Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 25-08-10, 23:43   #1
hevi
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 8
Domyślnie [FFII] Ford DVD Navigation System - Denso

Witam wszystkich i z góry przepraszam, jeśli temat był już na tapecie, ale nie znalazłem go w wyszukiwarce. Otóż mam oryginalną navi w Focusie 2006 z napędem DVD w schowku. Podczas próby uruchomienia navi pojawia się komunikat, że płyta w napędzie nie jest mapą DVD. Jednocześnie słychać pracę napędu. Niestety, nie można wyjąć płyty z napędu (o ile tam jest), ani włożyć innej płyty. Czy ktoś z Was to już może przerabiał, albo może mi poradzić, co z tym zrobić?
hevi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-08-10, 05:25   #2
karmaz
Dukacz
Grupa: Śląsk
 
grześ
Zarejestrowany: Dec 2009
Skąd: łaziska górne
Ford Focus II
HB 3D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2004
Postów: 1 097
Domyślnie

Cytat:
Napisał hevi Zobacz post
Witam wszystkich i z góry przepraszam, jeśli temat był już na tapecie, ale nie znalazłem go w wyszukiwarce. Otóż mam oryginalną navi w Focusie 2006 z napędem DVD w schowku. Podczas próby uruchomienia navi pojawia się komunikat, że płyta w napędzie nie jest mapą DVD. Jednocześnie słychać pracę napędu. Niestety, nie można wyjąć płyty z napędu (o ile tam jest), ani włożyć innej płyty. Czy ktoś z Was to już może przerabiał, albo może mi poradzić, co z tym zrobić?
ja mam takowy zestaw ale poradzę tobie abyś się udał do forum forda i tam jest długi wątek odnośnie denso http://www.forum.fordclubpolska.org/...35061&page=203 a jak ci nie pomoże to wyciągnięcie go i rozbiórka. a nie jest to zbyt trudne
karmaz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-08-10, 17:24   #3
hevi
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 8
Domyślnie

OK, dzięki wielkie, faktycznie mega-długi wątek, no i chyba znalazłem odpowiedź na moje pytanie.
hevi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-08-10, 22:53   #4
karmaz
Dukacz
Grupa: Śląsk
 
grześ
Zarejestrowany: Dec 2009
Skąd: łaziska górne
Ford Focus II
HB 3D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2004
Postów: 1 097
Domyślnie

Cytat:
Napisał hevi Zobacz post
OK, dzięki wielkie, faktycznie mega-długi wątek, no i chyba znalazłem odpowiedź na moje pytanie.
jak do mnie dzieki to przyjmuje i polecam się na przyszłośc pozdro
karmaz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-09-10, 09:36   #5
hevi
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 8
Domyślnie

Sam sobie odpowiem, ale może kiedyś ktoś będzie miał podobny problem, to znajdzie odpowiedź. Niestety taki objaw oznacza uszkodzenie mechaniki napędu DVD, a serwis w którym byłem nie ma dostępu do części, żeby to naprawić. W związku z tym parę kolejnych pytań:

1. Czy ktoś z Was może polecić serwis, który naprawiłby napęd DVD?
2. Jeśli nie ma takiego, to może ktoś z Was chce się pozbyć sprawnego napędu?

No i pytanie poza konkursem: czy do wyjścia AUX można podpiąć jedynie źródło AUDIO, czy może AUDIO/VIDEO? Myślałem o podłączeniu przenośnego dysku z playerem jako źródła A/V. Miałem taką instalację podłączoną do navi VW (MFD) i wszystko działało.
hevi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-09-10, 17:36   #6
karmaz
Dukacz
Grupa: Śląsk
 
grześ
Zarejestrowany: Dec 2009
Skąd: łaziska górne
Ford Focus II
HB 3D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2004
Postów: 1 097
Domyślnie

Cytat:
Napisał hevi Zobacz post
Sam sobie odpowiem, ale może kiedyś ktoś będzie miał podobny problem, to znajdzie odpowiedź. Niestety taki objaw oznacza uszkodzenie mechaniki napędu DVD, a serwis w którym byłem nie ma dostępu do części, żeby to naprawić. W związku z tym parę kolejnych pytań:

1. Czy ktoś z Was może polecić serwis, który naprawiłby napęd DVD?
2. Jeśli nie ma takiego, to może ktoś z Was chce się pozbyć sprawnego napędu?

No i pytanie poza konkursem: czy do wyjścia AUX można podpiąć jedynie źródło AUDIO, czy może AUDIO/VIDEO? Myślałem o podłączeniu przenośnego dysku z playerem jako źródła A/V. Miałem taką instalację podłączoną do navi VW (MFD) i wszystko działało.
na alle...było parę sprawnych napędów poza tym jest jeszcze te forum co ci posłałem link pytaj sie gościa recondo setieman oni mają wszechstronną wiedzę na temat denso,jak sie nie myle to nawet na tam był temat naprawy tego napędu koszt był naprawdę banalny,a jeśli chodzi o wejście pod aux to też bym chciał wiedzieć co i jak
karmaz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-09-10, 11:06   #7
langolier
Gaduła
Grupa: Łódź
 
Avatar langolier
 
Piotr
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Łódź
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
październik
2009
EL Łódź
Postów: 1 887
Domyślnie

Jeśli to jest WYJŚCIE AUX to jak chcesz do niego podłączyć urządzenie, które ma być ŻRÓDŁEM ?

Jeśli jest to jednak WEJŚCIE AUX to możesz oczywiście podłączyć źródło tyle że musisz wybrać wyjściowy sygnał AUDIO a nie video

Ostatnio edytowane przez langolier ; 20-09-10 o 11:09
langolier jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-10, 09:20   #8
hevi
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 8
Domyślnie

Cytat:
Napisał langolier Zobacz post
Jeśli to jest WYJŚCIE AUX to jak chcesz do niego podłączyć urządzenie, które ma być ŻRÓDŁEM ?

Jeśli jest to jednak WEJŚCIE AUX to możesz oczywiście podłączyć źródło tyle że musisz wybrać wyjściowy sygnał AUDIO a nie video
AUX-IN oczywiście, i znowu parę pytań:

1. Czy istnieje możliwość podłączenia do Denso źródła A/V?
2. Jeśli tak, to jak to zrobić?
3. Mam tzw. HDD Player (dysk twardy w obudowie z aktywnym playerem plików A/V). Czy jeśli podłączę go wejścia AUX to Denso będzie w stanie odtworzyć z niego wyłącznie pliki audio?
hevi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-09-10, 10:21   #9
langolier
Gaduła
Grupa: Łódź
 
Avatar langolier
 
Piotr
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Łódź
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
październik
2009
EL Łódź
Postów: 1 887
Domyślnie

Cytat:
Napisał hevi Zobacz post
AUX-IN oczywiście, i znowu parę pytań:

1. Czy istnieje możliwość podłączenia do Denso źródła A/V?
2. Jeśli tak, to jak to zrobić?
3. Mam tzw. HDD Player (dysk twardy w obudowie z aktywnym playerem plików A/V). Czy jeśli podłączę go wejścia AUX to Denso będzie w stanie odtworzyć z niego wyłącznie pliki audio?
Wejście AUX jest wyłącznie do analogowego sygnału audio
A jakie masz to wyjście z playera ? Jakie złącze ?
Jeśli masz np. TAKI to ma on po prostu wyjście Audio stereo w postaci 2 złącz CINCH i potrzebujesz przejściówki 2xCINCH<-> mini jack stereo (3,5mm)

Ostatnio edytowane przez langolier ; 23-09-10 o 10:29
langolier jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-09-10, 21:39   #10
hevi
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 8
Domyślnie

Tak jest, mam właśnie taki player. Dzięki wielkie za info! No i pozostaje wciąż parę pytań, na które (mam nadzieję) coś mi podpowiecie:

1. Czy i gdzie da się naprawić uszkodzony napęd DVD?
2. Jeśli kupię używany napęd na Allegro, to wystarczy go podpiąć w miejsce starego, czy muszę wykonać jakieś inne operacje?? Widziałem w innych wątkach, że napęd jest niejako "przypisany" do danego auta, więc może się pojawić pytanie o VIN. Jak to wygląda w praktyce? Czy urządzenie trzeba dodatkowo jakoś skalibrować/ustawić itp??
3. No i hit z ostatniej chwili: próbuję skomunikować z Denso dwa modele telefonów: Nokię 6021 oraz Nokię 6230. W aucie jest zainstalowany zestaw głośnomówiący tradycyjny (nie-BT) z wymiennymi uchwytami. Do obu Nokii posiadam dedykowane uchwyty (N6021 - Cark -38, N6230 - Cark 24). W praktyce wygląda to tak: jak podłączam N6021 (i to do obu uchwytów), Denso ją rozpoznaje, pojawia się książka telefoniczna na ekranie, przy próbie nawiązania połączenia następuje wyciszenie muzyki, ale sygnał nie jest przekazywany z telefonu na Denso. Na wyświetlaczu telefonu pojawia się komunikat "Urządzenie nie jest kompatybilne". Przy próbie podłączenia N6230 pojawia się ten sam komunikat, ale Denso nie widzi telefonu. Pomożecie?
hevi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-09-10, 11:50   #11
mayak
Byznesmen
Grupa: Warszawa
 
Avatar mayak
 
Marcin
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Warszawa Wawer
Inny
HB 5D
2.0 DuraTorq 163 KM DPF manual
marzec
2013
Postów: 2 064
Garaż
Domyślnie

co do wejścia video, to zdawało mi się, że denso też ma właśnie takie wejście, aby podłaczyć tam kamerę cofania
__________________
Pozdrawiam, Mayak S-Max 2.0d '07 adres: mayyak m@łpka gmail.com
Navi w Sync2 1.6tdci95->115 # 2.0 tdci140->163 _ 1.5/1.6eb 150->182 _ diagnostyka _ TEMPOMAT _ konfiguracja (wszystkie modele Ford)
mayak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Kody Diagnostyczne FORD Focus cisza Inne 17 24-04-12 18:07
konferencja ford Oskar Serwis i gwarancja 2 04-12-09 14:40
Samo-test Lukaszeczek Inne techniczne 3 03-12-05 14:29

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u