Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 13-01-15, 10:23   #1
robero
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
2009
Postów: 8
Domyślnie 2.0 TDCI 136km - remont/zakup używanego silnika

Witam
Dopadło mnie nieszczęście. Zawór w głowicy się urwał i wpadł do cylindra. Szkody:
uszkodzona głowica - latającego przez moment zaworu w cylindrze
uszkodzone pozostałe 3 zawory w tym cylindrze - j.w.
uszkodzona końcówka wtryskiwacza
dziurawy tłok
pogięty korbowód
Po dokładniejszych oględzinach okazało się że pozostałe 3 korbowody też są gięte - ponoć przy dużych przebiegach w tym silniku to się zdarza, w2010 kiedy ponoć dali utwardzone korbowody i ten problem nie występuje

Pytanie czy remontować ten silnik czy kupić jakiś inny używany.
Remont samej głowicy czyli spawanie uszkodzeń mechanicznych, wymiana wszystkich zaworów+popychaczy które i tak klepały - ok 800 zł
Jeśli kupić używany to jaki? Wyczytałem że te silniki są w autach różnych producentów. W focusie mk2 oznaczenia silnika to G6DA, G6DB, G6DD, Volvo ma oznaczenie 4204 a Peugot RHR. Czy są jeszcze jakieś inne oznaczenia które można wziąć pod uwagę kupując sam słupek np Mondeo MK4 136KM AZBC, UKBA lub 140KM QXBA, QXBB, UFBA to ten sam silnik i podejdzie osprzęt z foki MK2. Są jeszcze silniki w fordach 163KM czy jakby kupić kompletny to pójdzie na kompie z mojej foki?

Macie jakiś sprawdzonych dostawców silników lub używanych cześć do nich? Na allegro każdy silnik ma do 100KK lub koło 170 i pewnie w większości wypadków jest to przebieg dużo zaniżony

Dziki za wszelką pomoc
robero jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-01-15, 11:01   #2
MichalST
Dukacz
 
Avatar MichalST
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
2.5 DuratecST 225KM manual
2004
Postów: 1 420
Garaż
Domyślnie

140km = wykastrowany 163km = system wtryskowy Delphi. Więc podmiany nie zrobisz, musiałbyś też PCM zmienić. Zaprogramować mu immo, zaprogramować go do GEM'a. Miałem okazję tanio dorwać taki silnik, kompletny ze wszystkim, sprzęgłem, turbo, ale ze względu na te trudności zostałem przy tym co mam.

Niestety te silniki drogo latają, wydatek min. 3000zł.
__________________
FF mk2 5cyl + EMU, jedyny w PL 2.4 + T, pakiet polift ST i wiele, wiele innych...
MichalST jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-01-15, 11:23   #3
robero
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
2009
Postów: 8
Domyślnie

Michal czy orientujesz się czy słupek jest taki sam jak w 136KM?
robero jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-01-15, 11:39   #4
bastek016
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Ford Focus I FL
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
2004
Postów: 57
Domyślnie

Silnik po remoncie itp moim zdaniem nie będzie nigdy już nie latać jak fabryka przykazała. Miałem kilka motorów i zawsze ale to zawsze po składaniu były jakieś problemy.

Napraw ten motor co masz w aucie jeżeli da się uratować i sprzedaj dziadostwo. Wydasz na remont, ok pewnie 2500zł, pojeździsz 2 miechy i padnie turbo potem dwumas itp
bastek016 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-01-15, 17:25   #5
kal
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Ford Focus I
HB 3D
1.4 Zetec 75KM manual
1998
Postów: 7
Domyślnie

Cytat:
Napisał bastek016 Zobacz post
Silnik po remoncie itp moim zdaniem nie będzie nigdy już nie latać jak fabryka przykazała. Miałem kilka motorów i zawsze ale to zawsze po składaniu były jakieś problemy.
Mi się wydaje, że jak remontujesz to wiesz co masz. Wydaje mi się że główną rolę odgrywają pieniądze. Remont na pewno nie jest tani, ale tak zrobiony silnik posłuży dłużej niż kupiony w niewiadomym stanie. A co do napraw to uważam, że samemu większość rzeczy dasz radę sam zrobić.
kal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-01-15, 18:01   #6
ciawciarawcia
Turysta
 
Tomek
Zarejestrowany: Aug 2014
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta
Ford Focus II
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2006
Postów: 102
Domyślnie

Ja wymieniałem w moim 1.8 tdci silnik po zalaniu. Kupiłem rozbitka po lifcie z takim samym kodem silnika i przełożyłem, jak ktoś wcześniej pisał padnie turbo padnie dwu mas to mam na wymiane reszte gratów puszczam stopniowo na allegro. Nie wyszło mnie to tani ale przynajmniej odpaliłem auto, kawałek sie nim przejechałem bo wymiana silnika to zawsze kot w worku
ciawciarawcia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-01-15, 19:55   #7
MichalST
Dukacz
 
Avatar MichalST
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
2.5 DuratecST 225KM manual
2004
Postów: 1 420
Garaż
Domyślnie

Jeśli nie było łubudubu co blok naruszyło można pokusić się o remont silnika. Jak już głowica zdjęta (są megapuzle, bo trzeba wszystko z góry po kolei rozkręcać), ale po zdjęciu głowicy odkręcenie tylko miski olejowej i można wykręcać korby.

Byleby tylko gładzie cylindrów były dobre!


Najgorsza tylko w tym silniku rzecz: odpowietrzenie układu paliwowego, masakra.
__________________
FF mk2 5cyl + EMU, jedyny w PL 2.4 + T, pakiet polift ST i wiele, wiele innych...
MichalST jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-01-15, 20:09   #8
Piter!!!
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 6
Domyślnie

Moim zdaniem silnik po tak grubym remoncie nigdy juz tak nie bedzie chodził jak oryginał. Wolałbym kupić słupek + głowice i silnik przełożyć. Ile miałeś przebiegu?
Piter!!! jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-01-15, 20:19   #9
MichalST
Dukacz
 
Avatar MichalST
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
2.5 DuratecST 225KM manual
2004
Postów: 1 420
Garaż
Domyślnie

Bezpodstawne gadanie. Podeprzyj te słowa odpowiednimi argumentami.


U mnie przebieg był na bank kręcony, ale nie było żadnych progów na tulejach cylindrowych, jeszcze w dodatku były skośne ślady po honowaniu. Tłoki nominał, więc nikt nie robił remontu poprzednio. Silnik chodzi ok. Nawet lepiej bo żadnych poceń teraz nie ma.
__________________
FF mk2 5cyl + EMU, jedyny w PL 2.4 + T, pakiet polift ST i wiele, wiele innych...
MichalST jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-01-15, 07:36   #10
robero
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
2009
Postów: 8
Domyślnie

Przebieg był ok 300k. Piter nie wydaje mi się żeby głowica w której praktycznie zostaje tylko oryginalna obudowa i wałki bo są ok była w jakichkolwiek parametrach gorsza niż jakaś używa z nieznanym przebiegiem albo kolo 100k

Gładzie o dziwo nie porysowane
Kompletny remont głowicy spawanie, prowadnice zawory, popychacze (robi firma zewnętrzna), plus wszystkie panewki, pierścienie, rozrząd wychodzi jakieś 2200-2300.
Do tego muszę kupić co najmniej jeden tłok + 4 korbowody - jakieś 600 zł (chce kupić te po 2010 twardsze). Ale pojawia się kwestia tego że blok mam jednak przelatane te 300k.
Nie liczę robocizny bo mam za free.

Zastanawiam się czy nie kupić słupka z 2011, 2012. zmienić tylko rozrząd i uszczelkę pod głowicą i przełożyć swoje graty.
Słupek ok 2200-2500 + rozrząd i uszczelka. Trzeba przyjąć że taki słupek będzie miał koło 100k zrobione. Problem jest ze zalezieniem pewnego dostawcy słupka. Żeby się nie okazało po 30k że muszę robić głowicę albo dół.

Jakieś opinie lub pewny dostawca silnika, lub co najmniej bloku z zawartością?

Ostatnio edytowane przez robero ; 14-01-15 o 07:41
robero jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-01-15, 09:43   #11
MichalST
Dukacz
 
Avatar MichalST
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
2.5 DuratecST 225KM manual
2004
Postów: 1 420
Garaż
Domyślnie

W 2010 były korby pod nowe panewki, więc pod nasze może nie pasować.
Ale co ciekawe 2,0 ma w serii grubsze korby niż 2,2HDI 175hp. Temu mój drugi blok narazie się kurzy w garażu
__________________
FF mk2 5cyl + EMU, jedyny w PL 2.4 + T, pakiet polift ST i wiele, wiele innych...
MichalST jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-01-15, 10:01   #12
whisky
Turysta
Grupa: Dolny Śląsk
 
Avatar whisky
 
Wojtek
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Wroclaw
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
czerwiec
2004
SB Bielsko-Biała
Postów: 27
Garaż
Domyślnie

Jeżeli tak jak mówisz, masz robociznę z free, wiesz kto robi, to dlaczego nie pójść w remont. Rozbiorą, zobaczą, a jeśli się zdecydujesz to będziesz miał w końcu coś pewnego.
whisky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-01-15, 10:07   #13
robero
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
2009
Postów: 8
Domyślnie

Korby po 2010 pasują pod wał korbowy do 2010, temat sprawdzony. Jakby ktoś potrzebował wymieniać to nie ma co kupować korb poniżej 2010 bo się gną - gorzej są utwardzane.
robero jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-01-15, 16:26   #14
bbbhulk
Turysta
Grupa: Wrocław
 
Avatar bbbhulk
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Skąd: Wrocław
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
październik
2007
Postów: 44
Garaż
Domyślnie

ja kiedyś przerabiałem podobny problem - korbowód wyszedł bokiem wiec nie było co naprawiać. Zakup używki to loteria. Jak auto jest w dobrym stanie to się naprawia jak zajechane to idzie na części. Objechałem poł województwa z mechanikiem wybraliśmy najlepszy a i tak spalanie oleju wynosiło ok 1l/1000km... dynamika i kultura pracy też była inna. Jeśli znajdziesz gdzieś auto które będzie można odpalić albo w 100% z pewnym przebiegiem to bierz. Jak nie to remontuj. Przy wymianie często zdarza się że coś nie pasuje i znowu trzeba grzebać. Po dobrze wykonanym remoncie silnik powinien chodzić jak nowy chyba że robisz u jakiegoś majstra w garażu.
__________________
MK2 2.0 TDCI KOMBI
MK2 1.6 TDCI FL HB
Fantastycznie Omijam Radiowozy Drogówki


Ostatnio edytowane przez bbbhulk ; 15-01-15 o 16:28
bbbhulk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-15, 20:35   #15
Piter!!!
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 6
Domyślnie

I jak tam Kolego postępy? Jakie padły decyzje? Dzisiaj w moim coś się rozj... Albo zawór się urwał, albo hydroregulator się rozwalił. Coś wali na pierwszym cylindrze. Jutro jedzie do mechanika. Jakaś masakra..
Piter!!! jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] 1.8 TDDi - remont silnika nok27 Silnik i skrzynia 6 03-11-14 21:12
[MK1] remont silnika Lukasz750 Szkody, Naprawy, Porównania 6 20-09-10 09:22
[FFI] remont silnika - nie chce odpalić marsellus Silnik i skrzynia 4 20-05-09 14:14
[FF I TDDI] Remont silnika na śląsku youka Silnik i skrzynia 2 09-05-09 13:04

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u