Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 16-11-08, 21:31   #1
jacekn74
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: mazowsze
Postów: 102
Domyślnie Wyciek oleju Focus TDDI

Witam podczas zmiany opon na zimówki zauważyłem w mojej foczce 1.8 TDDI 90KM delikatny wyciek oleju gdzieś z górnej cześci silnika od strony koła pasowego, oleju nie ubywa. Czy miał może ktos podobne kłopoty? Zastanawiam sie czy to może być z napinacza paska wielorolkowego?
jacekn74 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-11-08, 10:11   #2
sylwek135
Turysta
 
Avatar sylwek135
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: sochaczew
Ford Focus I
kombi
listopad
2001
Postów: 60
Domyślnie

nie wiem jak u Ciebie ale u mnie ciecze z wałka rozrządu ,wymieniali mi" uszczelniacz" już dwa razy i nadal jest wilgotno od oleju ,wniosek chcesz mieć dobrze zrób to sam ,natomiast z początku to jest minimalny wyciek ,wiec na bagnecie ubytku nie zauważysz im dłużej z tym pojeździsz tym więcej będzie wyrzucał aż będziesz zostawiał czarna plamkę na kostce i teraz ja czekam tego momentu i dopiero sie wtedy za to zabiorę,pozdrawiam
sylwek135 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-08, 18:52   #3
jacekn74
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: mazowsze
Postów: 102
Domyślnie

Piszesz, ze wymieniałes uszczelniacz więc mam pytanie czy wymiana wiąże sie z demontażem łańcucha napedzającego pompę wtryskową oraz czy wyciek jest grożny dla paska rozrzadu, czy można tak troche pojezdzić. Wymieniałeś w ASO czy u zaufanego fachowca i ile to cie kosztowało?. Z góry dzięki za odpowiedz.
jacekn74 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-08, 19:59   #4
sylwek135
Turysta
 
Avatar sylwek135
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: sochaczew
Ford Focus I
kombi
listopad
2001
Postów: 60
Domyślnie

ie, wymieniali mi to w warsztacie i skoro po raz trzeci trzeba wymieniać to coś do fordów nie maja reki, sam póki co tego nie wymieniałem wiec co do łańcuszka Ci "nie odpowiem na pewno" ale raczej nie ,nie wiem jak u Ciebie ale u mnie na pasek póki co olej nie leci ,jest na korpusie wilgotno ,ale jeśli pasek był by narażony na nieustanny styk z wyciekającym olejem to odradzałbym dalsza jazdę ,chyba że do mechanika

[ Dodano: Wto 18 Lis, 2008 20:03 ]
za pierwszym razem wymieniali mi oleje i inne pierdoły jak to po zakupie wiec kwota ryczałtowa ,natomiast za drogim razem coś około 160 zeta czy drogo?dla mnie tak
sylwek135 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-08, 22:39   #5
Gwidon
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: Wejherowo
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
marzec
2000
GWE powiat wejherowski (Wejherowo)
Postów: 237
Domyślnie

Zdejmujesz pasek rozrządu.
Zdejmujesz koło pasowe wałka , wyciągasz stary uszczelniacz .
To wszystko.
__________________
Gwidon
Gwidon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-01-09, 17:41   #6
Satyr
Turysta
 
Avatar Satyr
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: mielec
Postów: 23
Domyślnie

Witam.
Ja mam inny problem. Pewnego dnia padło mi wspomaganie i zabłysła kontrolka ładowania akumlatora. Podjechałem do speca od alternatora a tu się okazało że urwał się pasek wielorowkowy bo był zapaćkany olejem i sie zsunął. Pojechałem do mechanika. Wymienił mi ów pasek, rozrząd z napinaczem i zimmering wałka rozrządu bo stwierdził, że to stamtąd kapie, ścieka po obudowie i spada na wielorowkowy. Fokę odebrałem w środę, do piątku zrobiłem trochę ponad 200km, dziś rano patrzę a pod autem plama oleju. Zaglądam pod maskę a tam znów pasek wielorowkowy uwalony olejem wraz z napinaczem, tak samo dolna część słony rozrządu. Wydaje mi się, że wyciek jest większy niż poprzednio, bo wcześniej, przed awarią, nie zostawiałem plam a mechanik czyścił wszystko przy wymianie. oleju ubyło o ok. 3-4mm na bagnecie w stosunku do ostatniej kontroli.W poniedziałek jadę do nich jeszcze raz z reklamacją. Nie wiem co to może być. Może ktoś miał taki problem. Z czego ten wyciek?
Satyr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-01-09, 15:04   #7
artax
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: Swidnica
Postów: 285
Domyślnie

Czy ten wyciek idzie po obudowie spręzarki klimy?
pzdr
artax jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-01-09, 23:20   #8
Satyr
Turysta
 
Avatar Satyr
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: mielec
Postów: 23
Domyślnie

Olej jest na dolnej końcówce osłony rozrządu i tamtędy ścieka na pasek wielorowkowy oraz napinacz tego paska tyle udało mi się zaobserwować przy pomocy latarki na chodniku pod blokiem.
Satyr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-01-09, 09:24   #9
artax
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: Swidnica
Postów: 285
Domyślnie

u mnie w okolicach rozrządu i paska wielorowkowego sucho takze to nie to
pzdr
artax jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-01-09, 22:17   #10
Satyr
Turysta
 
Avatar Satyr
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: mielec
Postów: 23
Domyślnie

No i byłem dziś u tych speców. Wymienili mi dolny zimmering przy rozrządzie bo stwierdzili, że luźny jest i kapie. Wcześniej tego nie zauważyli bo "kapało z górnego". Skasowali mnie na 120(zimmering oryginalny-80+pół kasy za robocizne), ale stwierdzili, że to jeszcze może kapać spod osłony łańcucha rozrządu a tu już kosztuje ok 150 za nową uszczelkę pod tę osłonę i pod miskę olejową+ 400 za robotę. Mam przyjechać na kontrolę za tydzień ale chyba odpuszczę i poszukam kogoś innego w Krakowie.
__________________
Satyr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-01-09, 12:09   #11
artax
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: Swidnica
Postów: 285
Domyślnie

U mnie temat az powiedzieć -poluzowana śruba aluminiowej miski olejowej tuz przy spręzarce klimy.Śruba ,silikon i jest ok(sucho)
pzdr
p.s.wniosek ;najpierw sprawdzić "pierdoly"a potem doszukiwac się katastroficznych przyczyn
artax jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-01-09, 18:06   #12
elite
69
 
Avatar elite
 
Łukasz
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Wrocław
Inny
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
kwiecień
2000
DW Wrocław
Postów: 400
Domyślnie

U mnie silnik caly byl w oleju, okazalo sie, ze odma byla połamana i wymiana 160 zl. Mrozy zejda i na czyszczenie silnika jade
__________________
elite jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-09, 20:13   #13
micz
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Lębork
Postów: 1
Domyślnie

a może pompa wspomagania, u mnie tak było.
micz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-01-09, 13:06   #14
Satyr
Turysta
 
Avatar Satyr
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: mielec
Postów: 23
Domyślnie

Tylko, że mi ubywa oleju silnikowego, a nie oleju od wspomagania. Wyciek jest spory, bo po przejechaniu ok 350 km ubyło ok 500 ml czyli tyle ile dolałem przed podróżą. Najdziwniejsze jest to, że zauważyłem że to wycieka przy wyższych prędkościach i dłuższych odcinkach trasy. We wtorek jadę do ABC focus i ABC auto, polecanych na forum, i zobaczymy co oni powiedzą.
Satyr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-02-09, 17:40   #15
rychur
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Poznań
Postów: 3
Domyślnie

Witam,
U mnie za to wyciek z poczatku byl niewielki, jedna czy dwie krople na chodniku po nocy.
Dzis jak spojrzalem na pasek wielorowkowy i okolice to wszystko w oleju, nawet polecialo po wahaczu i pryska na blache maski. Juz zostawiam więcej na chodniku. Mam nadzieje ze to tylko problem z filtrem oleju lub uszczelniaczem...??
A mialem w planach tylko wymiane rozrzadu ehh.

Pozdrawiam!
rychur jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-09, 14:32   #16
Satyr
Turysta
 
Avatar Satyr
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: mielec
Postów: 23
Domyślnie

Byłem w S&S. Wessało mi kawałek gumy przy uszczelniaczu rozrządu i stamtąd kapało a wręcz lało się strumieniem . Wymienili mi uszczelniacz łańcucha rozrządu no i do tego nowy pasek musiałem założyć. Koszt 440. Mam obserwować i za 500 km przyjechać na kontrolę. Sądzę, że u ciebie jest podobnie bo twój wóz ma te same objawy co moja foka. Powodzenia.
Satyr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Wyciek oleju xmatrix666 Silnik i skrzynia 7 14-07-09 12:18
Focus TDDI - ilośc oleju jacekn74 Silnik i skrzynia 3 26-03-08 13:09
FOCUS 1.8 TDDI rodzaj oleju jacekn74 Silnik i skrzynia 2 23-03-08 14:41
wyciek oleju wojtek D. Silnik i skrzynia 3 20-04-07 15:17
Wyciek oleju Jackiller Silnik i skrzynia 8 10-04-06 09:14

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u