Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 09-08-15, 09:21   #1
kempus
Turysta
 
Avatar kempus
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2005
Postów: 945
Domyślnie 1.6B Okresowe stukanie zaworów i dymienie

Irytuje mnie problem z moim Focusem w którym okresowo przy przyspieszaniu na 2. i 3. biegu (delikatne traktowanie pedału gazu) czasem słychać głośno zawory i w lusterku widzę jak zostawia za sobą chmurkę chmura raczej ciemno szara, nie niebieska. Pojawia się to okresowo, częściej w bardzo upalne dni. Kilka info o samochodzie, 1.6 100KM, 2003 rok, przebieg 263kkm, brak katalizatora od 2 lat (rura), zrobiony rozrząd, mierzony luz zaworowy i wszystko w porządku. Świece mają może 15kkm, olej wymieniany co 9kkm (Millers), do tego silnik płukany co praktycznie każdą wymianę. Głównie jeżdżę na PB98 i wtedy objaw występuje rzadko, ostatnio musiałem zatankować PB95 i zauważalne jest wspomniane dymienie (nie za każdym razem). Gdzie doszukiwać się problemu? Jakieś pomysły? Samochód mam od 5,5 roku, chciałem pojeździć jeszcze z pół roku zanim go sprzedam (o ile znajdzie się chętny). Zacząć od wymiany świec? Założyć katalizator? Pobór oleju ok. 200ml na 1000km, dodam, że przy wyższych obrotach nie dymi, na postoju również, chyba, że para wodna kiedy jest zimno i wilgotno. Samochód jeździ normalnie (jak a 1.6 100KM ). W samochód włożyłem mnóstwo pieniędzy, serca i czasu, dlatego nie wchodzi w grę złomowanie, wymiana silnika na inny.

Edit: Teraz zrobiłem ok. 20km po mieście, bacznie przyglądając się pracy silnika, warunkom jego pracy oraz zaglądając w lusterka wsteczne zero kopcenia i klekotania zaworami, pracuje cicho, równo, normalnie, niezależnie od obciążenia. Nie wiem czy jest się czym martwić czy olać sprawę. Ewentualnie przy okazji serwisu sprawdzić kompresję.

Ostatnio edytowane przez kempus ; 09-08-15 o 11:10
kempus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-08-15, 22:15   #2
ffelmer
Turysta
 
Avatar ffelmer
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Skąd: Lubelskie
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
LLE powiat łęczyński (Łęczna)
Postów: 362
Garaż
Domyślnie

Część już niby sprawdziłeś ale tylko dopisze co bym sprawdził:
-Luz na wszystkich zaworach
-wymienił filtr powietrza (sprawdź kanał dolotu powietrza czy żaden wróbel nie wpadł i nie dławi)
-na jakim oleju jeździsz? czemu płuczesz za każdym razem?
ffelmer jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-08-15, 06:06   #3
kempus
Turysta
 
Avatar kempus
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2005
Postów: 945
Domyślnie

- luz sprawdzony 5kkm, wszystko w normie, aż zadziwiająco
- filtr ma też może z 5kkm, ale sprawdzę, łącznie ze świecami (najbardziej obawiam się świec, kilkukrotnie miałem problemy z Motorcraftami i to może być to, w końcu muszę spróbować innych)
- olej Millers XF 5w30, płuczę prawie za każdym razem. Teraz może nie jest to tak odczuwalne, ale po pierwszych kilku płukankach poprawiła się kultura pracy silnika. Poza tym świadomość "czystego" silnika - bezcenna
kempus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-08-15, 10:37   #4
maciozgr
Sympatyk
Grupa: Łódź
 
Avatar maciozgr
 
Maciek
Zarejestrowany: Feb 2011
Skąd: Zgierz
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
maj
2004
EZG powiat zgierski (Zgierz)
Postów: 1 305
Garaż
Domyślnie

Zły skład mieszanki (lambda, czujnik temp), czujnik spalania stukowego (co by wyjaśniało poprawę na 98 ), syf w baku, ewentualnie może kiepskie spalanie- cewka/kable. Plus sprawdź przerwę na świecach.
maciozgr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-08-15, 21:06   #5
WLBN
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Małopolska/Podkarpacie
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2001
RKR powiat krośnieński (Krosno)
Postów: 209
Garaż
Domyślnie

Ja mam chmurę szarego dymu po niezbyt szybkim zjeździe z większej górki, po hamowaniu silnikiem przy dodaniu gazu puszcza szarego bączka. I to też w upały raczej, a na włączonej klimie szczególnie. Tzn. po zjeździe z tej samej góry wygląda to tak- w zimie nigdy, wiosną i jesienią rzadko, w lecie często, przy upałach i na klimie zawsze. U mnie podejrzewałem LPG (bogata mieszanka). Za to zawory nie dzwonią nawet przy puszczaniu bąka.
WLBN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-08-15, 20:38   #6
kempus
Turysta
 
Avatar kempus
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2005
Postów: 945
Domyślnie

Dziś mechanik powiedział mi, że to co wszyscy nazywają zaworami, okazuje się spalaniem stukowym jaki powód? Jeszcze nie wiem. Świece i cewka ok, kable ujowej firmy, więc może od nich zacznę. Ponoć tylko oryginały zdają egzamin, choć jakiś czas temu 3 lata przejeździłem na NGK i było ok.
kempus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-08-15, 21:07   #7
thomas77
emerytowany chuligan
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Avatar thomas77
 
Prezes
Zarejestrowany: Jan 2011
Skąd: krakowskie przedmieście
Ford Focus II FL
kombi
2.0 Duratec 145KM manual
czerwiec
2009
KRA powiat krakowski (Kraków)
Postów: 4 176
Garaż
Domyślnie

Adam Ci tak powiedział? ja u siebie tez zauważam czasem jak zimny to po starcie słychać jakby zawory klepały ,ale rok temu ustawiane były...
__________________
http://www.wislaportal.pl/

latam Junkersem i się tego nie wstydzę
thomas77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-08-15, 06:08   #8
kempus
Turysta
 
Avatar kempus
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2005
Postów: 945
Domyślnie

Nie miałem czasu jechać do Adama, przed pracą podjechałem do ABC Focus. Tylko wyprowadził mnie z błędu, że to zawory mówi, że to przez spalanie stukowe, a ludziom się wydaje tak jakby dźwięk pochodził od zaworów. Ogólnie ogarniają temat i bolączki od strony mechanicznej, gorzej z elektryką czy elektroniką. Na początek wymienię kable WN, postaram się oczyścić układ paliwowy i zobaczymy dalej. Przy okazji zmierzę kompresję, czego nigdy nie robiłem.
kempus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Okresowe wymiany w Focusie MK1 magnum Serwis i gwarancja 5 05-02-13 14:58
[MK1] Stukanie pod klawiaturą zaworów andrety Inne techniczne 3 09-07-12 12:50
[MK1] okresowe smarowanie, czyszczenie i wymiany belek Inne techniczne 33 24-10-10 13:36
FFI Przeglady okresowe. Luzny Serwis i gwarancja 3 03-04-09 14:43
Ti-VCT i stukanie (chyba zaworów) wawik Silnik i skrzynia 3 05-07-05 18:05

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u