Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 18-08-10, 17:17   #1
jacekgorak
Turysta
 
Avatar jacekgorak
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: Promnik
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
listopad
2003
Postów: 31
Garaż
Domyślnie Problem z klimatronikiem 1.8 tdci 2003r

Witam wszystkich. Mam problem z klimatronikiem w FFI Od czasu kiedy auto kupiłem 2 miesiące temu mam wrazenie jakby klimatyzacja działała bardzo marnie otóż wymiana filtra kabinowego nic nie dała klimatyzacja na wolnych obrotach silnika prawie nie chłdzi dopiero po dodaniu gazu zaczyna pracowac ale bardzo słabo Więc wizyta w warsztacie uzupełnienie czynnika weszło 3 setki Mechanik stwierdził ze na wolnych obrotach jest za duże cisnienie czynnika skasował 2 stówki i dalej to samo nic nie zrobił nie ma żadnych nieszczelnosci Moje pytanie do was czy jest możliwe zeby się gdzies zrobił zator czynnika w układzie bo jak wytłumaczyc to iż jesli włącze 3 albo 4 bieg nawiewu leci nie zimne leci normalne powietrze nic nie zchłodzone na pierwszym biegu wentylatora leci trochę chłodniejsze ale nie wiele PROSZE WAS O POMOC

Ostatnio edytowane przez jacekgorak ; 18-08-10 o 17:49 Powód: zły opis postu
jacekgorak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-08-10, 20:33   #2
gregK
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar gregK
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Słupsk
Inny
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 543
Domyślnie

Pracuje cały czas-ale słabo,czy raz się pracuje a raz nie?
gregK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-10, 10:20   #3
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Pojechales do mechanika, dales mu 200zl za frajer i teraz pytasz tutaj o pomoc? Ja bym zrobil odwrotnie, ale skoro lubisz wydawac kase.
Moze naiwne pytanie ale czy klimatyzacje wlaczyles? Na jaka temperature ustawiles?
Sprezarka sie zalacza? Wentylator chlodnicy pracuje caly czas?
Na poczatek sprawdz czujnik temperatury na deske (dmuchnik mocniej w kratke na panelu).
nie pamietam czy Focus ma tam wentylator na czujniku, ale powinien miec. Zobacz czy pracuje.
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-10, 15:42   #4
jacekgorak
Turysta
 
Avatar jacekgorak
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: Promnik
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
listopad
2003
Postów: 31
Garaż
Domyślnie

Kase wydałem za napełnienie czynnikiem weszło 3 setki Sprężarka pracuje cały czas temperatura w klimatroniku na auto (na ręcznej to samo) Mechanik mówił ze za wysokie cisnienie na biegu jałowym tak jak by cos było przytkane wentylator sie normalnie załącza przy włączonej klimie

---------- Post dodany o 15:32 ---------- Poprzedni post był z 15:27 ----------

Dodam ze auto z listopada 2003 Czym jest spowodowane wysokie cisnienie czynnika na biegu jałowym a klimatyzacja chłodzi bardzo słabo wiem że woda skroplona na pewno wycieka od dołu

---------- Post dodany o 15:42 ---------- Poprzedni post był z 15:32 ----------

Wytłumaczę to trochę inaczej
Ustawiam w klimatroniku auto i 20 stopni nawiew zaczyna mocniej pracowac bo jest wysoka temperatura wewnątrz ale nie daje rady schłodzic temperatury i podkręca go jeszcze mocniej i nie daje rady obniżyc temperatury ręcznie jest to samo jak ustawie temperature na 22 stopnie i nawiew na minimum to leci chłodne powietrze a jesli podkręce nawiew na drugi trzeci bieg to leci już nie bardzo shłodzone powietrze tak jakby nie był wydolny układ klimy i nie daje rady schłodzic tego powietrza
jacekgorak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-10, 16:47   #5
siwy05
Sympatyk
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar siwy05
 
Łukasz
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Stse'tsin
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 182 KM manual
sierpień
2015
ZS Szczecin
Postów: 2 239
Garaż
Domyślnie

tak już jest, przy dwóch kreskach obrotów wentylatora powietrze u mnie leciało 3,5C, koleś w serwisie stwierdził, że działa jak ta lala, później pokazał co się dzieje na auto - wynik 12,5C z nawiewów, obroty na maxa. Na początku schładzania daje obieg wewnętrzny i ustawiam obroty na 3 krechy, po jakimś czasie dopiero daje na auto i jest ok.
__________________
Było , jest
I to by było na tyle, jeśli chodzi o Forda, obecnie Arteon R-line
Skoro moderator poprawia błędy ortograficzne tak jak nauczyciel, powinien też strajkować?
siwy05 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-10, 17:53   #6
jacekgorak
Turysta
 
Avatar jacekgorak
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: Promnik
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
listopad
2003
Postów: 31
Garaż
Domyślnie

Tylko że u mnie przy jednej kresce temperatura nie spada poniżej 12 stopni a przy trzech leci już 18 stopni czy to normalne
jacekgorak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] 1.8 90ps tdci czy tddi? exiter Silnik i skrzynia 38 11-06-10 12:52
[FFII] 1.8 tdci 2008 - miłe zaskoczenie tomkurk Silnik i skrzynia 40 24-07-08 19:57
[FFI] wymiana silnika z 1.8 TDCi na 2.0 TDCi jkb^^ Tuning mechaniczny 20 11-04-07 17:35
zamiana 1.8 zetec E na 1.8 tdci - słusznie? Adi Grabczyk Silnik i skrzynia 27 19-09-06 10:11

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u