Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 28-08-11, 12:12   #1
pawelal
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
2006
Postów: 8
Domyślnie 1.6 tdci nierówno przyspiesza

Witam
Mam następujący problem z Focusem MK2 1.6 TDCI, 90km

Po mocnym wciśnięciu gazu samochód nie przyspiesza równo. Jest efekt jakby "pomopowania" - przez 2 sekundy przyspiesza normalnie, później jakbym zdjął nogę z gazu na 0.5 sekundy. I tak na zmianę cały czas przy równo wciśniętym pedale gazu.
Samochód w końcu przyspiesza, ale tak "na raty".

Szczególnie denerwuje to przy większym obciążeniu (góry, mocno zapakowany samochód). Problem występuje na każdym biegu, na wyższych jest oczywiście bardziej odczuwalny.

Na razie wymieniłem filtr paliwa, ale nic to nie zmieniło.

Co to może być? Czy jest możliwość sprawdzenia/naprawienia samemu podstawowych rzeczy, które mogą mieć wpływ?
pawelal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-08-11, 20:01   #2
janekfocus
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

http://www.focusklubpolska.pl/showth...+trakcie+jazdy
Poczytaj tutaj . Podepnij pod komputer i zobacz błędy .
  Odpowiedź z Cytatem
stare 29-08-11, 12:07   #3
pawelal
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
2006
Postów: 8
Domyślnie

Żadnych błędów nie ma (sprawdzałem na scanXL)
pawelal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-11, 17:13   #4
focus2
Turysta
Grupa: Łódź
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 DuraTorq 90KM manual
czerwiec
2011
Postów: 265
Domyślnie

w 90tkach nie ma DPF.

Sprawdź rurę od turbo w tym modelu lubie sobie pęknąć mi walneła przy 180 tysiach...
Sprawdź działanie zaworu EGR, ale jeżeli by nie działał to byś miał kontrolke błędu na liczniku.
Sprawdż czujnik położenia pedału gazu.

Gdzie robisz najwięcej km tym autem?? Miasto ile km?? trasa ile km?? Przy jakich obrotach zmieniasz biegi?
Wiesz czasem fajnie śmignąć nim po trasie tak 180km/h a niech skazówka przez 10 km pobędzie koło czerwonego pola
focus2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-09-11, 13:21   #5
pawelal
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
2006
Postów: 8
Domyślnie

Cytat:
Napisał focus2 Zobacz post
w 90tkach nie ma DPF.

Sprawdź rurę od turbo w tym modelu lubie sobie pęknąć mi walneła przy 180 tysiach...
Sprawdź działanie zaworu EGR, ale jeżeli by nie działał to byś miał kontrolke błędu na liczniku.
Sprawdż czujnik położenia pedału gazu.

Gdzie robisz najwięcej km tym autem?? Miasto ile km?? trasa ile km?? Przy jakich obrotach zmieniasz biegi?
Wiesz czasem fajnie śmignąć nim po trasie tak 180km/h a niech skazówka przez 10 km pobędzie koło czerwonego pola
ok. 10 - 15 tys rocznie
Pół na pół miasto i trasa
Zmiana biegów 2500-3000, czasem wyżej jak sytuacja wymaga.

Śmigania na wyższych obrotach próbowałem (i to przez ok. 200km) ale sytuacji nie zmienilo.

Popatrzę jeszcze zgodnie z sugestią na rurę. Czy przy włączonym silniku i zwiększeniu obrotów powinienem usłyszeć ewentualne nieszczelności?
pawelal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-09-11, 21:40   #6
focus2
Turysta
Grupa: Łódź
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 DuraTorq 90KM manual
czerwiec
2011
Postów: 265
Domyślnie

będzie zapocona olejem cholera szkoa ze nie mam starej foki bo bym ci pokazał...
focus2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-09-11, 15:31   #7
maryc
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Ford Focus II ST
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
2007
Postów: 14
Domyślnie

Udało się zdiagnozować przyczynę?

Mogę podpowiedzieć że w moim focusie winny był czujnik ciśnienia w dolocie.
Odrazu było widać po podpięciu ELM'a - przy pełnym gazie cisnienie nagle skakało z 1,7 na 2,6 bez pośrednich wartości. Pomogło przepłukanie benzyną - póki co miesiąc już jest ok.
maryc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-11-11, 17:37   #8
pawelal
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
2006
Postów: 8
Domyślnie

Nie wiem czy to przypadek, ale pomoglo przelutowanie gniazda na plycie licznika.
Oczywiscie o usterce przekonalem sie dosc brutalnie - brak komunikacji miedzy licznikiem a reszta co skutkowalo niemozliwoscia odpalenia samochodu albo (jak juz sie udalo) kompletnym brakiem reakcji na gaz.
Oczywiscie okazalo sie ze usterka jest powszechnie znana i rzeczywiscie gniazdo w liczniku bylo pelne zimnych lutow.
Po przelutowaniu wszystko dziala i objaw nierownego przyspieszania tez ustapil - ale tak jak mowie - nie wiem czy to nie przypadek.
Tlumacze to sobie duza iloscia bledow w transmisji danych, ktore teraz nie wystepuja.
pawelal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-12, 08:31   #9
zip_77
Turysta
 
Avatar zip_77
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
2006
Postów: 6
Domyślnie

Witam,
podłączę się pod temat ... w moim focusie (1.6tdci 90KM) ostatnio zauważyłem podczas jazdy do pracy że między 2500 - 3000 dziwnie mi przyspiesza, niby idzie do przodu ale tak jakby przerywał sekundę ciągnie następną sekundę nie ciągnie i tak na zmianę
Rocznie robię 15-20 tys. obecnie mam ok 173tys.km. dziennie do pracy 40km w obie strony ... jeżdżę raczej bardzo spokojnie i ekonomicznie (autem bo do jazdy dynamicznej mam CBR 1100 XX)

W zeszłym roku miałem podobny problem z focą tyle że bardziej uciążliwy jak mu wcisnąłem bardziej to po prostu prawie bez reakcji na początku a po chwili kop do przodu za chwilę znów dostawał muła po czym znów dzida do przodu ... na kompie wtedy pokazywało zbyt wysokie ciśnienie turbodoładowania - pomogła wymiana jakiegoś czujnika sterowania turbiną.

Macie pomysł co to może być???
zip_77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-05-12, 21:51   #10
zip_77
Turysta
 
Avatar zip_77
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
2006
Postów: 6
Domyślnie

dzięki za pomoc!
zip_77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-05-12, 22:21   #11
lookash1989
Turysta
 
Avatar lookash1989
 
Łukasz
Zarejestrowany: Oct 2010
Skąd: ŻUROMIN ( MAZ)
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
październik
2000
WZU powiat żuromiński (Żuromin)
Postów: 618
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał zip_77 Zobacz post
Witam,
podłączę się pod temat ... w moim focusie (1.6tdci 90KM) ostatnio zauważyłem podczas jazdy do pracy że między 2500 - 3000 dziwnie mi przyspiesza, niby idzie do przodu ale tak jakby przerywał sekundę ciągnie następną sekundę nie ciągnie i tak na zmianę
Rocznie robię 15-20 tys. obecnie mam ok 173tys.km. dziennie do pracy 40km w obie strony ... jeżdżę raczej bardzo spokojnie i ekonomicznie (autem bo do jazdy dynamicznej mam CBR 1100 XX)

W zeszłym roku miałem podobny problem z focą tyle że bardziej uciążliwy jak mu wcisnąłem bardziej to po prostu prawie bez reakcji na początku a po chwili kop do przodu za chwilę znów dostawał muła po czym znów dzida do przodu ... na kompie wtedy pokazywało zbyt wysokie ciśnienie turbodoładowania - pomogła wymiana jakiegoś czujnika sterowania turbiną.

Macie pomysł co to może być???
a czytałeś teraz na kompie czy są jakieś błędy ?
__________________
______________

pozdrawiam,

Łukasz
lookash1989 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-05-12, 00:15   #12
mat33usz
Turysta
Grupa: Wrocław
 
Avatar mat33usz
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Skąd: Polanica Zdrój/ Opole
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 109KM manual
2008
Postów: 26
Domyślnie

Witam. W moim focusie mam to samo. Na 1, 2 idzie dobrze ale juz na 3,4, 5 szczegolnie pod gore ma tak ze przez 1 sek idzie, zaraz nie idzie, idzie i tak w kolko az 3 tys obr. złapie i ciagnie az do 4 jak szalony. Moze byc to wina dpf, egr czy cos innego?
mat33usz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-12, 21:49   #13
zip_77
Turysta
 
Avatar zip_77
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
2006
Postów: 6
Domyślnie

Cytat:
Napisał adrianh
Kolego odnośnie padających turbin to polecam przeczytać ten temat:
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=125434
Powinno się co nieco wyjaśnić.
no to mnie Kolega zmartwił ... myślisz że aż tak źle możw być?
U mnie tak jak pisałem jak wcisnę bardziej to mam wrażeni że tak delikatnie jalby przerywał w przyspieszaniu, no i trochę ta turbina się poci :/ i jeszcze jedno zauwazyłem jak odpalam na zimnym to przez pierwsze chwile tak delikatniutko faluje na obrotach, no i trochę przy odpalaniu zimnego zadymi ale nie jak to diesle mają w zyczaju że zakopci na czarno ale mój tak jakoś na błękit zadymi (ale oleju nie bierze)... Co to może być? Najgorsze że nie wiem czy się przejmować i dać to już robić czy jeździć i doiero jak się sypnie turbina to robić? Kumpel w identycznym focusie tylko rok młodszym w przeciągu roku zrobił już 2 turbiny (nowe) intercooler i wciąż mu sie sypie to auto - i właśnie posanowił sprzedać bo skarbona na maxa.
Mi odpukać chodzi i przede wszsytkim mega mało pali ... ale jestem pełen obaw że to do czasu a jak padnie to na amen?

PS. może ktoś polecić mi jakiś dobry warsztat w Poznaniu lub okolicy ? bo nie mam zaufania iść do byle kogo z tym (zbyt duże koszty)

Ostatnio edytowane przez zip_77 ; 06-06-12 o 21:52
zip_77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-06-12, 09:03   #14
lukaszs
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: Trójmiasto
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
grudzień
2005
Postów: 164
Domyślnie

Powoli zaczynam sie przyzwyczajać ze ten typ tak ma, ten dymek moze to byc olej z odmy ktory sobie zalega w przewodach intercoolera oraz ktory lubi wychodzić sobie bokiem przez kolektor ssący. W sobotę wymienie świece i popytam co może być przyczyną falujących obrotów na zimnym silniku. Z tego co zauważyłem jak samochód odpali się na wyższych obrotach ok 800 to falowanie nie występuje. A jak wskoczy na 750 to falować przez chwilę lubi.
lukaszs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-05-12, 20:34   #15
mat33usz
Turysta
Grupa: Wrocław
 
Avatar mat33usz
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Skąd: Polanica Zdrój/ Opole
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 109KM manual
2008
Postów: 26
Domyślnie

W focusach 1.6 tdci i 2.0 tdci jest turbina ze zmienna geometria. Ma to jakies znaczenie? Turbina tez sprawdzona wszystko jest ok.
mat33usz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-05-12, 21:17   #16
adrianh
Dukacz
 
Avatar adrianh
 
Adrian
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 3D
1.6 DuraTorq 90KM manual
2006
DPL powiat polkowicki (Polkowice)
Postów: 1 283
Domyślnie

Cytat:
Napisał mat33usz Zobacz post
W focusach 1.6 tdci i 2.0 tdci jest turbina ze zmienna geometria. Ma to jakies znaczenie? Turbina tez sprawdzona wszystko jest ok.
1.6 tdci w wersji 90-konnej ma turbinę o stałej geometrii. Jak turbina była sprawdzana to dobrze. A układ dolotowy czysty? Można zgadywać w nieskończoność

Nie napisałeś w ogóle czy byłeś z tym u mechanika?
adrianh jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] 1.6 TDCI dziwne metaliczne piszczenie przy ruszaniu pedałem sprzęgła i nierównościach konradjc Silnik i skrzynia 0 09-03-11 22:36
[MK2] Dymi na biało i nierówno chodzi jak zimny 1.8 tdci missza Silnik i skrzynia 5 13-10-10 19:29
[MK2] 1.6 TDCI 110 KM- jak to przyspiesza? sebcio Silnik i skrzynia 27 09-10-10 15:27
[MK1] 1.8 tdci nierowno pracuje po starcie exoryna Silnik i skrzynia 17 27-09-10 08:39
[tdci]jak go odpalam to nierowno chodzi goni Silnik i skrzynia 25 02-10-07 14:20

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u