Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Szkody, Naprawy, Porównania

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 26-11-10, 00:45   #1
khalad79
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2010
Postów: 9
Domyślnie No i po mojej Foce :(

Ponieważ szlag mnie trafił musze sie wyżalić Mój nowy samochodzik slużbowy ford focus na ktorego czekalem prawie rok prawdopodobnie zakonczy swój żywot po zaledwi 3 tyg jazdy i 7 000 km. powodem jest głupi gowniarz który nie wie że jak pada śnieg to jest ślisko (bus iveco ok 3-4ton) efekt mój focus kończy sie zaraz za tylna kanapą a mnie kark napier..... . za to laweta była super pełny wypas z 2 strefową klimą. A jeszcze jest mozliwość że ubezpieczenie zechce go klepac co dla mnie jest wogóle parodią. fura za 70k z pogietymi podłużnicami słupkami i podłogą. normalnie uśmiał bym sie do łez jak by nie to że mnie to dotyczy Jak to dobrze że jest sabinka w garażu krótka przejażdżka z pewnością poprawi nastroj
khalad79 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-10, 08:11   #2
Komor
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Opole
Ford Focus III FL
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
styczeń
2015
Postów: 1 239
Garaż
Domyślnie

Współczuje straty ... ale to tylko auto, nie to bedzie inne.

Klepać nie mogą, ewentualna naprawa tylko i wyłącznie na nowych oryginalnych częściach przewiduje ubezpieczalnia i ASO.
Szapchla itp wykluczone.

Jeżeli masz ubezpiecznie w Allianz to przez pierwszy rok jest podtrzymanie wartości = nowe auto.
__________________

Komor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-11-10, 23:10   #3
langolier
Gaduła
Grupa: Łódź
 
Avatar langolier
 
Piotr
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Łódź
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
październik
2009
EL Łódź
Postów: 1 887
Domyślnie

Cytat:
Napisał khalad79 Zobacz post
Ponieważ szlag mnie trafił musze sie wyżalić Mój nowy samochodzik slużbowy ford focus na ktorego czekalem prawie rok prawdopodobnie zakonczy swój żywot po zaledwi 3 tyg jazdy i 7 000 km. powodem jest głupi gowniarz który nie wie że jak pada śnieg to jest ślisko (bus iveco ok 3-4ton) efekt mój focus kończy sie zaraz za tylna kanapą a mnie kark napier..... . za to laweta była super pełny wypas z 2 strefową klimą. A jeszcze jest mozliwość że ubezpieczenie zechce go klepac co dla mnie jest wogóle parodią. fura za 70k z pogietymi podłużnicami słupkami i podłogą. normalnie uśmiał bym sie do łez jak by nie to że mnie to dotyczy Jak to dobrze że jest sabinka w garażu krótka przejażdżka z pewnością poprawi nastroj
Człowieku ciesz się że tylko to.
langolier jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-11-10, 23:53   #4
Eko
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar Eko
 
Kamil
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: WWL
Inny
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
grudzień
2007
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 709
Garaż
Domyślnie

Wiem co przechodzisz, mam to od września do tej pory, tylko że auto mk1 ale serce do niego to samo.
Współczuję.
Jeśli chodzi o sciągnięcie z OC sprawcy, koszty leczenia, podarte spodnie telefon okulary jeśli tego typu przedmioty się uszkodziły to możesz dochodzić też odszkodowania( to tak przy okazji)
Co do szkody całkowitej, zależ jak podejdzie do tego rzeczoznawca, do wywalenia stałe elementy karoserii więc tanie to nie będzie auto nie ma nawet roku więc jest spora szansa na szkodę całkowitą zależ jak to wyceni. A w jakiej firmie jest sprawca?
Walisz to z 0C czy AC+regres?
Eko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-12-10, 22:52   #5
khalad79
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2010
Postów: 9
Domyślnie

Narazieczekamy na kosztorys. Podobno jest szansa na szkode całkowitą jesli nie to z Z AC moze sie uda skasować. Nie bardzo chcę latać 4 lata samochodem z dorobiona ćwiartką zwlaszcza takie przebiegi jak robie. Ale szef na szczescie wyrozumiały i zaangażowany w temat wiec wsparcie jest pełne
A tak jakos nie byłem do foki przekonany przy zakupie i prosze 3 tyg i juz mi jej brakuje.
Najgorzej ze teraz trzeba czekac i tłuc sie jakimiś zastępczymi a pogoda nie za bardzo.
No i cieszę sie że głowa cala
khalad79 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-12-10, 23:38   #6
Eko
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar Eko
 
Kamil
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: WWL
Inny
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
grudzień
2007
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 709
Garaż
Domyślnie

Z AC to jest nawet ogromna szansa, ze przeskoczy te 70% wartości auta.
Eko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-12-10, 10:14   #7
Savage
Turysta
Grupa: Warmińsko-Mazurskie
 
Avatar Savage
 
Marcin
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Ełk
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
listopad
2003
NEL powiat ełcki (Ełk)
Postów: 212
Domyślnie

w Allianz jest dodatkowo tak że w pierszym roku przy szkodzie całkowitej dostajemy 105 % wartości.
Savage jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-12-10, 08:07   #8
bubson
Turysta
 
Avatar bubson
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
marzec
2003
WE Warszawa Mokotów
Postów: 129
Domyślnie

Eee tam... służbowy. Nie ma się czym martwić, będzie nowy Ważne, że nic się nie stało.
__________________
MB (W123) 2.3 '78 - pomarańczowa dama, CB TTI 770 + Sirio ML 145

www.motopodprad.pl POLECAM!!!
bubson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-12-10, 00:33   #9
khalad79
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2010
Postów: 9
Domyślnie

Taa i powiało optymizmem . Ubezpieczyciel sprawcy wycenił szkode na 16 tys zł. normalnie szef sie w słuchawke rozesmiał. niedawno mała stłuczka w firmowej skodzie wyniosła 7k a tu 1/4 auta 16k wiec narazie nie ma widoków na to że polatam foka w tym roku i pewnie skonczy sie w sądzie. czasem poprostu nawet komentowac sie nie chce
khalad79 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-12-10, 10:36   #10
siwy05
Sympatyk
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar siwy05
 
Łukasz
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Stse'tsin
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 182 KM manual
sierpień
2015
ZS Szczecin
Postów: 2 239
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał khalad79 Zobacz post
Taa i powiało optymizmem . Ubezpieczyciel sprawcy wycenił szkode na 16 tys zł. normalnie szef sie w słuchawke rozesmiał. niedawno mała stłuczka w firmowej skodzie wyniosła 7k a tu 1/4 auta 16k wiec narazie nie ma widoków na to że polatam foka w tym roku i pewnie skonczy sie w sądzie. czasem poprostu nawet komentowac sie nie chce
A jak wyglądała ta wycena? Na samych oględzinach zewnętrznych czy też rozbierali auto i na podnośniku sprawdzali płytę podłogową?
__________________
Było , jest
I to by było na tyle, jeśli chodzi o Forda, obecnie Arteon R-line
Skoro moderator poprawia błędy ortograficzne tak jak nauczyciel, powinien też strajkować?
siwy05 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-12-10, 15:17   #11
siwy05
Sympatyk
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar siwy05
 
Łukasz
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Stse'tsin
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 182 KM manual
sierpień
2015
ZS Szczecin
Postów: 2 239
Garaż
Domyślnie

Proponuję na początek niezależnego rzeczoznawcę z PZM-otu
__________________
Było , jest
I to by było na tyle, jeśli chodzi o Forda, obecnie Arteon R-line
Skoro moderator poprawia błędy ortograficzne tak jak nauczyciel, powinien też strajkować?
siwy05 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-12-10, 17:57   #12
Eko
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar Eko
 
Kamil
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: WWL
Inny
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
grudzień
2007
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 709
Garaż
Domyślnie

Mało to może dać (ale to dobre zabezpieczenie przy sprawie sądowej)
Hmm a czy mógłbyś przedstawić foty auta?
__________________
Jeepać ekologię
Eko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-12-10, 21:31   #13
B_E_R_E_K
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 84
Domyślnie

Polecam niezaleznego rzeczoznawce koszt okolo 200zl a wyceni tak jak powinien. Poki co mogli wycenic tylko to co widac... czyli zderzak lampy klapa itp i dopiero po rozebraniu auta zrobia reszte wyceny (wzmocnienie amortyzatory wahacze). Choc kwota jest smiesznie mala! ja pol roku temu w aucie z 95 roku za zderzak nadkole i maske dostalem 3000zl z OC sprawcy. Średnio 1000zl za kazdy elelment do malowania. Ponadto jak masz auto tak mocno skasowane to ciekawe kto Ci przeglad podbije w czterosladzie... Jesli juz nawet byloby tak ze auto trzeba naprawiac to tylko ASO i oryginalne czesci nie zamienniki. A przeglad po wszystkim zrob w niezaleznej stacji kontroli pojazdow.
B_E_R_E_K jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-12-10, 10:42   #14
B_E_R_E_K
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 84
Domyślnie

i jak teraz wyglada sytuacja z autem ??
B_E_R_E_K jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-11, 00:04   #15
khalad79
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2010
Postów: 9
Domyślnie

No narazie Foka stoi nadal w blacharni Forda w Wawie. zrobione zostały 2 wyceny 1 w fordzie na naprawe w ich serwisie ( warunek utrzymania gwarancji Forda) i druga w PZMocie. ford wycenił na 39k a PZM na 37 wiec troszkę wiecej niż 16k compensy oczywiście jak kazdy ubezpieczyciel Compensa przeciaga sprawe jak może ale w końcu uznali wycenę Forda. niestey raczej nie da sie zrobic szkody całkowitej. narazie załatwiane sa papiery i zobaczymy co dalej.
Ja juz chce foke z powrotem bo narazie latam Fabią po cąlej Polsce co przy takiej pogodzie i drogach nie jest fajne. wczoraj zrobiłem 1100km i ledwo dowlokłem sie do domu z 1 okiem otwartym.

---------- Post dodany 23-01-11 o 00:04 ---------- Poprzedni post był z 22-01-11 23:59 ----------

Co do przebiegu ogledzin to nie bylem obecny ale z tego co wiem to nieco rozebrali Auto i z pewnościa było na podnośniku.
A może ktoś chce kupić sobie do naprawy?? szef chetnie by opchnał i wziął nowy. Oczywiście da sie naprawić ale dla mnie to auto na 4 lata i 200tyś km wiec wole nówkę)
khalad79 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-02-11, 22:30   #16
khalad79
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2010
Postów: 9
Domyślnie

No Foka sie klepie Ford daje 3 lata gwarancji na naprawe blacharską i utrzymuje własna mechaniczna wiec powinno być dobrze. Jeszcze tylko trzeba z compensy wyrwać kase za utrate wartości Auta i bedzie ok. mam nadzieje że Ford sie spisze i autko bedzie proste i sliczne. Juz sie nie moge doczekać. wszystkie trasy odkladam wiec jak sie dorwę do foki to pewnie z 6-7 tys w miesiac nalatam zeby zaległości nadrobić.
Poza tym dostałem zastepcze Autkoz Forda na czas naprawy - Nissana NOTE 2010r. nawet miła zabawka tylko silniczek 1.4 wiec nie chce jechać (
Jednak Turbo to Turbo
khalad79 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Tylne głośniki w mojej foce KRAUZIK666 Elektryka, audio i alarmy 6 19-04-07 20:41
MAM PROBLEM ZE ŚWIATŁAMI W MOJEJ FOCE 1 7sloniu4 Elektryka, audio i alarmy 1 23-09-06 18:09
Czy warto do mojej Foki? grzehoo Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 37 31-07-05 19:57

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u