Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 21-05-10, 22:26   #1
ymir
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: Warszawa
Inny
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2007
WD Warszawa Bielany
Postów: 8
Unhappy 1.8 TDCi - pali dużo, za dużo :/

Ok, od około 2 miechów jestem posiadaczem foczki II, 1.8 tdci 115km, 2007r, przejechane 17kkm.

Komputer pokazuje mi spalanie rzędu 8-10 l w mieście, realnie przy dystrybutorze okazuje się, że pali 8-9 l.

Wydaje mi się, że to za dużo jak na ten silnik, staram się jeździć ekonomicznie w miarę, mondeo 2.0 paliło mi 6-7 l na tych samych trasach.

Foczka jest śliczna, optycznie tuningowana na ST, więc ma opony
225/40/r18, Continental ContiSport2, czy to możliwe, żeby to one powodowały takie spalanie?

Wg. odczytu z komputera wygląda, że dużo pali na jałowym, tzn. spalanie skacze ponad 10l jak stoję w korku, w miarę jak zaczynam jechać, to spada (nawet jadąc ostro), wystarczy się zatrzymać na dłużej na światłach i już rośnie o 0.1 l

Na początku kwietnia był przegląd w ASO, zmieniono olej, f. paliwa i f. powietrza, była diagnostyka silnika, nie stwierdzono usterek.

Dodatkowo: nie wiem, czy ten silnik tak ma (nie jeździłem nim wcześniej), ale z lewej strony, blisko kierowcy dochodzi taki odgłos "siorbania" (jak się szejk w Maku kończy i się słomką siorbie, dokładnie coś takiego), słyszalny w zakresie 1-2k obrotów przy hamowaniu silnikiem najbardziej, bo wtedy sam silnik nie zagłusza. To nie powietrze na pewno, słychać też na postoju. Stojąc przy otwartej masce nie słychać.
Co to może być ? Może ma związek ze spalaniem ?

W przyszłym tyg. pewnie zajadę do serwisu, ale chce mieć pojęcie, żeby mnie w wała nie zrobili, dzięki za wszelkie info

PS. gdzie jest info o wstępowaniu do klubu, bo się zastanawiam foczka fajna, z limitowanej belgijskiej edycji francorchamps :


EDIT: Po lekturze wątku ze spalaniem widzę, że sporo silników 1.8 tdci jest łakomych w jeździe miejskiej. Szkoda trochę
Wam też tak "siorbie" (chodzi o odgłos)?

Ostatnio edytowane przez ymir ; 22-05-10 o 13:28
ymir jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u