Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 25-03-10, 09:47   #1
Foczka1.8
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3
Domyślnie Turbina słabo działa

Witam!

Otóż mój problem polega na tym, że gdy odpalę silnik to wszystko jest ok, ładnie ciągnie, turbinka pracuje elegancko, ale po jakimś czasie gdy hamuję biegiem a potem chce jechać dalej to już turbinka jakoś nie za bardzo działa i autko jest zamulone. Zaznaczę, że po ponownym odpaleniu silnika wszystko wraca do normy i autko jedzie normalnie. Jaka może być przyczyna? Może jakiś czujnik? Może trzeba jeszcze przeczyścić sitko w turbince?

Dziękuję za zainteresowanie moim postem.

Pozdro.
Foczka1.8 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-03-10, 13:09   #2
Atol_2008
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Gdańsk
Postów: 298
Domyślnie

O jakim sitku piszesz??????? Tam nie ma żadnego sitka.
Na początek sprawdź czy nie ma błędów zapisanych i sprawdź połączenia z czujnikami w interkoolerze i przy filtrze powietrza.Szczególnie ten przy interkoolerze, możesz go wykręcić przemyć w benzynie wysuszyć powietrzem i zamontować. Oczywiście sprawdź wtyczkę czy nie ma pourywanych przewodów i czy się nie stykają.
Atol_2008 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-03-10, 16:32   #3
rbt
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 35
Garaż
Domyślnie

To nie jest raczej sprawa turbiny,mam ten sam problem.Odpalam go przez chwile ma kopa a potem zwykły diesel.Gasze silnik,zapalam i znowu przez chwilę jest ok.Spec od fordów podłączył do kompa i stwiedził że błedna dawka paliwa (błąd p1564)i że coś nie tak z pompą wtryskową może elektrozawór dawki ale kazał podjechać tam gdzie mogą podłączyć się do samej pompy i dokładniej zdiagnozować.Jeszcze tam nie byłem ale obawiam się najgorszego..
rbt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-03-10, 00:08   #4
goral15
Turysta
 
Avatar goral15
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: Nowy Targ
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
KNT powiat nowotarski (Nowy Targ)
Postów: 10
Domyślnie

Przerabiałem podobny temat.
Tzn. objawy miałem podobne, ale przyczynę zupełnie inną. Zaczęło się po odkręceniu intercoolera i przekręceniu go na bok. W celu dostania się do pompy, bo wyciekało mi paliwo.
Pompę uszczelniłem, zadowolony że autko odpaliło wszystko pozakręcałem. Wyjeżdżam z garażu i po chwili kupa- turba nie ma.
Z powrotem śrubokręty w ręce, osłona nad intercoolerem na bok i szybko dało się zobaczyć, że winna całego zamieszania była taka nieduża wtyczka gdzieś w okolicy lewej strony intercoolera. Krótki kabelek miała i się odpięła jak wywaliłem na bok intercooler.
Po podpięciu i skręceniu wszystko foce przeszło
__________________
Wojtek.
goral15 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-03-10, 12:26   #5
rbt
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 35
Garaż
Domyślnie

Rzeczywiście traci moc po wypięciu czujnika od inter.. bo turbo wariuje ale u mnie i u kolegi "Foczka1.8" jest tak że po odpaleniu przez chwilę ma moc a pożniej już nie.
rbt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-03-10, 07:39   #6
goral15
Turysta
 
Avatar goral15
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: Nowy Targ
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
KNT powiat nowotarski (Nowy Targ)
Postów: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał rbt Zobacz post
Rzeczywiście traci moc po wypięciu czujnika od inter.. bo turbo wariuje ale u mnie i u kolegi "Foczka1.8" jest tak że po odpaleniu przez chwilę ma moc a pożniej już nie.
Tak też było u mnie. Pierwsze kilkaset metrów po odpaleniu jechał normalnie, po czym turbo się wyłączało. Po restarcie silnika moc wracała i za chwilę znów znikałą.
__________________
Wojtek.
goral15 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-03-10, 13:17   #7
Fabinho
Turysta
 
Avatar Fabinho
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: NDM
Ford Focus I FL
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
styczeń
2002
WND powiat nowodworski (Nowy Dwór Mazowiecki)
Postów: 400
Domyślnie

Ciężko się dostać do tej wtyczki?
Fabinho jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-03-10, 20:09   #8
rbt
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 35
Garaż
Domyślnie

Widać ją z lewej strony intercoolera
rbt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-04-10, 19:48   #9
Foczka1.8
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3
Domyślnie

Myłem czujniki przy intercoolerze i filtrze powietrza, ale to chyba niestety nie pomogło ;/ już nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny...Chyba trzeba będzie się wybrać na komputer a to się liczy z kolejnymi kosztami
Foczka1.8 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-06-10, 13:55   #10
fokus78
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 24
Domyślnie

witam!
Czy udalo sie juz zdiagnozowac przyczyne?
U mnie jest to samo. Po nagrzaniu traci moc. Wizyta na komputerze dala wynik mowiacy o uszkodzonym elektrozaworze wyprzedzenia kata wtrysku (badz zacierajacego sie tloczka sterowanego tym elektrozaworem). Na razie jeszcze nic z tym nie zrobilem oprocz wlania plynu czyszczacego do baku z nadzieja ze to pomoze.
Na razie niestety nie pomoglo.
A jak sprawa wyglada u Ciebie?

Pozdr.
fokus78 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-06-10, 22:02   #11
rbt
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 35
Garaż
Domyślnie

Pewnie bład 1564?
Ja też tak jeżdże i czekam na cud.
rbt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-06-10, 18:07   #12
szejk78
Dukacz
 
Avatar szejk78
 
Mariusz
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Karlsruhe - Bielsko-Biała
Inny
HB 3D
sierpień
2009
SB Bielsko-Biała
Postów: 1 368
Garaż
Domyślnie

sprawdź cienka czarną rurkę łącząca EGR z czujnikiem ciśnienia b. dł. ok. 25-30cm. czy cała jak nie to foce brakuje tchu
__________________
Jest - Scania R500 2023r. ADR-Cysterna, Focus II 2.0TDCI HB/5D ,162km i Coupe z pochwą na masce †П(◣_◢)†П
szejk78 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-08-10, 21:05   #13
szejk78
Dukacz
 
Avatar szejk78
 
Mariusz
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Karlsruhe - Bielsko-Biała
Inny
HB 3D
sierpień
2009
SB Bielsko-Biała
Postów: 1 368
Garaż
Domyślnie

odświeże troszki,robiłem z altkiem i z racji tego wym. IC. i zauważyłem że czujnik od IC jest nie do końca wkręcony jakieś 1-2mm to go troszku dociągnąłem aby było git.Po montażu wszystkiego do kupy foka nie chce ładnie startować tak płynnie jak przed demontażem i dokręceniem tego ustrojstwa.Czy to tu szukać przyczyny?Czy ten czujnik ma określoną jakąś głębokość wkręcenia i od tego też zależy doładowanie?Może wiecie o co Kaman?
__________________
Jest - Scania R500 2023r. ADR-Cysterna, Focus II 2.0TDCI HB/5D ,162km i Coupe z pochwą na masce †П(◣_◢)†П
szejk78 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-08-10, 23:57   #14
Tamade
Turysta
 
Avatar Tamade
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Bielsko Biała
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2001
Postów: 245
Garaż
Domyślnie

koledzy powiem tak Ja TEŻ MAM TO SAMO wróciłem dziś od firmy która zajmuje się chipami bo myślałem że w chipie tkwi problem ponieważ mam chipowana foczkę ale też nie wiec pokrótce wszystkie węże sprawdzone od podciśnienia itd wtyczki kable itd i nic ten sam objaw mi na kompie pokazuje tylko 1 że leje wtrysk podobno ale mechanik mówi że to nie to i coś powoduje innego taki odczyt chcieli mi dziś zaślepić EGR mówili ci mechanicy że mieli taki sam przypadek ale z mondeo i to pomogło ale nie miałem czasu i tego nie zrobili a zaślepiać jakoś nie chce wiec jutro jadę wymontować EGR i wyczyścić go w środku może to pomoże dodam że już dolewałem środka do paliwa czyszczącego czekając na cud i nic...

ręce opadają nie wiem co robić wiec proszę was jeśli któryś dojdzie do tego co to albo nie wiem naprawi to napiszcie przyda się innym bo dziś mało co nie wyprzedziła mnie stara meganka
Tamade jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u