Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 26-05-06, 00:10   #1
polewiak
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: Warszawa - Białołęka
Postów: 24
Domyślnie Dziwne tarcie przy puszczaniu sprzęgła podczas ruszania

Od pewnego czasu mam objaw taki iż przy ruszaniu z miejsca - szczególnie gdy sprzęgło puszczam trochę szybciej i dodaję więcej gazu (choćby przy większym obciążeniu lub pod górę) to słyszę odgłos tarcia...
Wciskam sprzęgło do podłogi - i jeszcze raz - i problemu nie ma.

Zauważyłem iż problem występuje coraz częściej - zakładam, że to może być zużyte sprzęgło, czy ktoś miał może z tym doczynienia?

W znajomym ASO kolega stwierdził że może mi się psuć koło dwumasowe, bo przy gaśnięciu silnika słychać jakiś klekot ... aczkolwiek od początku jak mam to auto (z salonu) gaśnie tak samo.

Drugim niepokojącym mnie elementem jest wyraźne szarpnięcie samochodu podczas jazdy na 4-tym biegu przy 2000-2500 obr/min - wystarczy lekko puścić gaz i lekko go dodać i odczuwam lekkie szarpnięcie.
Odczucie moje jest takie jakby jakieś dwa elementy w chwili zmiany źródła momentu (przy puszczeniu gazu moment idzie z kół, przy dodaniu z silnika), był gdzieś jakiś luz i ten luz to powoduje.

Z tym byłem w ASO poczas gwarancji - ale stwierdzono, że tak ma być (OMC Motors w Warszawie).


Moje autko:
Focus 1.8 TDCi 100KM, rocznik 2003, przebieg ok 84tys.


Z góry dzięki.
polewiak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-05-06, 10:11   #2
Boxik
Sympatyk
 
Avatar Boxik
 
Wojtek
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Kielce
Inny
kombi
2018
TKI powiat kielecki (Kielce)
Postów: 1 460
Domyślnie

witam a czy koła Ci "buksuja"/"Boksuja"(nie wiem jak sie pisze).I czy masz system ASR czy coś takiego??
__________________
Był FFI Kombi 2.0 Ghia
Był VW Golf V 1.6
Był Leon FR ARL + 183 KM 393NM
Był FFII ST HB 281 KM 451 NM by HEKO
Był Ford Kuga 2.0 tdci seria 158KM 365 NM
Jest BMW 320cd 168KM 408NM

http://www.focusklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=889&dateline=13197272  49
Boxik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-05-06, 10:14   #3
polewiak
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: Warszawa - Białołęka
Postów: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał Boxik
witam a czy koła Ci "buksuja"/"Boksuja"(nie wiem jak sie pisze).I czy masz system ASR czy coś takiego??
Nie, słychać tylko tarcie. ASR nie mam.

Pamiętam, że w starym polonezie zużycie sprzęgła konczyło się tym, że przy ruszaniu samochód strasznie szarpał, aż nim trzęsło, i przy zmianie biegów były szarpania.. ale zdecydowanie mocniejsze niż tutaj

Sprawa jest o tyle poważna, że w połowie lipca planuję wyjazd na 3 tygodnie do anglii i wolałbym ew. naprawy przeprowadzić jeszcze w polsce ;-D
polewiak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-05-06, 13:58   #4
Boxik
Sympatyk
 
Avatar Boxik
 
Wojtek
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Kielce
Inny
kombi
2018
TKI powiat kielecki (Kielce)
Postów: 1 460
Domyślnie

Hmm no to chyba ja nic nie pomoge .Ale przynajmniej probowałem.Pozdro.Ja miałem coś takiego ale to po wizycie u mechanika .przez jaki s tydzien gdy właczał sie ASR przy ruszaniu to słychać było straszne tarcie..Ale mineło.Pozdrawiam
__________________
Był FFI Kombi 2.0 Ghia
Był VW Golf V 1.6
Był Leon FR ARL + 183 KM 393NM
Był FFII ST HB 281 KM 451 NM by HEKO
Był Ford Kuga 2.0 tdci seria 158KM 365 NM
Jest BMW 320cd 168KM 408NM

http://www.focusklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=889&dateline=13197272  49
Boxik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-05-06, 14:33   #5
luke.usn
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 143
Domyślnie

A czy przy zmianie biegów występuje takie dziwny dźwięk (coś jak by tarcie)? U mnie on występował później sprzęgło się rozsypało. Przy ruszaniu nie było nic oprócz takiego jakby drgania na pedale
luke.usn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-05-06, 19:22   #6
polewiak
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: Warszawa - Białołęka
Postów: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał luke.usn
A czy przy zmianie biegów występuje takie dziwny dźwięk (coś jak by tarcie)? U mnie on występował później sprzęgło się rozsypało. Przy ruszaniu nie było nic oprócz takiego jakby drgania na pedale
Nie, podczas jazdy żadnych problemów - to występuje tylko i wyłącznie podczas ruszania z miejsca na jedynce. Nie ma to miejsca przy cofaniu.

A pojawia się coraz częściej i w przyszłym tygodniu pojadę chyba do ASO by to ktoś obejrzał

Tak swoją drogą ile kosztuje sprzęgło + wymiana? I czy warto to robić w ASO czy lepiej poszukać jakiegoś warsztatu - nie wiem Norauto czy coś?
polewiak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-05-06, 19:36   #7
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

A poduszki pod silnikiem-skrzynią ?
Ale szarpnięcia by raczej takie nie były...

A co do rego szarpania jak jedziesz... To jest coś takiego w każdym aucie, ale jak mocno (i czy to normalne) jest u ciebie, to nie wiem...
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-06-06, 18:14   #8
polewiak
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: Warszawa - Białołęka
Postów: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał NeroN
A poduszki pod silnikiem-skrzynią ?
Ale szarpnięcia by raczej takie nie były...

A co do rego szarpania jak jedziesz... To jest coś takiego w każdym aucie, ale jak mocno (i czy to normalne) jest u ciebie, to nie wiem...
winne było koło - miało luz daleko większy niż norma - obracało się o jakieś 45stopni...

Wymianę robił kolega i całość z częściami (po dobrym rabacie) wyszła w granicach 2700 zł
polewiak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[Ogólne] Piszczy przy puszczaniu sprzęgła xray666 Inne techniczne 10 04-03-16 19:38
[FFII] Stuki przy puszczaniu sprzęgła jkal Silnik i skrzynia 9 28-07-08 14:29
Dziwne stukania przy wciskaniu i puszczaniu sprzegła Tgorka Silnik i skrzynia 9 07-04-08 22:53
Tarcie podczas hamowania piotrmayday Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 9 27-01-08 18:41
Dziwne stukanie przy puszczaniu sprzegla i nie tylko ... tomasz_zi Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 2 08-09-07 19:43

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u