Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Szkody, Naprawy, Porównania

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 06-11-08, 21:32   #1
marcintargowski
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 8
Domyślnie Prosze o pomoc przy zakupie.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6758810
Jutro jade obejrzec. Sprowadzony z Francji. Przebieg udokumentowany jakims ubezpieczeniem niby. Nie ma ksiazki serwisowej. Panie i Panowie prosze o opinie.
marcintargowski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-08, 22:02   #2
teperek
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Jak dla mnie brak książki od razu dyskwalifikuje auto.
A od handlarza to już podwójnie
  Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-08, 22:10   #3
PePe
Koordynator - Mazowsze
Zlotowicz
Grupa: Warszawa
 
Avatar PePe
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Rembertufff
Inny
kombi
1999
WW..C Warszawa Rembertów
Postów: 2 551
Domyślnie

ogólnie git...

natomaist na bank ma z 239.000 i na pweno letko jest poprawiony "blacharsko-lakierniczo" jak to auto z Francji...

[ Dodano: Czw 06 Lis, 2008 22:11 ]
aha...


forum Golfa Cwaj siem kłania...
PePe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-11-08, 15:38   #4
player
Turysta
 
Avatar player
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: wAw
Postów: 17
Domyślnie

Cytat:
Napisał teperek
Jak dla mnie brak książki od razu dyskwalifikuje auto.
A od handlarza to już podwójnie
Z książką też pewności nie masz. Kiedy na allegro mozna było wszystko kupić, wiec najlepiej to sie przebiegiem nie sugerować za mocno przy zakupie.
__________________
liveTOride
player jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-11-08, 15:47   #5
piotr278
Turysta
 
Avatar piotr278
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Gdynia
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2001
Postów: 123
Domyślnie

Ja kupiłem autko prawie 3 lata temu i też było bez książki serwisowej. Przejechałem nim 50 tys.km i jestem bardzo zadowolony. Przed zakupem zrobiłem przegląd przez znajomego w serwisie forda. Wiedziałem, że nie jest bezwypadkowy i sprzedawca też się z tym nie krył. Na przeglądzie mechanik powiedział mi, że jest dobrze wykonana naprawa blacharsko-lakiernicza i to mi wystarczyło. Oczywiście stan techniczny też został sprawdzony wraz z podłączeniem pod komputer.
piotr278 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-11-08, 14:48   #6
keicam
Klepacz
Grupa: Pomorskie
 
Avatar keicam
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Gdańsk
Inny
HB 3D
kwiecień
2015
GD Gdańsk
Postów: 2 127
Garaż
Domyślnie

ja w zyciu bym nie kupil sprowadzonego samochodu no chyba ze bym sam sie zajmowal sprowadzaniem. Jakos nie wierze w ta "bezwypadkowosc" i "maly przebieg" aut stojacych w komisach albo sprzedawanych np. na allegro. Wolalbym juz troche doplacic i kupic troche ubozszy ale krajowy albo tak jak napisalem wyzej samemu zajac sie sprowadzeniem.
keicam jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-11-08, 18:35   #7
ernestdoc
Turysta
 
Avatar ernestdoc
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: łódź
Ford Focus II
HB 5D
2005
Postów: 178
Domyślnie

to fakt na francuza trzeba uważać sprawdź każdy element blachy, śruby pod maską , płytę bagażnika tam gdzie koło zapasowe, a najlepiej pożycz miernik lakieru, ja taki miałem przy zakupie, ja kupiłem z książką serwisową ale nie mam do niej całkowitej pewności, jednak zawsze jest pewne ryzyko, ostatecznie mój jest sprowadzony z Niemiec i jak dotąd wszystko gra, a przed zakupem sprawdź wszystko dwa razy
ernestdoc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-11-08, 22:21   #8
keicam
Klepacz
Grupa: Pomorskie
 
Avatar keicam
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Gdańsk
Inny
HB 3D
kwiecień
2015
GD Gdańsk
Postów: 2 127
Garaż
Domyślnie

Zgadzam sie z ernestdoc, ale co najwazniejsze to nie spieszyc sie z zakupem i wszystko dokladnie sprawdzic i przemyslec. Nie ma sie co spieszyc i napalac bo moze to nie wyjsc na dobre
keicam jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-11-08, 22:22   #9
widmo82
Turysta
 
Avatar widmo82
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Radom
Postów: 36
Domyślnie

Zapominacie panowie ze jesli ktos kupuje auto to nie wazne czy serwisowal przez kilka lat w tym samym miejscu czy co rok w innnym. "przyjaznie" mozna zawrzec w kazdym miejscu. Serwis wymienia to co trzeba zgodnie z przegladem, wlasciciel dokupuje na paragon swiatla, halogeny i chlodnice ktora prosi o zalozenie. Czesto spotkalem sie z faktem ze w aucie wymieniono cale siedzenie, kierownice i lewarek. Mozecie nie wierzyc ale czlowiek dla kilku stowek euro potrafi wiele zrobic, a co jesli takich przypadkow w miesiacu ma kilka, kilkanascie? malo ktora osoba zajmujaca sie handlem odmowi sobie taka przyjemnosc. Wielu wlascicieli aut prosto z salonu sciaga opony, pakuje do wora, zrobia 80tys w rok i zaloza orginalne opony, zrobi kilka tysiecy i autko leci na allegro.
Za granica tez ludzie kombinuja. tam tez ludzie maja dwie rece. Wiec jak sprzedawca w polsce podsyla zdjecia autka ktore stoi jeszcze na tle wiezy eifla gdzie jest lekko drapniety jakby o krzaki to nie znaczy ze wczesniej ktos nie wstawil kompletnie nowej maski, scieniowal i czekal na klienta... np z polski. Na moim osiedlu jest czlowiek ktory w lato pracowal w belgii, co 2-3 tygodnie przyjezdzal laweta z samochodami, ktore byly robione u nas i wracaly. Glodni zysku polacy kupowali na potege.

Nawet jak autko mialo przeglady regularne to nie znaczy ze w ktorym momencie wlasciciel nie rozwalil michy, nie zagotowal autka ktore ledwo co nie dotoczylo sie do serwisu po wyjechaniu z ktorego szybko polecialo w ogloszenie lub do garazu ( francuski komis) gdzie polak po przegladnieciu ksiazki z zaskoczeniem widzi ze przed paroma tygodniami on byl przeciez serwisowany.

PS: jesli kupujecie auto sprowadzone, wezcie VIN i udajcie sie do przysieglego tlumacza lub znajomej osoby ktora zadzwoni potwierdzic czy faktycznie to autko bylo w tym serwisie, pytajcie co dokladnie bylo robione, kojarzcie fakty z ewentualnymi mozliwymi poprawkami. Zawsze to jakas informacja a tlumacz wezmie 20pln ( z doswiadczenia wiem)
widmo82 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-11-08, 01:31   #10
Szlug5
Turysta
 
Avatar Szlug5
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
WRA powiat radomski (Radom)
Postów: 173
Garaż
Domyślnie

Ja wychodze z założenia jak ma być dobrze to bedzie z każdym samochodem, a jak ma być żle to ani sprawdzenie książki serwisowej ani mechanika ani czujnikami lakierów ani największych specjalistów nie pomoże...

Sam kupiłem w komisie bez książki serwisowej, sprowadzony z Francji, pojechałem tylko na badanie techniczne żeby mieć pewność ze kupuje jeden samochód a nie cztery cwiartki . A to że był malowany bok od razu mi powiedział sprzedawca. Wiadomo są jakieś minusy typu brak zagłówków z tyłu zaslepki i haka do holowania oponki tylko letnie i łyse i inne z tyłu i przodu ale to drobnostki...

Robiłem już w ASO wymiane rozrządu i wszystkich filtrów i płynów i koleś był zdziwiony że nie mam ksiązki i powiedział że szkoda bo był serwisowany do końca w ASO i wszystko jest z nim ok a jak zrobie jedną poprawke lakiernicza to jeszcze mi odnowią gwarancje na nadwozie.

Znawcą nie jestem i to był pierwszy samochód jaki kupowałem, a przyjechałem po innego focusa którego oglądałem trzy dni wczesniej.
Szlug5 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
pomoc przy zakupie ff1 dominfizol Szkody, Naprawy, Porównania 4 28-03-09 09:41
[FFI] pomoc przy zakupie kamcio_20 Szkody, Naprawy, Porównania 2 24-03-09 20:01
[ogólne] Prosba o pomoc przy zakupie foczki KP Inne techniczne 2 08-05-08 23:04
[FFI] Na co zwrócić uwagę przy zakupie FF1-proszę o podpowie tommi3737 Inne techniczne 16 05-03-08 10:46
Pomoc przy zakupie: ocen czy wart uwagi Hoss Inne techniczne 16 24-07-07 09:59

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u