View Single Post
stare 29-03-12, 11:28   #1
maxpe
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2005
Postów: 4
Domyślnie 1.6 TDCI - głośna praca silnika i brak smarowania

Witam wszystkich
Od około dwóch lat jestem posiadaczem fokusa mk2 1.6tdci rocznik 2004 auto ma przejechane 170tyś.km.
Ostatnio wystąpił w fokusie problem z kontrolką ciśnienia oleju i hałasem wydobywającym się z silnika . Napiszę krótko jak to się stało podczas parkowania auto mi zgasło przy próbie ponownego uruchomienia nie chciał zapalic odczekałem kilka minut i spróbowałem go odpalic męczyłem się długo ale w końcu zapalił. Na drugi dzień odpalił bez problemu ale kontrolka ciśnienia oleju nie zgasła a spod maski usłyszałem metaliczny hałas dochodzący z silnika . Odrazu zgasiłem silnik i zawiozłem go na lawecie do warsztatu.W warsztacie odpaliłem przez około 3 sek. dochodził hałas z silnika po czym dzwięk zniknął a kontrolka ciśnienia oleju zgasła . Wymienili mi olej filtr oleju sprawdzili miskę olejową smog po tym zabiegu focus bez problemów śmigał przez parę dni i problem powrócił na nowo , ponownie odwiedziłem warsztat sprawdzili to samo i jedynie stwierdzili że na dnie miski olejowej pojawiły się opiłki metalu.
Teraz auto stoi i nie wiem co robic w warsztacie nie wiedzą co mu jest bo gdy kontrolka ciśnienia gaśnie hałas też zanika .
Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi i rady.
Pozdrawiam.
maxpe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem