Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 13-08-11, 11:48   #1
Gonzolos
Sympatyk
Grupa: WLKP
 
Avatar Gonzolos
 
Kamil
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: Opole / Poznań
Inny
HB 5D
2010
OP Opole
Postów: 897
Garaż
Domyślnie Przepalanie się przełącznika nawiewu

Po raz 3 spalił mi się przełącznik nawiewu w foce !!! cały czas to samo, 4 bieg nie działa, wyciągam przełącznika z panelu nawiewu i widzę wtopioną blaszkę od 4 pozycji. Czy ktoś ma podobny problem lub wie jak go rozwiązać, albo jak się zabrać za sprawdzenie tej usterki?

Za wysokie napięcie jest podawane? Koło regulacji siły nawiewu dotykając konsoli środkowej czuję wyraźnie, że jest bardzo nagrzany ten plastik. Idąc tym tropem, może to żarówka powoduje podwyższoną temp. w tym miejscu i przełącznik się przepala?
__________________
Gonzolos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-08-11, 12:07   #2
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

A sprawdzałeś silnik dmuchawy? Jeśli włączasz na 4 to sygnał omija rezystor dmuchawy i biegnie prosto do silnika. Ciepło czujesz bo styk w przełączniku jest w tym obwodzie najsłabszym elementem i się nagrzewa a wraz z nim wszystko co jest dookoła.
Żarówka raczej nie da rady aż tak stopić plastik, chyba że wsadziłeś tam jakąś naprawdę super mocną. Zresztą możesz teraz zrobić eksperyment i wyjąć całkiem tę żarówkę od podświetlenia. Ale pierwsze co do sprawdzenia to silnik.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-08-11, 12:18   #3
Gonzolos
Sympatyk
Grupa: WLKP
 
Avatar Gonzolos
 
Kamil
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: Opole / Poznań
Inny
HB 5D
2010
OP Opole
Postów: 897
Garaż
Domyślnie

mówisz, że się już zaciera i mogą być do wymiany np. szczotki? jak mam sprawdzić silnik? bo kiedyś go wyciągałem jak miałem podobny przypadek i szczotki było okej, ale kto wie.
To żarówka odpada bo po drugiej stronie jest letni panel.
__________________
Gonzolos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-08-11, 12:52   #4
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Raczej ogólnie o to chodzi jak ten silnik chodzi Może wymaga tylko lekkiego posmarowania. Ewentualnie sprawdź wszystkie przewody jakie idą do silnika i od czy nic się tam nie majta.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-08-11, 13:01   #5
Gonzolos
Sympatyk
Grupa: WLKP
 
Avatar Gonzolos
 
Kamil
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: Opole / Poznań
Inny
HB 5D
2010
OP Opole
Postów: 897
Garaż
Domyślnie

jak w tedy ściągałem go to znalazłem spinkę podszybia, a w zasadzie część

Ogólnie silnik chodzie bez problemu, na każdym biegu, nic nie słychać, że coś mu dolegało.
Przesmarować mam ta łożycka jakie tam są i ogólnie oczyścić? radzisz wymianę szczotek?
__________________
Gonzolos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-08-11, 17:33   #6
eclips666
Klepacz
 
Avatar eclips666
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
1999
Postów: 2 039
Domyślnie

mi sie tez spalił ten przełącznik włąsnie tak samo jak tobie...
Wymienie na nowy i zobacze , chodz u mnie kumpel elektryk odrazu powiedział ze kiedys ktos wymieniał dmuchawe i zrobił mała rzezbe z kabelkami...
Był problem z masa u mnie i tez sie stopiła ta kostka
__________________


Niestety tak bywa, że jedni autem jeżdżą inni po prostu nim żyją...

Pasja - to coś, co pomaga Nam uciec od codzienności, coś co pozwala Nam wyzwolić z siebie emocje, stać się prawdziwym sobą ...

dlaczego kobietom potrzebne nogi?..
zeby na widok Focusa Clipsa nie zostawialy sladow jak slimaki
eclips666 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-08-11, 20:40   #7
Gonzolos
Sympatyk
Grupa: WLKP
 
Avatar Gonzolos
 
Kamil
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: Opole / Poznań
Inny
HB 5D
2010
OP Opole
Postów: 897
Garaż
Domyślnie

hmm, to może rzeczywiście gdzieś jest masa rypnięta, może koło silnika dmuchawy. Właśnie skończyłem lakierować, następny w kolejce jest włącznik otwierania drzwi, a później dmuchawa
__________________
Gonzolos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-11, 11:27   #8
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

filtr kabinowy tez jest wazny szczegolnie na 4 biegu.. i moze masz za duzy bezpiecznik..sprawdz jaki powinien byc.. chyba 20A-jesli cos jest nietak to na 4 biegu powinien sie bezpiecznik a nie przelacznik spalic.
PS. podejrzewam ze jesli tak bardzo uzywasz 4 biegu to masz zatkany lub mokry filtr i dlatego na innych biegach slabo ci dmucha.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 19-08-11 o 11:30
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-11, 11:57   #9
Gonzolos
Sympatyk
Grupa: WLKP
 
Avatar Gonzolos
 
Kamil
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: Opole / Poznań
Inny
HB 5D
2010
OP Opole
Postów: 897
Garaż
Domyślnie

tylko dmuchawa dobrze dmucha na innych biegach, a 4 była używana sporadycznie. Jak stałem w korku to włączyłem 4 i klimę (był upał akurat), pochodziło z 15 min i poczułem swąd plastiku, wyłączyłem 4 dałem na 0, przewietrzyłem auto i znowu dałem klimę i 4 nie minęła minuta i padło :/
__________________
Gonzolos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-11, 13:14   #10
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gonzolos Zobacz post
tylko dmuchawa dobrze dmucha na innych biegach, a 4 była używana sporadycznie. Jak stałem w korku to włączyłem 4 i klimę (był upał akurat), pochodziło z 15 min i poczułem swąd plastiku, wyłączyłem 4 dałem na 0, przewietrzyłem auto i znowu dałem klimę i 4 nie minęła minuta i padło :/
MisiekT ma racje powinno byc zimno

skoro musisz uzywac 4 biegu do klimatyzacji to mozesz miec za malo czynnika w ukladzie klimatyzacji. (jesli oleju w ukladzie klimy brakuje to tez ma to wplyw na ilosc czynnika)

Jesli jest malo czynnika to cisnienie szybko spada po stronie niskiej a 4 bieg wentylatora dmuchawy podnosi temp. czynnika i cisnienie... i klima jest bardziej wydajna.

Wykorzystuj tez obieg wewnetrzny przy klimie.
sprawdz jaka jest roznica w nadmuchu pomiedzy zew i wew. obiegiem do stwierdzenia czy czasem niemasz problemu z filtrem.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-11, 17:09   #11
Gonzolos
Sympatyk
Grupa: WLKP
 
Avatar Gonzolos
 
Kamil
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: Opole / Poznań
Inny
HB 5D
2010
OP Opole
Postów: 897
Garaż
Domyślnie

No wiecie, jeszcze klimy nie nabiłem, bo nie było kiedy więc używałem 4 biegu normalnie przy nabitej to na 2 lece

Filtr kabinowy sprawdzę, ale powinie być ok, bo jakiś 1 miesiąc temu tam zaglądałem. Czyli nabicie klimy może wpływać na przepalający się 4 styk obiegu, bo wentylator jest bardziej obciążony?
__________________
Gonzolos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-11, 12:15   #12
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

sprawdz filtr - sorry, ale 4-ty bieg na klime przez 15 minut to juz chyba skraj hipotermii - musialbys w zimowej kurtce siedziec
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-11, 17:10   #13
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

A co ma wydajność klimy do 4 biegu? Nawet jak klima niesprawna to na 4 biegu dmuchawa powinna chodzić bez problemów. Tu kolega ma albo problem mechaniczny z samym silnikiem lub z przebiegiem powietrza ewentualnie problem elektryczny czyli gdzieś słaby styk. A to że klima słabo ziębi to zupełnie inny problem ale na pewno nie problem palącego się włącznika dmuchawy.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-08-11, 01:44   #14
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

nabicie czy sprawnosci klimy nie ma nic do rzeczy... ale czystosc filtra jak najbardziej - jezeli dmuchawa bedzie na najwyzszym poziomie, a filtr puszcza malo powietrza, to raczej rozsadne ze robia sie problemy

filtr w zamienniku to 30zl - wymien i porownaj sile nawiewu
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FII] instr. montażu przełącznika świateł z reg ośw. zegarów mayak Elektryka, audio i alarmy 3 06-01-11 14:51
Montaż przełącznika szyb od strony pasażera Hekler Elektryka, audio i alarmy 5 18-03-10 23:39
Wyłamane ząbki przełącznika kierunków paulo Inne techniczne 3 07-12-08 17:53
lewa gałka przełącznika zespolonego z przyciskiem INFO kuka_b1 Inne techniczne 3 17-08-07 21:00
Pytanie odnosnie przełącznika wycieraczek z interwałem.. Lopus99 Elektryka, audio i alarmy 6 11-10-05 14:30

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u