętki na 10 klucz od osłony termicznej tłumika, które są przykręcone do opaski zbiornika i delikatnie ją odginamy
2) Ściągamy wąż od wlewu paliwa (najgrubszy)
3) Odkręcamy 3 śruby mocujące zbiornik – spokojnie nie spadnie nam
4) Delikatnie opuszczamy zbiornik o ok 15 – 20 cm ja oparłem go na desce od kanału, ale jeżeli mamy kogoś obok możemy poprosić, aby przytrzymał nam zbiornik dosłownie na 5 min
5) Odpinamy wąż odpowietrzenia z tyłu zbiornika oraz wiązkę eklektyczną i 2 przewody paliwowe z przodu za pomocą śrubokręta
6) Mamy wyciągnięty zbiornik. Za pomocą drewienka i młotka odkręcamy plastikową nakrętkę trzymającą pompę na miejscu i gotowe całe ustrojstwo mamy na wierzchu.

Po dokładnym obejrzeniu stwierdziłem, że nic się nie zacina jedyne, co znalazłem to miedziane styki, które ślizgają się po podziałce czujnika jak i sama podziałka miała jakąś naleciałość. Wyczyściłem wszystko środkiem do odtłuszczania tarcz hamulcowych a miedziane styki przejechałem delikatnie pilniczkiem do paznokci. Po złożeniu i na tankowaniu piękny widok na stacji wskazówka na maxa."
jacekcrv jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem