Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 13-07-06, 12:44   #1
fazis
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: wlkp
Inny
Postów: 88
Domyślnie [FFI] Problem z temperaturą w TDCi

Witam

Zacznę od tego że szukałem ale nie znalazłem więc pytam

Teraz małe wprowadzenie. Mam 2,5 letnią FFI 1.8TDCI 100KM przebieg 100k km
Jakiś czas temu, a dokładnie w maju jechałem sobie do wrocławia z katowic naszą wspaniała autostradą A4 ponieważ się spieszyłem to jechałem pełen ogień (czyt. gaz do dechy ) no i wszystko było fajnie aż tu nagle po jakiś 100 kilometrach zaczynam tracić moc i autko mi zwalnia ja zdziwiony rozglądam się po wskaźnikach a tam temp prawie na czerwonym jak mniem włączył się tryb awaryjny, stanąłem jak mi autko sugerowało poczekałem aż ostygnie i pojechałem już spokojniej dalej (to spokojniej to było tak do 150km/h) zajechałem na miejsce rano sprawdzam płyn - oczywiście wyrzygało - dolałem jakiś literek i temat się uspokoił. Płyn mi nie ubywał, olej nie przybywał, mocy nie stracił, zapalał bez problemu, nie kopcił, więc uznałem że głowica i uszczelka przetrwały. Raz mi tylko jak autko stało przez jakieś 5 g z włączonym silnikiem na placu i pykało na wolnych to rano okazało się, że ubyło jakieś 0.2l płynu - przypuszczam, że może duży obieg się rozszczelnił albo coś w tym stylu, ale generalnie nic się z płynem i temperaturą więcej nie działo.
Oczywiście do wczoraj. Wracam sobie z Katowic kochaną A4 lece sobie jakieś 160 - 170 km/h z włączoną klimą bo na zewnątrz 32st, patrzę a tu nagle zaczyna mi temperatura iść w górę zwolniłem tak do 130 i wyrównało się no i teraz to już nie wiem o co chodzi???

Spotkaliścię się może kiedyś z czymś takim?? Jakieś pomysły co to może być???
Aha i jeszcze jedno pytanko przy jakieś temp. w TDCi włącza się wentylator na chłodnicy???

Pozdr
__________________
http://fazis.mybrute.com
fazis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-07-06, 13:10   #2
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

wg mnie po prostu przesadziłeś w te upały. Nie wiem jak u nas, ale np. w USA w Dolinie Śmierci są znaki i w przewodnikach piszą, żeby jechać autem z wyłączoną klimą, bo podczas upałów może się zagotować. Być może to właśnie się stało u ciebie w upale jak dałes mu na maksa w palnik...
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-07-06, 18:20   #3
pinio_tdci
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Poznan
Postów: 545
Domyślnie

No nie wiem jakie temperatury w Dolinie Smierci panuja, ale 'mordowalem' foke przez chorwacje, na zewnatrz obrzydliwie powyzej 40 stopni, na pokladzie 'komplet' + ledwo domkniety bagaznik, klima na maks i gaz do dechy (ale co prawda wtedy wiecej niz 100 km autostrady nie bylo, wiec moze za krotko ) i temperatura sie nie ruszyla.

Ogolnie duzo jezdze po autobahnach ile fabryka dala (tzn. zawsze jesli tylko jest miejsce ) z wlaczona klima i nadmiernego grzania nie zaobserwowalem

Proponowal bym najpierw sprawdzic temp. wrzenia plynu chlodzacego (moze jakims syfem poprzednik zalal?) i dla swietego spokoju - przpelukac uklad i wymienic plyn, powinno 'ustapic'
__________________
FF sedanik, dieselek w kolorze zwanym 'pepper red' (oramkowany )
pinio_tdci jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-07-06, 22:32   #4
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

widzę że odezwał się ekspert , zatem moje przypuszczenia okazują się nieważne.
pinio, uspokoiłeś mnie trochę...

PS. W Death Valley może być nawet 50-60 stopni C.
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-07-06, 22:43   #5
fazis
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: wlkp
Inny
Postów: 88
Domyślnie

Cytat:
Napisał pinio_tdci
No nie wiem jakie temperatury w Dolinie Smierci panuja, ale 'mordowalem' foke przez chorwacje, na zewnatrz obrzydliwie powyzej 40 stopni, na pokladzie 'komplet' + ledwo domkniety bagaznik, klima na maks i gaz do dechy (ale co prawda wtedy wiecej niz 100 km autostrady nie bylo, wiec moze za krotko ) i temperatura sie nie ruszyla.

Ogolnie duzo jezdze po autobahnach ile fabryka dala (tzn. zawsze jesli tylko jest miejsce ) z wlaczona klima i nadmiernego grzania nie zaobserwowalem

Proponowal bym najpierw sprawdzic temp. wrzenia plynu chlodzacego (moze jakims syfem poprzednik zalal?) i dla swietego spokoju - przpelukac uklad i wymienic plyn, powinno 'ustapic'
U mnie wcześniej też się nic nie działo, dopiero w tym roku, ale .... poprzednika nie było bo mam od nowości, a o wymianie płynu tez pomyslałem bo po tym pierwszym wyrzyganiu dolałem jakiś ze stacji benzynowej nawet dokładnie nie wiem jaki (dobrany kolorem, ale marki nie pamietam) więc mozliwe że się popieprzyło z parametrami płynu coś, zrobie mu płukankę i wymianę plus sprawdzę termostat i wentylator czy działa, czy się włącza i czy strtuje 2 bieg.

A tak w ogóle to właśnie wróciłem z testów i po przeleceniu 2 x 25 km pełnym ogniem z klimą nic się nie stało, ale na dworze już tylko 27 st.
__________________
http://fazis.mybrute.com
fazis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-07-06, 02:15   #6
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

fazis, moim zdaniem cos sie pokopało z termostatem...
bo: nawet bez wentylatora przy tych 170kmph przez chłodnice jest tłoczone tyle powietrza że diesela można spokojnie zamrozić...
2. sprawa jak Ci zacznie rosnąć temp. włącz ogrzewanie na FULL - jeśli spadnie to znaczy że nie załącza się duży obieg, czyli termostat...
Cytat:
Napisał grzehoo
Nie wiem jak u nas, ale np. w USA w Dolinie Śmierci są znaki i w przewodnikach piszą, żeby jechać autem z wyłączoną klimą, bo podczas upałów może się zagotować.
diesel??? zagotować???
przecież diesel to ma tą chłodnice dla picu, żeby sie nie gotował w korku i jak jest wysilony, a bez niej też by pojechał!!!
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-07-06, 13:31   #7
pinio_tdci
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Poznan
Postów: 545
Domyślnie

Cytat:
Napisał gRuHa
fazis, moim zdaniem cos sie pokopało z termostatem...
bo: nawet bez wentylatora przy tych 170kmph przez chłodnice jest tłoczone tyle powietrza że diesela można spokojnie zamrozić...
2. sprawa jak Ci zacznie rosnąć temp. włącz ogrzewanie na FULL - jeśli spadnie to znaczy że nie załącza się duży obieg, czyli termostat...
Cytat:
Napisał grzehoo
Nie wiem jak u nas, ale np. w USA w Dolinie Śmierci są znaki i w przewodnikach piszą, żeby jechać autem z wyłączoną klimą, bo podczas upałów może się zagotować.
diesel??? zagotować???
przecież diesel to ma tą chłodnice dla picu, żeby sie nie gotował w korku i jak jest wysilony, a bez niej też by pojechał!!!
No jedna mala poprawka - w korku sie nie da zagrzac diesla
Diesel sie grzeje tylko pod obciazeniem - mozna sobie poeksperymentowac jak ktos nie wierzy
__________________
FF sedanik, dieselek w kolorze zwanym 'pepper red' (oramkowany )
pinio_tdci jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-07-06, 13:33   #8
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

zgadza się, grzeje pod obciążeniem... co widać zimą, zanić temperatura nawiewu będzie wysoka
kleofas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-07-06, 13:47   #9
pinio_tdci
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Poznan
Postów: 545
Domyślnie

Cytat:
Napisał kleofas
zgadza się, grzeje pod obciążeniem... co widać zimą, zanić temperatura nawiewu będzie wysoka
Jak sie pomysli, to tez da sie obejsc ten problem

Jak juz nie mozna wytrzymac z zimna, to po pierwsze: ogrzewanie na OFF, po drugie lekko zaciagnac reczny (dziala tylko na 'suchej' nawierzchni ) - po kilometrze/dwoch nawet w tempie 40-50 km/h silnik sie zagrzeje - tylko trzeba sie liczyc z niezadlugim czasem zycia okladzin/tarcz
__________________
FF sedanik, dieselek w kolorze zwanym 'pepper red' (oramkowany )
pinio_tdci jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-07-06, 13:57   #10
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

pinio, ty to masz pomysły
ekonomia przedewszystkim
kleofas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-07-06, 15:38   #11
Lukaszeczek
Turysta
 
Avatar Lukaszeczek
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: L'pool
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał gRuHa
przecież diesel to ma tą chłodnice dla picu, żeby sie nie gotował w korku i jak jest wysilony, a bez niej też by pojechał!!!
no to mnie trochę tym zaskoczyłeś - ja wczoraj włączyłem tryb testowy w foce i tak ją przegoniłem około 100km w korkach na autostradzie, i w ruchu. Jakież było moje zdziwienie, gdy w korku temperatura była 92-94*, a gdy auto goniłem powyżej 130km/h temperaturka rosła do 96-99*, a gdy przekraczałem 140km/h temperatura rosła do 102* - i może rosła by dalej, ale szybciej w UK nie jeżdżę :P... pominę milczeniem to, że wskazówka miernika na desce wisiała cały czas na połowie nie ruszając się w żadną ze stron - to po prostu makieta i tyle, skoro już przy 80* jest w połowie i przy 102* też - ogólnie jak dla mnie zdziwko, i potwierdzenie, że wysoka prędkość przy wysokich obrotach silnika nie wróży mu dobrze - a przynajmniej tym silnikom markowanym logiem forda
Lukaszeczek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-07-06, 18:13   #12
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał pinio_tdci
No jedna mala poprawka - w korku sie nie da zagrzac diesla
fakt...
pomyliło mi się :P
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-07-06, 00:06   #13
fazis
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: wlkp
Inny
Postów: 88
Domyślnie

Dzisiaj usłyszałem wyrok od zaprzyjaźnionych, sprawdzonych i bardzo dobrych mechaników, wybitnie znających forda (jeden do niedawna pracował w salonie, a teraz jest na swoim, a drugi nadal tam pracuje) i okazało się, że uwaga cytuje "Mam nasrane, jestem gorszy niż baba", a tak powaznie to do wymiany korek od zbiorniczka bo się rozleciał i nie spełnia swojej funkcji czyli nie trzyma własciwego ciśnienia (dlatego się wcześniej gotuje niż powinien), a tak poza tym to nowoczesne diesle generalnie od wymiany do wymiany traca troche płynu i zazwyczaj trzeba kapkę dolać i nie ma się co przejmować.
__________________
http://fazis.mybrute.com
fazis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-07-06, 13:52   #14
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał fazis
do wymiany korek od zbiorniczka bo się rozleciał i nie spełnia swojej funkcji czyli nie trzyma własciwego ciśnienia
czyli jak zwykle jakaś pierdółka
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-06-09, 14:09   #15
fazis
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: wlkp
Inny
Postów: 88
Domyślnie

Cytat:
Napisał gRuHa
Cytat:
Napisał fazis
do wymiany korek od zbiorniczka bo się rozleciał i nie spełnia swojej funkcji czyli nie trzyma własciwego ciśnienia
czyli jak zwykle jakaś pierdółka
Tak mi się przypomniało, to jednak nie korek. Wyszło po przejechaniu kolejnych 40k km i dolaniu iluś tam litrów płynu - padł mi rozrusznik - czemu?? bo go krew zalała a dokładnie to płyn chłodzący - pęknięta obudowa termostatu była powodem tego badziewia - kupiłem używkę z początków produkcji tdci z 2001 z anglika wykonaną z aluminium czy tam czegoś i jest git, ani ml nie ubył a już po naprawie brykam ponad rok i ponad 20kkm zrobione.
__________________
http://fazis.mybrute.com
fazis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-06-09, 15:39   #16
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał fazis
kupiłem używkę z początków produkcji tdci z 2001 z anglika wykonaną z aluminium czy tam czegoś i jest git
wnioskuję, że teraz robią z plastiku
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Duży problem 1.6 TDCI alpin Silnik i skrzynia 5 02-09-09 16:09
duzy? problem z tdci kleofas Silnik i skrzynia 5 28-12-06 18:30
Problem z temperaturą silnika FF 1,6 Scubi206 Inne 7 08-05-06 15:07
problem z 1.8 tdci masi Silnik i skrzynia 32 07-05-06 18:13
Co z tą temperaturą ???? kumek Silnik i skrzynia 22 21-03-06 15:57

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u