Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 07-04-08, 10:20   #1
KaZaK
Sympatyk
 
Avatar KaZaK
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Warszawa - Gocław
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
czerwiec
2003
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 0
Domyślnie [FFI] Rozrusznik

Cześć,

właśnie jestem świeżo po przygodzie z rozrusznikiem.

Sprawa niby prosta ale podczas awarii działy się takie akcje że pewności co do usterki nie było.

Po zgaszeniu silnika (niestety w centrum Wawy) autko nie chciało już reagować na przekręcenie kluczyka. Totalna cisza nie poparta wskaźnikami ani nawet przygasaniem światła i deski..
Dostałem się pod spód autka i po odkręceniu płyty zacząłem szukać co i jak...
Pabloos przyjechał po pół godzinie wezwany na ratunek i szukaliśmy razem przyczyny.

Niestety poza zblokowaniem alarmu nic innego nie udało się wymyślić.. natomiast syrena po odpięciu i odkręceniu z samochodu wyła sobie w bagażniku zawinięta w gigantyczną szmatę...

Po małych perturbacjach udało się unieszkodliwić i zresetować alarm...

Autko odpaliliśmy parę godzin później podczas holowania - i udało się bez problemu mimo że to Diesel...

Wtedy wyrok padł na rozrusznik... Rano zakupiłem z rozbitka drugi starter i zacząłem montaż...

Wszystko niby fajnie ale po założeniu dalej cisza i brak reakcji. Za naradą Zbych (tu ogromne dzięku za pomoc) i sprawdzeniu obu rozruszników w jego warsztacie okazało się że:
moja polska podróbka się ostro zwiesiła i po potraktowaniu młotkiem zaczęła gadać. Ale tak grzechotała że nie było sensu montować padliny na pokład,

Sprawdziliśmy też nowy nabytek i okazało się że jest w 100% sprawny. PAdło więc na elektrykę.

Zbych polecił montaż i próbę odpalenia na krótko.. Zrobiłem tak ale nie pomogło. Wcześniej jednak mieżyłem napięcie na rozruszniku i takowe niby było więc zacząłem szukać dalej i....

okazało się że (+) jest natomiast gdzieś wje...lo masę... po przejrzeniu kabli okazało sie że masa wisi sobie podwinięta między alternatorem a blokiem silnika.... (nie będę sie głowił nad przyczyną tego stanu) ale po podłączeniu poprawnie masy - silnik zagadał pięknie i odpalił od pierwszego trącenia....

Cała operacja oprócz nerwów i mega wysmarowania rąk zajęła mi około 8 godzin... i skończyła 4-o krotnym montażem i demontażem rozrusznika

Teraz wszystko działa wspaniale (nie zapeszając). Rada na przyszłość :

Zawsze miejcie przy sobie kable rozruchowe - nie ma lepszej opcji na diagnostykę elektryki silnika w warunkach polowych

p.s
Co za pacan projektował płytę plastikową pod silnik
__________________

Kółko Przyjaciół Papuga
KaZaK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[Ogólne] Rozrusznik - nie kręci maly14 Elektryka, audio i alarmy 43 05-07-18 00:20
[FFI] rozrusznik zdechł? MarcinJ Elektryka, audio i alarmy 8 23-03-15 22:39
rozrusznik nie kreci :-( tede209 Elektryka, audio i alarmy 3 26-08-09 11:54
[FFI] Rozrusznik rallyfahrer Inne techniczne 0 14-10-08 21:59
rozrusznik nie kręci wojtek D. Elektryka, audio i alarmy 4 13-09-08 19:11

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u