Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Serwis i gwarancja

Komunikaty

Serwis i gwarancja Relacje z wizyt w ASO i innych serwisach.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 25-07-09, 18:57   #1
tttadziu
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Piła
Postów: 3
Domyślnie [FFI] jak sam zakonserwuję, utracę gwarancję?

Witam,
za 2tygodnie nabędę FFI z 2004r, który ma jeszcze gwarancję na blachę. W marcu miał malowane doły drzwi i klapę - mogę go sobie teraz sam zakonserwowac wewnątrz profili, czy musi to zrobi serwis aby nie utracic gwarancji?
Tym kombi będzie jeździc żonka z córką, myślałem założyc im czujnik parkowania - wiercenie dziur w zderzaku ma wpływ na perforacje blachy, raczej nie powinni się czepiac, nie...?
tttadziu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-07-09, 23:05   #2
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Nie napisałeś dokładnie jakie elementy chcesz konserwować, gwarancja na blachę obejmuje chyba tylko poszycie zewnętrzne, ale mogę się mylić także jak gdzieś indziej byś chciał konserwować to raczej nie ma przeciwwskazań. A jeśli np. chodzi Ci po głowie konserwowanie drzwi od wewnątrz to odradzam bo można zrobić jeszcze gorzej niż fabryka i drzwi Ci jeszcze szybciej polecą.
Natomiast co do zderzaka to na 100% nie ma problemu z gwarancją bo on przecież plastikowy jest.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-07-09, 23:19   #3
jangcy
Turysta
 
Avatar jangcy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: York/Jelenia Gora
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
styczeń
2000
Postów: 120
Domyślnie

A ile jeszcze ma trwac ta gwaracja na blachy?
Jesli do roku to olej ja i tak....jak Ci sie sypnie to za 3 lata, do tego czasu konserwacja spowolni proces. A oni Ci juz wtedy nie pomogą.
Ja mam FF1 z 2000 roku (auto nie w Polsce!) i jestem "zasmucony" jak producent NIE zadbal o konserwacje auta. Wszelkie ranty i wiekszosc zgrzewow blach juz pusciły i proces zjadania sie rozpoczął.
To juz nie auta z lat 90tych jak np VW Polo'92 gdzie z podwozia mozna by wciaz jesc
Oczywiscie jak kolega mowil, trzeba zrobic to dobrze, bo mozna zatanowac cyrkulacje wody i bedzie gorzej.
Oprocz profili wewnetrzych zabezpiecz koniecznie powozie na laczach blach i na rantach!
Ja bym tez proponowal zdjac tylnie wygluszanie nadkoli (to od strony kół) wyczyscic od wewnetrz rant nadkoli, zamalowac dobra farba na korozje i nalozyc kilka warst konserwacji zewnetrznej do podwozi. Pozniej ranty tego wygluszenia (nadkola z materialu-cos jak wykladzina) nasaczyc w rozgrzanej wazelinie kosmetyczniej. Tak zeby wazelina wsiakla w rant materialu - wowczas woda nie bedzie tam zalegac i dotykac ciagle ranty nadkoli.
Pozwoli to Ci sie cieszyc Focusikiem przez najblizsze 7 lat a nie 3....
Polecam produkty szweckiej firmy Noxudol - nie ma z nimi nic wspolnego - ale sa DOBRE! chociaz nie tanie...wszelkie preparaty Hammerite/Bitumix i inne takie, mozesz odrazu wyrzucic do kosza...szkoda Twojej pracy i czasu!
__________________
czy ktos wiedzial lepsze auto
www.panda.fiat.prv.pl
jangcy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-07-09, 06:46   #4
tttadziu
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Piła
Postów: 3
Domyślnie

Mam zamiar zakonserwowac całe podwozie (i tu nie powinno byc prolemu z gwarancją) wnętrze progów, drzwi, klapy, maski, błotników, słupków.
Jeśli chodzi o konserwację to sobie poradzę - mam sprawdzone metody, pierwsza zasada jak zaczyna pojawia się rudy to konserwacja musi byc "tłusta" (do tradycyjnych środków dodaję b.gęsty smar- rozgrzewam, mieszam) olej dobrze neutralizuje działanie korozji.
tttadziu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-07-09, 12:04   #5
jangcy
Turysta
 
Avatar jangcy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: York/Jelenia Gora
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
styczeń
2000
Postów: 120
Domyślnie

Mowią, zeby nie dodawać oleju z silnika (starego) bo ma juz opiłkow metalu, ktore beda korodować.
Rowniez smar kolejowy jest dobry jako dodatek, prawie niegdy nie wysycha, zawsze jest tłusty, ale ciezki do zrobycia...
Jesli chodzi o ten preparat, o ktorym napisalem to polecam go, jako ze kolega, ktory restauruje stare auta, przerobil juz wszystkie specyfiki i tylko ten nie wysycha i nie łuszczy sie po palu latach, ale jak masz dobre metody to stosuj, stosuj, stosuj....
Ford Ci juz tego nie naprawi....procesu takze nie odwroci....
__________________
czy ktos wiedzial lepsze auto
www.panda.fiat.prv.pl
jangcy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-07-09, 14:16   #6
forder
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: dolnyslask
Postów: 229
Domyślnie

Napiszcie coś więcej nt tej konserwacji, chodzi mi o wew. ranty drzwi. Jakiś czas temu czyściłem te miejsca z dużej rdzy, potem brunox i zamalowałem ale delikatnie na łamaniu blachy widać już slady... jaki smar z olejem połączyć żeby to zatrzymac?
forder jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-07-09, 15:10   #7
jangcy
Turysta
 
Avatar jangcy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: York/Jelenia Gora
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
styczeń
2000
Postów: 120
Domyślnie

Wyglada ze to przypadlosc tych auto(Mondeo zreszta tez) - jesli piszesz o dolnych rantach to nie wiem czy da sie to jakos zatrzymac....bo wyglada ze to powstaje miedzy blacha poszycia zewnetrzego a wewnetrznym i tam nic juz chyba nie dotrze (to juz czesc ponizej dziurek odplywowych)....
ja bym zalał drzwi rozgrzana wazeliną, robiac to najgoretszy dzien i dodatkowo podgrzewajac doły drzwi suszarką lub oparaką (delikatnie), wiem ze taki tluszcz penetruje rdze nawet pod warstwa farby....
__________________
czy ktos wiedzial lepsze auto
www.panda.fiat.prv.pl
jangcy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-07-09, 15:12   #8
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Cytat:
Napisał forder
Jakiś czas temu czyściłem te miejsca z dużej rdzy, potem brunox i zamalowałem ale delikatnie na łamaniu blachy widać już slady...
I każdym innym sposobem zawsze będzie tak samo. Niestety Ford nie zadbał o dokładne zabezpieczenie tych miejsc na etapie produkcji i do tego jeszcze tak zaprojektował te drzwi że każda naprawa wytrzyma tylko max kilka lat. U mnie że rdza wyłaziła w takich miejscach że nie widać tego z zewnątrz auta (wewnętrzna strona, na tych dziwacznych zagięciach) to rdzę zdrapałem i zamalowałem Hameraitem. Po zimie nie widać żeby coś tam się działo, to znaczy wyłazi ale w innych miejscach .
Pozdrawiam

jangcy, to nie jest dobry pomysł, już pisałem taką konserwacją można zrobić tylko gorzej, tam są otwory do odprowadzania wody, i tak są w takim miejscu że bardzo słabo odprowadzają wodę a jak jeszcze trochę się przytkają to już kaplica całkowita.
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-07-09, 15:44   #9
jangcy
Turysta
 
Avatar jangcy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: York/Jelenia Gora
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
styczeń
2000
Postów: 120
Domyślnie

Cytat:
Napisał moons
jangcy, to nie jest dobry pomysł, już pisałem taką konserwacją można zrobić tylko gorzej, tam są otwory do odprowadzania wody, i tak są w takim miejscu że bardzo słabo odprowadzają wodę a jak jeszcze trochę się przytkają to już kaplica całkowita.
no ale tylko jak to zalejesz tak bardzo ze zatkasz otwory...rozgrzana mocno wazelina jest jak woda...ona powinna wciaknac miedzy dwa poszycia blachy...tej zewnetrznej i wewnetrzej. Nie mozna dac tego duzo...tylko troche w rowek miedzy blachami (od gory) i rozgrzac dodatkowo zeby wciaknęło miedzy blachy....ja tak zamierzam zrobic...robilem tak juz w innym aucie i sie trzyma
__________________
czy ktos wiedzial lepsze auto
www.panda.fiat.prv.pl
jangcy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Jak utrzymać 12-nią gwarancje na perforację nadwozia, by mms lesio69 Inne 4 15-12-06 13:03

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u