Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 04-11-10, 22:46   #1
kafar27
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: pow. piotrkowski
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 29
Domyślnie egr

Czy ktos mi powie jak sprawdzic zawor egr w tddi? Z góry dziekuje
kafar27 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-11-10, 01:54   #2
Arkon700
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 9
Domyślnie

najlepiej podpiąć foczkę pod komputer, wtedy pokarze co i jak.
Sam walczę ze swoim egr. Auto zaczęło tracić moc, w czasie jazdy przełączało się na tryb jazdy awaryjnej. Objaw doprowadzający do szału w trasie - nagle żwawe auto stawało się mułem do potęgi...
Niestety po zaślepieniu niewiele się zmieniło, więc muszę jeszcze raz zostawić foke u mechanika, nawet kupiłem używany EGR, i go wymyłem tak na wszelki wypadek, gdyby doszedł do wniosku, że warto wymienić.
W sumie to zastanawiam się co może być przyczyną problemu, zauważyłem natomiast, że mułowatość przechodzi po mocnym dodaniu gazu, niestety zauważyłem, że gwałtowne przyśpieszenie też wywołuje muła . zatrzymywanie się i ponowne odpalanie nic nie zmienia. Co to może być? Może to nie EGR? Jest w końcu ładnie zaślepiony. inny mechanik u którego byłem po radę, powiedział, że najlepiej odstawić auto do czyszczenia silnika pod głowicą, bo może jest zasyfiony strasznie. Nie wiem ile w tym racji, choć pewnie trochę jest.
Zaznaczam że nie znam się na autach, choć lubię czasem coś przy nich porobić . A Foka jest super, bez dwóch zdań...
Arkon700 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-11-10, 08:42   #3
Baster1234
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arkon700 Zobacz post
w czasie jazdy przełączało się na tryb jazdy awaryjnej
Cytat:
Napisał Arkon700 Zobacz post
gwałtowne przyśpieszenie też wywołuje muła
Ja bym kolego poczytał o awarii pedału gazu. EGR raczej nie wywołuje trybu awaryjnego, przynajmniej ja pierwszy raz o tym słyszę...
Baster1234 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-11-10, 09:14   #4
Arkon700
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 9
Domyślnie

Cytat:
Napisał Baster1234 Zobacz post
Ja bym kolego poczytał o awarii pedału gazu. EGR raczej nie wywołuje trybu awaryjnego, przynajmniej ja pierwszy raz o tym słyszę...
OK. Przepraszam, może pomyliłem pojęcia, chodzi mi o zjawisko, które opisałem, samochód traci w czasie jazdy moc, jedzie, ale obroty ma na stałym poziomie, nie można przyśpieszyć, chyba, że bardzo, ale to bardzo powoli. Za to gdy dodam gazu na wciśniętym sprzęgle to problem znika...
Problem jest taki, że w moim miasteczku nie ma dobrego mechanika, który byłby wstanie zając się takim fordem. Nasłuchałem się kilku teorii na temat tego co dolega mojej foce, jedną o czyszczeniu pod głowicą opisałem wcześniej.
Najgorsze, że nie znam się na samochodach i dostaję szału, ze nie mogę tego sam naprawić bo może jest to jakaś pierdoła...
Arkon700 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-11-10, 11:59   #5
Baster1234
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arkon700 Zobacz post
OK. Przepraszam, może pomyliłem pojęcia,
Czy świeci kontrolka świec żarowych podczas tego spadku mocy?

Cytat:
Napisał Arkon700 Zobacz post
tóre opisałem, samochód traci w czasie jazdy moc, jedzie, ale obroty ma na stałym poziomie, nie można przyśpieszyć
Pedału gazu bym nie wykluczał, radzę pojechać na diagnostykę komputerową do jakiegoś warsztatu. W innym przypadku to wróżenie z fusów.
W pamięci sterownika napewno będzie jakiś kod błędu i wtedy jest o czym rozmawiać.
Baster1234 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-11-10, 15:25   #6
Arkon700
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 9
Domyślnie

Cytat:
Napisał Baster1234 Zobacz post
Czy świeci kontrolka świec żarowych podczas tego spadku mocy?
Pedału gazu bym nie wykluczał, radzę pojechać na diagnostykę komputerową do jakiegoś warsztatu. W innym przypadku to wróżenie z fusów.
W pamięci sterownika napewno będzie jakiś kod błędu i wtedy jest o czym rozmawiać.

Ok. byłem w warsztacie pokazuje tylko błąd związany z EGR, przed zaślepieniem też tak było. Niestety nie świeci się żadna kontrolka. Właśnie wróciłem z jazdy. i cały czas jest tak samo, ja gaz a on muł i się wlecze. Potem pojedzie trochę normalnie i łapie jakby pół mocy, potem znowu ok i znowu muł.
No co zrobić, muszę się zdać na mechanika. Dzięki za ten pomyśl o potencjometrze przy pedale gazu, może coś w tym być.
Arkon700 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-10, 09:29   #7
hubert
Grupa Radom
 
Hubert
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Radom
Inny
HB 5D
1.8 Duratec 125KM manual
2004
WR Radom
Postów: 101
Domyślnie

a może to turbina??
Ja miałem tak vw passacie 130 PS że w trakcie jazdy tracił moc i okazało się że turbo walnięte i do regeneracji. . . . po regeneracji turba było wszystko ok, więc może warto tam zajrzeć??
hubert jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-10, 10:34   #8
hubert
Grupa Radom
 
Hubert
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Radom
Inny
HB 5D
1.8 Duratec 125KM manual
2004
WR Radom
Postów: 101
Domyślnie

u mnie w pasku było tak że tracił moc, a za chwilęją odzyskiwał, a jak nie odzyskał to musiałem go zgasić i nie zawsze to pomagało.
Nie znam się, ale coś podobnego przerabiałem i niestety wymiana zaworu egr nie pomogła, stawiał bym na turbinę
hubert jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-11-10, 01:22   #9
Arkon700
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 9
Domyślnie

Bardzo dziękuję za pomoc, ukierunkuję mechanika z którym się umówiłem na piątek by szukał właśnie w tych miejscach usterek.
Ale jeszcze raz powtórzę, może ktoś miał podobne symptomy i coś jeszcze podpowie:
W mojej foce jest problem z problem z przyśpieszaniem:
po zmianie biegu, okazuje się, że samochód nie ma mocy, obciążony utrzymuje stałą wartość obrotów i ewentualnie bardzo powoli przyśpiesza. Po wciśnięciu sprzęgła w czasie jazdy i dodaniu gazu obroty normalnie rosną. Po przegazowaniu i zdjęciu nogi ze sprzęgła, objawy mijają, czasami nie. Silnik, po za tymi momentami jest dynamiczny i dobrze przyśpiesza. Może więc sprzęgło? A może w związku z tym przyśpieszaniem też ciśnienie? tylko gdzie? Wspomnę, że nie świeci się lampka świec żarowych. Pozdrawiam i dzięki za dotychczasową pomoc.
Arkon700 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-11-10, 08:29   #10
mar213
Turysta
Grupa: Łódź
 
Avatar mar213
 
Marcin
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Pabianice
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
grudzień
1999
EPA powiat pabianicki (Pabianice)
Postów: 142
Garaż
Domyślnie

Sprzęgło objawia się inaczej.

Taka jak pisali koledzy turbina, zawór westgate - tu szukaj problemu
Luknij jeszcze na wężyki podciśnienia przy podszybiu czy któryś nie jest uszkodzony - jeśli jest to może tak się dziać że turbina nie pompuje.
Sprawdź przepływomierz w intercoolerze czy nie jest zasyfiony - jak źle mierzy to turbina nie pompuje. Jak staniesz przed autem masz go na lewej stronie inercoolera - jest wkręcony w jego bok i nachodiz na niego wtyczka z dwoma kabelkami.

A sprawdzałeś czy po jeździe nie masz gorących felg - może któryś hamulec nie odpuszcza - teoretycznie choć skrajny przypadek i musiały by mocno trzymać

Pozdro i powodzenia - daj znać jak znajdziesz
mar213 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u