View Single Post
stare 09-05-17, 19:56   #333
Qba66
Turysta
 
Kuba
Zarejestrowany: Nov 2013
Skąd: Ruda Śląska
Ford Focus III
kombi
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
2013
Postów: 36
Domyślnie

Witajcie,
Posiadam Focusa mk3 2013r. z podstawowym radiem z wyświetlaczem 3,5" (6 guzików + USB w podłokietnik, brak aux, Bluetooth w formie akcesoriów Nokia CK-200). Po przeczytaniu całego wątku postanowiłem podobnie jak już kilka osób wymienić panel na Sony z dedykowanym wyświetlaczem 4,2".
Kupiłem na allegro, podłączyłem. Wszystko pięknie, ale tylko prawie wszystko gdyż:

1) nie działa port USB tzn. nie reaguje na pendrive'a mimo, że przy poprzednim panelu działało bez zarzutu
Dodatkowo port USB nie ładuje telefonu jak wcześniej - co sekundę naprzemiennie ładuje, nie ładuje, ładuje i tak bez końca
2) nie działa tak jak dotychczas guzik "M" po prawej stronie kola kierownicy - coś zmienia np. fale radiowe na kolejne zapisane kanały, ale nie jak wcześniej zapetlenie przełaczania usb->radio->cd...
3) dziwnie działa guzik "display" obok centralnego pokrętła na panelu - lekko przyciemnia obraz i znikają dotychczasowe opisy. Regulacja jasności działa wraz z wyświetlaczem między zegarami - wiec to najmniejszy problem

Usb wkładałem kilka - o różnych pojemnościach i każdy działał wcześniej w fabrycznym zestawieniu.
Wyjęcie płyty CD jak ktoś sugerował bez efektu. Odpiecie aku i reset też nic nie pomaga..
Kable sprawdzałem 2 razy, zresztą skrzynki cd nie odpinałem nawet..
Podwójne kliknięcie na guzik "AUX" nic nie zmienia, a powinien chyba przejść do trybu USB? Cały czas na wyświetlaczu znajduje się komunikat "AUX-Audio aktywne".

Radio działa, cd także, wszystkie komunikaty z paneli climatronica również.

Nie jestem zbyt biegły w temacie więc każda rada mile widziana. Jakieś sugestie?

Edit:
Po dzisiejszym dojeździe do pracy, po wyłączeniu silnika radio odezwało się do mnie pięknym damskim głosem z hasłem "do zobaczenia" czy jakoś tak (byłem na tyle zdziwiony, że nie przysłuchałem się dokładnie ). Czy w tych radiach jest jakiś soft, który można aktualizować? Może tu szukać problemu? Produkcja samochodu koniec 2013, podobnie jak radio - też 2013.

Ostatnio edytowane przez Qba66 ; 10-05-17 o 07:09 Powód: Dodatkowe uwagi po pierwszej jeździe
Qba66 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem