View Single Post
stare 19-12-09, 11:23   #28
Kacper85
Turysta
 
Avatar Kacper85
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 781
Garaż
Domyślnie

jako, że temat jest w FAQ, a chyba tylko jeden post wskazuje na te czerwone gumki, to dodam, że w moim przypadku były one w 100% winne - zeszłej zimy auto można było otworzyć tylko kluczem i otwierały się tylko jedne drzwi (te które otwierano kluczem - z pilota się odrazu zamykał).
W tym roku jak zrobiło się chłodniej, to psiknąłem WD-40 - pomogło na parę dni, potem rozebrałem drzwi kierowcy, usunąłem gumkę i skończyły się problemy z otwieraniem auta. Temperatura po tygodniu spadła o parę kolejnych stopni, zaczęły się problem z zamykaniem auta ! rozebrałem drzwi pasażera, usunąłem gumkę i teraz jest super!
Aktualnie mamy ponad -15 stopni, auto się otwiera bez najmniejszego bólu, zamykanie również nie stanowi żadnego problemu. Z tego co widzę u znajomych a także przeglądając tematy na forach, to jeżeli ktoś ma problem z centralnym zamkiem w Focusie, to dotyczy on właśnie natychmiastowego zamykania, czyli właśnie otwieramy z pilota a auto się otwiera i odrazu zamyka. Usunięcie tych czerwonych gumek można uznać za solucję, rozwiązanie tego problemu.
Przedstawiam zdjęcia gdzie szukać tych gumek:


Kacper85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem