View Single Post
stare 18-08-08, 14:34   #1
Crayou
Turysta
 
Avatar Crayou
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: Police
Postów: 42
Domyślnie Kolory przewodów - centralny zamek

Witam!
Zabrałem się za podłączanie sterownika zamka centralnego. Tzn. mam centralny, tyle że z kluczyka a chciałbym mieć z pilota. Moduł który kupiłem podłącza się 4 przewodami, z czego 2 to masa. Następne 2 podłączyć trzeba do przewodu czarno-zielonego i czarno-pomarańczowego. Przewody zlokalizowałem wg instrukcji w progu kierowcy. Z pierwszym nie było problemu. Co do drugiego to są dwa takie przewody o tym oznaczeniu. Z pewnością jeden z nich jest czarno-pomarańczowy a drugi pomarańczowo-czarny... Jak je odróżnić? Mało tego - spodziewałem się że jeden z nich będzie miał identyczną średnicę jak przewód czarno-zielony ale niestety tak nie jest.
Może ktoś się w tym grzebał i pomoże?
Dzięki z góry.

A może jeszcze z innej strony: może ktoś wie jakie kolory przewodów idą od przełącznika "lock" w drzwiach kierowcy? W innych tematach wyczytałem że zamek Foki sterowany jest masą. Znalezione przeze mnie przewody w progu, po podaniu na nie masy nie wywołują żadnej reakcji zamka.
Jutro najprawdopodobniej ściągam boczek z drzwi kierowcy i wtedy powinno się wiele wyjaśnić.
Crayou jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem